Předseda SPD nenechal na Evropské unii ani nit suchou. Označil ji za „předražený byrokratický spolek“

Předseda SPD nenechal na Evropské unii ani nit suchou. Označil ji za „předražený byrokratický spolek“
Dnes se konalo celostátní grémium hnutí SPD v Praze. Předseda strany Tomio Okamura ve svém projevu nenechal na Evropské unii ani nit suchou a na její adresu se vyjádřil s kritikou. Unii označil za „zbytečný předražený byrokratický spolek“.


Co se týče výhodnosti členství České republiky v EU, pak to Okamura považuje za neudržitelný mýtus.
„Naše členství je výhodné pro západní státy, pro které jsme se stali ekonomickou kolonií. Ano, stovky miliard ročně putují od nás na západ,“ konstatoval předseda SPD na shromáždění.
Okamura  zmínil  ve svém projevu také například podzimní volby a návrhy zákonů o referendu, které projednává Poslanecká sněmovna. Kluby ANO, ČSSD a Pirátů se shodly na parametrech všelidového hlasování. Co se týče ústavní většiny, tu ovšem trojice v dolní komoře nemá.
Podporu by mohly kluby najít především u komunistů. Ti ovšem stejně jako SPD požadují kromě jiného zmírnění podmínek k uspořádání referenda. Další shodou v obou uskupeních je to, aby mohli lidé rozhodovat kupříkladu o vystoupení naší země z Evropské unie či Severoatlantické aliance. Tyto připomínky ovšem trojice nepřipouští.
Totalitní režim
„Evropská unie nám škodí a my jako skutečně jediní  hájíme  právo občanů rozhodnout o vystoupení z tohoto zbytečného spolku,“ konstatoval Okamura dále s tím, že jeho strana trvá na tom, aby mohli lidé hlasovat v referendu o zákonech.
„Jelikož pak vyhlásíme referendum o zákoně o referendu, v němž změníme dikci zákona tak, abychom my, občané České republiky, mohli hlasovat o všech tématech bez omezení včetně třeba vystoupení z Evropské unie,“ konstatoval předseda SPD.
Ve svém projevu se dotkl i zákonů, které hnutí  předložilo , včetně stíhání lidí za jejich názory. Pokud se podle jeho slov začne v nějakém okamžiku trestat za to, co si lidé myslí a říkají, pak jsme se všichni ocitli v totalitním režimu, uvedl. Zde stojí za zmínku, že Okamura narážel například na stíhání poslankyně SPD Karly Maříkové, o jejímž stíhání však Poslanecká sněmovna nerozhodla.
Jako cíl si hnutí vytyčilo zisk v podzimních krajských volbách alespoň padesát zastupitelů a úspěch ve všech 13 regionech. Rovněž by se rádi podíleli na vedení alespoň dvou krajů. Dodali, že na kampaň se  hodlá  vyčlenit okolo 20 milionů korun.
„Nyní bychom chtěli získat přes 50 krajských zastupitelů. Myslím, že by to byl dobrý úspěch, abychom mohli prosazovat ještě silněji náš politický program i na krajské úrovni,“ uvedl Okamura během vzpomínání na krajské volby, během nichž hnutí získalo 18 mandátů.
zdroj: cz.sputniknews.com

The post Předseda SPD nenechal na Evropské unii ani nit suchou. Označil ji za „předražený byrokratický spolek“ appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější