Reakce místopředsedy Trikolora Josefa Slámy na mediální útok Svobodných
RSS

Reakce místopředsedy Trikolora Josefa Slámy na mediální útok Svobodných


JOSEF SLÁMADnes jsem odpověděl předsedovi S vobodných Liboru Vondráčkovi (na jeho oficiálním fb profilu) na jejich distancování od spolupráce s Trikolorou a také na jeho argument že jaksi měníme názory, když jsme společně kritizovali covidová opatření a dnes podporujeme Andreje Babiše v druhém kole prezidentské volby.
Za prvé demonstrovat proti krokům Babiše a jeho vlády je věc jiná, udělal bych to znovu, jelikož jsem hodnoty ani postoje k svobodě nezměnil. Za druhé spolupráce v parlamentních volbách měla nějaký cíl, obhajobu programu a postupu v zákonodárném sboru či exekutivě, pro mě či Trikoloru se v tomto nic nezměnilo, jelikož to je jiná tónina, je to věc úplně jiná.


.
Proto vůbec nerozumím vyjádření, omluvě na toto téma, jelikož je to minulost a s prezidentskou volbou, notabene přímou to nemá nic společného (je to jen falešné PR), za třetí ve volbě jsou pouze dva kandidáti – jeden z nich bude prezidentem, to je realita. Nad tím se nedá nikterak mávnout rukou, zpochybnit to, strčit hlavu do písku či se, jak se říká, neušpinit. (Politická strana má nést zodpovědnost za republiku, a ne se vymlouvat.)


.
Po zvážení všech pro a proti došla Trikolora k názoru, že Andrej Babiš je nevýhra, avšak Pavel tragédie. To není radostné sdělení, to není skákání za frenetického potlesku, to je suché konstatování politického faktu, za který neseme zodpovědnost (avšak názor na covidová opatření to nemění). Politik si jen nemůže naslinit prst a čekat, kudy fouká, to by byla tragédie a naprosté vyprázdnění politiky.


.
Za čtvrté vaše ustrašenost a podlehnutí mediokracii jasně deklamuje to, že děláte v textu stejnou chybu jako média, Trikolora dávno není hnutí, tím jasně dokazujete, že nereagujete na text náš, nýbrž na mediální výstupy.


.
Za páté nevolbou či politickým alibismem a schováním se za nepěknou minulost kandidátů (tu nelze popřít) dáváte jasně najevo, že Svobodným jde více o mediální obrázek, nežli o hodnoty a politické děje v naší zemi. Pokud nějaký kandidát chce cenzuru, euro atd., a vy přesto zaujímáte tento postoj, tak narozdíl od Svobodných Trikolora dělá rozhodnutí, kterým se mnohdy netleská, ale které mají svůj hlubší smysl a význam.


.
Demonstrace jsou hezká věc, ale rozhodují volby. Za spolupráci s alibisty se omlouvat Trikolora nebude, jelikož by to bylo hloupé, trapné a úplně nedůstojné.


.
Josef Sláma, místopředseda Trikolora

The post Reakce místopředsedy Trikolora Josefa Slámy na mediální útok Svobodných first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden