PARANOIA: Trump oznámil, že EU prý byla vytvořena k získání výhod od USA

PARANOIA: Trump oznámil, že EU prý byla vytvořena k získání výhod od USA

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Evropská unie prý byla vytvořena proto, aby získávala výhody od Spojených států amerických. Tato slova z úst Trumpa zazněla na tiskové konferenci v Bílém domě.
Evropská unie prý využívá USA
„Evropská unie byla vytvořena s tím, aby získávala výhody od Spojených států, vytvořili ji, aby využívali USA, já to vím,“ poznamenal americký lídr. Americký prezident však neuvedl žádné konkrétní příklady, které by potvrdily jeho názor. Za doby prezidentství Trumpa USA vstoupily do obchodní války nejen s Čínou, ale také se státy Evropské unie . Minulý týden USA informovaly, že od 6. ledna 2021 zavádí 25% clo na zboží z Francie. Washington rozhodl o zavedení cla v odpovědi na takzvanou digitální daň. Francie přijala zákon o dani na služby největších digitálních společností, jako jsou Amazon, Apple, Facebook a Google. Tento zákon byl ze strany USA silně kritizován.
USA vyhrožují ČR kvůli digitální dani 
Digitální daň chce zavést také česká vláda. Podle návrhu by se měla daň vztahovat na všechny internetové firmy v České republice, které mají globální obrat vyšší než 750 milionů eur (19 miliard Kč) a budou mít v Česku roční obrat v minimální částce 100 milionů korun za uskutečněné zdanitelné služby. Konkrétně by se to mělo dotknout takových společností, jako jsou Google, Facebook, Amazon nebo Apple. Spojené státy se od začátku postavily proti této iniciativě. Před možnými celními opatřeními varoval ČR americký ministr financí Steven Mnuchin a letos v únoru zaslal americký velvyslanec v Česku Stephen King rozpočtovému výboru české Poslanecké sněmovny výhružný dopis , ve kterém upozornil na to, že USA považují 7% sazbu chystané daně za příliš vysokou (viz ZDE ).
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější