Zpráva ministerstva vnitra zjistila, že krajně pravicová strana byla v loňském roce „supermetrem“ nenávisti

Zpráva ministerstva vnitra zjistila, že krajně pravicová strana byla v loňském roce „supermetrem“ nenávistiV loňském roce v České republice pokračoval trend šíření nenávisti, který již není doménou „extremistů“, jak již bylo tradičně definováno, ale podle ministerstva vnitra spíše doménou dezinformačních médií a populistických xenofobních skupin , která tato zjištění zveřejnila ve své zprávě o projevech extremismu v roce 2019. Podle dokumentu zpřístupněného České zpravodajské agentuře (ČTK) byla krajně pravicová scéna v „tradičním“ smyslu zastíněna xenofobními skupinami.
Dominantní silou těchto skupin je jednoznačně hnutí „Svoboda a přímá demokracie“ (Svoboda a přímá demokracie – SPD) Tomia Okamury, který je v současné době místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Okamura tvrdí, že zjištění zprávy představují pokračující zneužívání moci ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) k využití ministerstva vnitra k vedení politického boje.
Situace je o to paradoxnější, že zejména Okamura byl po volbách v roce 2017 zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hlasovalo pro něj 102 poslanců. Píše portál ROMEA .
„Tyto absurdity jsou jen pokračováním zneužívání ministerstva vnitra ministrem Janem Hamáčkem ze strany ČSSD k vedení politického boje proti jeho politickým oponentům, protože volební preference pro ČSSD zoufale klesají. Po jarním pokusu o stíhání poslance SPD, Karly Maříková, za její skutečný postoj odsuzující nelegální migraci a islamizaci, ministerstvo vnitra pokračuje ve svých experimentech pod vedením ČSSD, aby kriminalizovalo vlastence a lidi, kteří nesouhlasí s politikou Evropské unie. zjištění zprávy.
Okamura i letos šíří nenávist s věkem falešných zpráv. Například v pátek 3. července sdílel se svým profilem krátké video na platformách sociálních médií, jehož cílem je zdokumentovat údajný útok na mladou ženu „přistěhovalci“ na vlakovém nádraží v portugalském Lisabonu začátkem května.
Podle zprávy došlo v loňském roce k agresivitě zejména ve virtuálním prostředí a podle odborníků ministerstva vnitra existují obavy, že nepřátelství na internetu může metastazovat do fyzického násilí. Boj proti nenávisti online je proto jednou z priorit policie a státních zástupců.
„Je třeba nadále zdůrazňovat, že za nenávistně motivovanou trestnou činnost páchanou prostřednictvím internetu nejsou trestně odpovědní pouze členové nebo sympatizanti extremistických hnutí,“ uvádí zpráva. Šíření nenávisti vůči různým skupinám ve společnosti podle odborníků také přesně odpovídá scénářům vlivových operací, které vůči České republice vedou různé země.
Podle ministerstva vnitra jsou dalšími důležitými nástroji šíření nenávisti také média pro dezinformační média, která záměrně vytvářejí své vlastní kontroverzní předměty a slouží jim až xenofobním aktérům. Případ zastánce SPD Jaromír Balda prokázal nebezpečí těchto médií po svém přesvědčení za spáchání teroristického útoku na železnice a za hrozbu spáchání teroristického činu.
The post Zpráva ministerstva vnitra zjistila, že krajně pravicová strana byla v loňském roce „supermetrem“ nenávisti appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější