Přehled zpráv – RusVesna 11.7.2020

Přehled zpráv – RusVesna 11.7.2020
1; Erdogan oznámil, kdy začnou bohoslužby v „mešitě svaté Sofie“. Vyzval, aby veřejnost projevila pochopení vůči obnovení statusu mešity u tohoto chrámu.
2; Je to naprostá nula. Ukrajinské ministerstvo zahraničí komentovalo Saakašviliho slova o gruzínském politickém vedení. Ukrajina vysoko hodnotí strategické partnerství s Gruzií. Vyjádření osob bez jakékoli funkce v ukrajinské státní správě by neměly být považovány za postoj státu.
3; Soud v USA zavázal Írán, aby zaplatil kompenzaci za teroristický čin z roku 1996. Tehdy v Saúdské Arábii zahynulo 19 vojáků USA a místních pracovníků. Téměř 500 lidí bylo zraněno.
4; Podivný a nebezpečný příběh. Památník hrdinského činu ruských vojáků v Soči byl demontován. V Adlerském okrese byl na žádost Čerkesů zrušen památník věnovaný hrdinům Kavkazských válek. Místní úřady uznaly, že byl vybudován bez náležité koordinace místní mocí.
5; Stále není odpověď na hlavní otázku. Co znamená zatčení chabarovského gubernátora. Na sociálních sítích drtivě převládají příspěvky na jeho podporu. Zatčení se týká vražd podnikatelů z roku 2004, u kterých hrozí letos promlčení.
6; Desítky mrtvých a zraněných. Donbas válcuje okupanty. Vyplývá to z komplexní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý týden.
7; Odporný útok na autobus s horníky před šesti lety v Červonopartizansku. Čtyři horníci tenkrát zahynuli. Tohle Donbas Kyjevu nikdy neodpustí.
8; Budou potřebovat diktátora. Psychopati a nešťastný prezident brzdí svou zemi. Co bude po Zelenském? Ruský politolog Sergej Michejev říká, že neexistuje naděje, že by v dalších letech Zelenskij zformuloval politiku, která by se lišila od toho, co bylo před jeho nástupem, nebo od toho, co se odehrávalo v prvním roce jeho prezidentství.
9; Zruší Ukrajinský ústavní soud zákon o totální ukrajinizaci nebo je to jen planá naděje? Zákon narušuje přinejmenším tři klíčové články ukrajinské ústavy: Ústava v článku 10 garantuje svobodný rozvoj, používání a ochranu ruského a dalších jazyků národnostních menšin. V článku 15 praví, že veřejný život na Ukrajině je založen na principech politické, ekonomické a kulturně-ideové různorodosti, přičemž žádná ideologie nemůže být prohlášena státem za povinnou. A článek 53 zase zaručuje vzdělávání v rodném jazyce pro všechny národnostní menšiny. Částečně je porušen i článek 24 zakazující privilegia včetně jazykových. A porošenkovský zákon jednoznačně upřednostňuje krymskotatarský jazyk a jazyky evropské unie před ruštinou.
10; V Bělorusku se derou k moci duchovní následovníci Hitlerových služebníků. Byla zveřejněna výzva levicových vlasteneckých sdružení Běloruska, které vytvořily Koordinační radu „Jednota“. 14. května 1995 běloruský lid drtivě (75,1%) odmítl bílo-červeno-bílou vlajku, která je pošpiněna spoluprací běloruských kolaborantů s německými fašistickými okupanty.
11; Pomoz nám, NATO! „Zdvořilí lidé“ nahnali hrůzu hned několika zemím. Pobaltští politici jsou přesvědčeni, že Moskva jen spí, ale sní přitom o tom, jak v jejich zemích bude jednou realizován „krymský scénář“.
12; Podivná úmrtí v Donbasu. Okupanti umírají jeden za druhým. V červnu 2020 utrpěla ukrajinská armáda citelné ztráty na živé síle. Armáda některá z těchto úmrtí vykazuje jako „náhlé zastavení srdce“.
13; Bývalý premiér Ukrajiny Vladimir Grojsman předpovídá Ukrajině systémovou krizi, která může nastat už letos na podzim s nástupem druhé vlny koronaviru.
14; Švýcarská firma Bruenig Mega Safe AG nabídla boháčům úložiště pro jejich peníze vykutaná v alpských skalách. V úložištích bude udržována stabilní teplota 12°C a vlhkost 40%. K úložištím povedou tunely, kterými projede i nákladní auto.
15; Došlo k výbuchu plynu v obytném domě v Nižním Novgorodě. Jsou hlášeni zranění lidé. Epicentrem byl jeden z bytů v 6. patře devítipodlažní budovy.
16; Trump přiznal odpovědnost USA za kybernetický útok na Rusko. V interview pro Washington Post potvrdil, že akci sám povolil a schválil.
17; Plynovod „Modrý proud“ vedoucí z Ruska do Turecka už od poloviny května nefunguje. Termín technické údržby už vypršel, ale jeho činnost dosud nebyla obnovena. Datum opětovného spuštění není známo.
18; V Rusku hlásí už 720 tisíc nemocných koronavirem. Mnoho je i úmrtí s touto diagnózou za posledních 24 hodin.
19; Reintegrace Donbasu si vyžádá 25 let, říká ukrajinský vicepremiér. Toto teritorium bude ještě dlouho válečným polem. Jak z hlediska zaminování, tak i v mentalitě lidí.
20; Mediálně přetřásané skandální vydání Jevgenije Nikulina z České republiky do USA v roce 2018 připomínalo únos. V USA byl nyní Nikulin uznán vinným z kybernetických zločinů.
21; Luganská republika otevírá nové hraniční přechody v Donbasu. Už byly zahájeny práce na budování přechodů u dvou obcí.
22; Odpálení raket Granit a Vulkan s paluby jaderného křižníku Petr Veliký. Byly zveřejněny působivé záběry. Plavidlo je vybaveno raketovým komplexem Granit a protivzdušným komplexem S300F „Fort“.
23; Nový rozkol v NATO. Co znamená pro svět osud pravoslavné svatyně? USA se mohou díky narůstajícímu napětí ve vztazích s Tureckem přece jen ještě zapojit do konfliktu.
24; Proč se Sovětský svaz změnil v Rusko? Trump učinil neočekávané prohlášení. Příčinou rozpadu Sovětského svazu byl prý neúspěch v Afghánistánu. Americký prezident si myslí, že má dobré vztahy s Putinem navzdory sankcím, které se v USA na Rusko uvalují snad každý týden.
25; Zahájili palbu na Republiku a krvavě za to zaplatili. Armáda Doněcké republiky uskutečnila odvetný úder.
26; Koronavirové peklo v USA. Nemocnice jsou přeplněné, lékaři pracující do úmoru už se jen modlí. Mnoho nemocnic na Floridě, v Jižní Karolíně a v Kalifornii je přeplněno, ale přívaly pacientů nadále rostou.
27; Darebák, lupič a zákeřná krysa. Někdejší premiér Ukrajiny charakterizoval Porošenka ve vysílání ukrajinské televize. Své názory doložil konkrétními případy Porošenkova počínání.
28; Tisková mluvčí prezidenta Ukrajiny komentovala fámy o svém těhotenství se Zelenským. Julija Mendel vydala prohlášení, ve kterém popírá tuto zprávu. Na videu je ale oblečena do velmi volných splývavých černých šatů s odhalenými rameny.
29; Při záchraně dítěte utonulo v Alexandrii v Egyptě jedenáct lidí. Pláž byla oficiálně uzavřena kvůli pandemii koronaviru, proto na ní nebyli přítomni plavčíci ani jiné záchranné služby.
30; Janukovič luxusně oslavil své narozeniny v kasinu v Soči. Média píší, že všichni účastníci oslavy museli odevzdat testy na COVID-19.
31; Ve frontové zóně explodovala mina pod nákladním autem ukrajinské armády. Zahynuli vojáci a důstojník. Podle informací Národní policie Luganské republiky k události došlo na linii dotyku poblíž města Popasnaja.
32; Ukrajinští ozbrojenci likvidují Zajcevo a Dokučajevsk. Ukrajinští ozbrojenci z 35. brigády ostřelovali Zajcevo a Dokučajevsk za použití minometů ráže 120 mm.
33; Známá vojenská dopisovatelka Anna Dolgarjova komentuje blokování stránek Russkaja Vesna v Luganské republice za podporu horníků, kteří dlouhé měsíce nedostávali mzdu. Upřímně řečeno to nechápu: Bojujeme za to, abychom nebyli Ukrajinou, ale za odlišný názor se tu blokujeme. Začneme taky zavírat lidi za odlišné názory do vězení?
34; Ruští pohraničníci zajali Gruzínce. Vyplývá to z prohlášení místních tajných služeb. Bývalé gruzínské KGB informuje, že při zatýkání byl občan Gruzie zraněn na noze.
35; Policie odhalila organizátory nepovolených akcí v Chabarovsku Na podporu zatčeného gubernátora. Podle informací policie se nepovolených akcí zúčastnilo deset až dvanáct tisíc lidí.
36; Ukrajinští policisté předvedli nový bojový styl „modrá ústřice“. Akce ale připomínala spíše balet.
37; Rusko vyslalo na Krym party „zdvořilých potrubářů“. Letos je kvůli velkému suchu ve vodní nádrži o třetinu méně vody. Na poloostrově se budou stavět dodatečné systémy vodovodů.
38; Legendární příslušník jednotky zvláštního nasazení spáchal sebevraždu před očima své manželky. Nemohl se vyrovnat s psychickými důsledky svého působení v Afghánistánu.
39; Včely proti medu? Bill Gates se vydal na cestu boje proti koronaviru. Zakladatel Microsoftu Bill Gates je přesvědčen, že lidstvo může pandemii koronaviru zvládnout.
40; V Petrohradě došlo k vyloupení banky se střelbou. Neznámý pachatel v Petrohradu zaútočil na pobočku Sovkombanky a vypálil několik výstřelů.
Zdroj: 
Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo
63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější