U uznaných uprchlíků v Řecku nejsou potíže u konce. Často jsou již traumatizováni válkou čelí riziku chudoby a bezdomovectví

U uznaných uprchlíků v Řecku nejsou potíže u konce. Často jsou již traumatizováni válkou čelí riziku chudoby a bezdomovectvíŽivot pro uprchlíky v Řecku není vždy snazší, když je jejich status oficiálně uznán. Naopak: často jsou již traumatizováni válkou čelí riziku chudoby a bezdomovectví.
„Bojí se policie,“ říká Paul Esser, německý sociální pracovník. Je dobrovolníkem, jedním ze skupiny lidí, kteří se starají o Amal. Patří sem Dorothee Vakalis, ředitel řecké organizace NAOMI.
62letá Amal, oddaná křesťanka, žije v Řecku jako uznávaný uprchlík od roku 2018. „Už si nepamatuje, jak se sem dostal,“ říká Nihad Ibraheem, psychológ a psychoterapeut z palestinských území, který od 80. let žil v Soluni. Stejně jako Esser a Vakalis je jedním z Amaliných dobrovolných pečovatelů. Je vážně traumatizována tím, co se jí ve válce stalo, říká Ibraheem. Píše portál DW .
Ztratila kontakt s realitou a pravidelně zažívá záblesky ze své minulosti, „dodává Ibraheem.„ Když se to stane, může spadnout na ulici a v této situaci byla dokonce jednou okradena. “
Amalovy způsoby naznačují, že pochází z bohaté rodiny, říká Ibraheem a dodává, že sousedé v Soluni, kteří ji znali zpět v Sýrii, mu řekli, že její rodina byla vlivná.
Amal si pamatuje jen fragmenty. Aby překonala své trauma, potřebuje stabilitu víc než cokoli jiného, ​​ale to jí Řecko nemůže nabídnout.
Ve vážných případech, jako je Amal’s, to však není vždy snadné, říká programový manažer INTERSOS Řecko Giorgos Giouvanoudis. Amal se musel přestěhovat pětkrát za pouhé dva roky, říká, že poté, co pronajímatelé ukončili smlouvy, nefungovalo sdílení bydlení s dalšími uprchlíky nebo se ukázalo, že byt není bezbariérový.
The post U uznaných uprchlíků v Řecku nejsou potíže u konce. Často jsou již traumatizováni válkou čelí riziku chudoby a bezdomovectví appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější