Odhalení: Egyptský špion léta pracoval pro mluvčího Merkelové

Odhalení: Egyptský špion léta pracoval pro mluvčího Merkelové
Píše
BREITBARTNěmecký ministr vnitra Horst Seehofer odhalil, že egyptský špion léta pracoval v kancelářích mluvčího kancléřky Angely Merkelové Steffena Seiberta a možná shromažďoval informace o egyptských opozičních skupinách.
Činnost muže odhalili zpravodajští funkcionáři. Muž byl zproštěn funkce ve Spolkové tiskové kanceláři a v prosinci roku 2019 byl vyšetřován za špionáž Spolkovým úřadem kriminální policie.
Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) uvedl, že v Německu jsou přítomny nejméně dvě složky egyptské tajné služby, mezinárodní bezpečnostní agentura GIS a domácí bezpečnostní agentura NSS, píše bulvární deník Bild .
Podle novin egyptští špioni většinou shromažďují informace o egyptských opozičních skupinách v Německu, jako je Muslimské bratrstvo, ale i o dalších skupinách, jako jsou koptští křesťané.
Zatím bylo odhaleno jen málo z toho, co podezřelý v případu mohl Egyptu poskytnout, ale Bild poznamenává, že měl přístup k informacím o egyptských státních příslušnících akreditovaných Federálním tiskovým úřadem.
Německo mělo v posledních letech několik problémů se špionáží, především se špiony z Turecka. V roce 2016 bylo oznámeno, že Turecko má až 6000 agentů v Německu a mnoho dalších také v sousedním Rakousku.
Později téhož roku byl v Hamburku německou spolkovou policií zatčen turecký špion a obviněn z přípravy atentátu na několik kurdských a dalších opozičních osobností v Německu a Belgii.
Jen o několik měsíců později, Německá policie přepadla  byty čtyř muslimských imámů, o nichž se také věřilo, že aktivně špehují tureckou vládu.
Němečtí prokurátoři následně zahájili vyšetřování činnosti tureckých špionů poté, co tvrdili, že jsou sledováni stoupenci exilového kazatele Fethullaha Gulena. Vláda tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana obvinila Gulena a jeho stoupence z nezdařeného puče proti jeho islamistickému režimu v létě 2016.
 Share

Tweet


WhatsappThe post Odhalení: Egyptský špion léta pracoval pro mluvčího Merkelové appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější