VIDEO: Andrej Babiš se na ČT ostře vymezil proti zatahování ČR do války a prohlásil, že by českou armádu do otevřeného konfliktu neposlal! Výrok byl dezinterpretován jako neochota pomoci Polsku v případě napadení v rámci kolektivní obrany NATO, jenže o to
RSS

VIDEO: Andrej Babiš se na ČT ostře vymezil proti zatahování ČR do války a prohlásil, že by českou armádu do otevřeného konfliktu neposlal! Výrok byl dezinterpretován jako neochota pomoci Polsku v případě napadení v rámci kolektivní obrany NATO, jenže o to

VIDEO: Andrej Babiš se na ČT ostře vymezil proti zatahování ČR do války a prohlásil, že by českou armádu do otevřeného konfliktu neposlal! Výrok byl dezinterpretován jako neochota pomoci Polsku v případě napadení v rámci kolektivní obrany NATO, jenže o tom nebude rozhodovat prezident! O kolektivní pomoci rozhoduje NATO v Bruselu a vlády členských zemí spolu s parlamenty! Prezident by přišel ke slovu až po vyhlášení válečného stavu v ČR! A polská vláda chce poslat Ukrajině tanky Leopard 2 i bez souhlasu Německa a klidně i v malých počtech! Jedná se o vyprovokování Ruska!
Prezidentský kandidát Andrej Babiš se v neděli postaral o pořádný rozruch, když ve volebním studiu České televize v duelu s Petrem Pavlem prohlásil, že by české vojáky do otevřeného válečného konfliktu do ciziny neposlal, protože je proti válce. Moderátor ČT Martin Řezníček, který chvílemi připomínal spíše volebního agenta Petra Pavla, totiž nadnesl sugestivní otázku, jestli by Andrej Babiš poslal české vojáky do otevřeného konfliktu , kdyby např. došlo k napadení Polska. Moderátor ČT se zeptal, jestli by ČR měla plnit spojenecké závazky a jestli by tedy Andrej Babiš poslal české vojáky do otevřeného konfliktu. Andrej Babiš tuto konstrukci odmítl jako nesmyslnou a prohlásil, že určitě by vojáky nikam neposílal, protože usiluje o mír. Média hlavního proudu okamžitě začala šílet, že Babiš odmítá plnit spojenecké závazky NATO.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v2480l4","div":"rumble_v2480l4"});
Později večer potom Andrej Babiš svůj výrok vysvětlil, jak to původně myslel. Nicméně se znovu ukázalo, že s myšlenkou vysílat české vojáky do války už se v České televizi dopředu počítá a toto je pouze mediální příprava takového aktu. O kolektivní pomoci nerozhoduje prezident, ale Bezpečnostní rada NATO, která přijme usnesení a jednotlivé vlády zemí NATO rozhodnou o případné pomoci napadené zemi. Prezident do toho nezasahuje, pokud není vyhlášen válečný stav na území republiky. Ale s ním se zjevně počítá. Právě proto potřebuje Fialova vláda na Pražském hradě rozvědčíka a generála, protože Fialova vláda má a disponuje informacemi o plánech polské vlády a polského generálního štábu, mají konkrétní a utajované informace.
Bez Babiše na Hradě je cesta k otevřenému konfliktu ČR s Ruskem prakticky jistá, pořad na ČT to potvrdil
Česká vláda je o plánech polské a ukrajinské vlády informována mnohem hlouběji a intenzivněji, než si myslí česká veřejnost. Informace, které unikají do naší redakci ze zpravodajských zdrojů, potvrzují plány na vojenské zapojení polské armády do operací na Ukrajině nejen v podobě materiální pomoci, ale i v podobě vojenského personálu. A po polské armádě by zjevně přišla řada i na českou “bratrskou” pomoc Ukrajině.
Právě proto vláda Petra Fialy usiluje o změnu Ústavy a o pravomoc vysílat do ciziny české vojáky bez souhlasu parlamentu, a přesně proto potřebují svého člověka v roli prezidenta a vrchního velitele na Pražském hradě. Kdyby se tem dostal Andrej Babiš, ten by začal Fialově vládě zatápět mnohem drsněji a intenzivněji než Miloš Zeman za celých 10 let. To je jistota! Současné válečné bubnování a přání války nejen Fialovy vlády likviduje business, ve všech odvětvích, s výjimkou vojensko-průmyslového.
Duel mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem A snaha [ 1 ] polské vlády o odevzdání německých tanků Leopard 2 na Ukrajinu i proti vůli Berlína, třeba prý i v malých počtech, prostě dokazuje, že Varšava se snaží zatáhnout Evropu do otevřeného konfliktu na Ukrajině a potom už to půjde velice rychle. Ty Leopardy v několika kusech jsou provokace Ruska, protože Ukrajině pár tanků válku nevyhraje. Ani desítky, ani stovky tanků.
Polští odborníci na vojenství varují na ruském Telegramu již delší dobu, že západní vlády získávají falešný pocit o ruské liknavosti, kdy se zdá, že Moskva nereaguje na dodávky více a více západních zbraní na Ukrajinu , které jsou více a více nebezpečné pro Ruskou armádu. Tento falešný pocit povede k tomu, že Západ nakonec dodá Ukrajině nejen tanky, ale i stíhačky, bombardéry, rakety a nakonec i jaderné zbraně.
Ukrajina potřebuje už nejen zbraně, ale hlavně vojáky. Žoldáci už nestačí
Přesně v tomto pořadí. Ten falešný pocit ruské liknavosti spočívá v tom, že Rusko tyto kroky nejen sleduje, ale připravuje se na ně, a to vidíme v Bělorusku, kde se chystá spojený vojskový kontingent dvou armád, přičemž v určité chvíli bude Ukrajina v takové situaci, že bude urgentně potřebovat vojáky NATO do frontových linií, protože Ukrajinci prostě už nebudou k dispozici. Přestože Kyjev tvrdí, že nemá s počtem branců problém, pravda je taková, že na celé linii fronty to nikde není vidět a Telegram zaplavují videa ukrajinských vojáků ze zákopů, kteří prosí Zalužného o vystřídání, o výzbroj, o proviant. Všechno, co mohla Ukrajina mobilizovat, to už mobilizovala vloni na jaře a v létě.
Německé tanky Leopard 2 v polské armádě Jakmile vstoupí vojáci NATO do zákopů na Donbasu, a je úplně jedno v jaké podobě, na základě jakého mandátu, to nehraje roli, tak v tom okamžiku daná země, ze které vojáci na Ukrajinu přišli, bude ve válce s Ruskou federací. A Rusko zahájí údery na polské základny a vojenská letiště. Ihned poté Polsko požádá NATO o aktivací článku 5, který hovoří o kolektivní obraně, ale jen nepřímo.
Článek 5 hovoří o tom, že v případě napadení jedné členské země NATO se ostatní země poradí v Bruselu, jaký postup zvolí a každá členská země poté zváží svůj postup, jak a v jaké formě napadené zemi pomůže. Polsko by totiž vysláním svých vojska na Ukrajinu do bojových operací proti Ruské armádě oficiálně vstoupilo do války s Ruskem jako první, tedy agresor. Ruský útok na Polsko by už potom nešlo považovat za bezdůvodné napadení. A právě toho se bojí Berlín, že polská vláda zatáhne země EU do války na Ukrajině.
Uvnitř NATO se rodí plán na “mírovou bariéru” na Ukrajině, která by blokovala postup ruských vojsk
Poláci sice bojují v hojných počtech na Ukrajině, ale pouze v rámci žoldáckých skupin, nejde o oficiální jednotky polské armády, nejde ani o polské expediční mise, ani o polské mírové mise, zkrátka polská účast se drží na úrovní žoldáckých útvarů. Jenže ty počty žoldáků na straně Kyjeva jsou zoufale nízké a hlavně nejde o vojáky, kteří by disponovali těžkou technikou.
Kyjev potřebuje tanky s tankisty, stíhačky a bombardéry a polní děla a houfnice s dělostřelci. Nic z toho žoldáci neposkytují a proto sílí tlak Kyjeva na zapojení vojsk NATO do konfliktu. Jakmile se objeví na Ukrajině nějaký vojenský útvar kterékoliv země NATO, v tom okamžiku je celé NATO ve válce s Ruskou federací. Poslat české vojáky do otevřeného konfliktu s Ruskem kvůli polské provokaci na Ukrajině, to zajistí pouze prezident Petra Pavel.
Debata se odehrávala v Národním muzeu na symbolu osvícenců 19. století, na mozaice Illuminati s názvem Rosetta Triangulis – Trojúhelníkový růženec s okem uprostřed. Pouze na okruhu oka nejsou trojúhelníky, ale tzv. káry , což je dělící rituální kruh, tzv. “ ritus ” a všimněte si, že stoleček a oba kandidáti sedí na tomto kruhu, nebo se ho alespoň nohama dotýkají. Káry odvrací síly vnitřku a vnějšku od sebe. Je to ochranný kruh. Národní muzeum je vůbec budova pokrytá stovkami symbolů Osvícenců, ale to by bylo na jinou diskusi.
Prezidentský duel se symbolem Illuminati – Rosetta Triangulis v budově Národního muzea Pokud chcete zatažení ČR do války a chcete mobilizaci, odvody dorůstající mládeže na frontu, je potřeba volit Petra Pavla, který tento proces ve spolupráci s vládou Petra Fialy rád zajistí. Budou k tomu mít všechny potřebné nástroje, podporu médií hlavního proudu, budou k tomu mít i zákon na vysílání vojáků do ciziny, takže na žádost Kyjeva o bratrskou pomoc bude odpovězeno vysláním “mírové mise” českých vojáků, přímo do prostoru Donbasu.
Ten plán spočívá podle všeho v tom, že Ruská armáda nebude střílet na vojska NATO v rolích mírových sborů, které Kyjev postaví a rozmístí mezi svá vojska a Ruskou armádu. Taková je zřejmě myšlenka, jak zastavit ruský postup. O této variantě se jednalo na okraj schůzky v Ramsteinu, mezi několika generály při jednání s ukrajinským vojenským atašé.
Kreml varuje před nasunutím vojsk NATO na Ukrajinu, došlo by nevyhnutelně ke střetu
Probírala se možná reakce Ruska, jestli by opravdu došlo k zastavení ruských vojsk, pokud by narazily na mírové sbory vojsk NATO, o které neustále žádá Kyjev. Tato myšlenka není od věci, protože opravdu není jasné, jak by se Ruská armáda zachovala. Pokud by Ruská armáda zahájila palbu na vojska NATO, v tom okamžiku by to znamenala vypuknutí konfliktu mezi NATO a Ruskem. A pokud by se Ruská armáda zastavila, západu by narostla křídla a byl by to signál, že Rusko se střetu s NATO bojí.
Jistě chápete, jak děsivá volba by to byla pro Kreml, jak v takové situaci rozmístění vojsk NATO na Ukrajině v podobě nárazníku by bylo nutné se rozhodovat. Fialova vláda jede válečný proces ve spolupráci s Polskem a Ukrajinou. Chybí jim pouze jedna věc, a to prezident na Hradě, který půjde Fialově vládě na ruku s myšlenkou válečného stavu v ČR a s vysláním mírových sborů AČR ve spolupráci s Polskem na Ukrajinu.
Výstižné meme s Vladimirem Putinem a členy schůzky G7 Rusové by potom teoreticky byli donuceni do otevřené války s NATO, protože Ruská armáda by se nemohla zastavit a nedokončit úlohu osvobozování svého ruského území, které bylo v referendech oficiálně připojeno k Rusku. Pokud by byla vojska NATO rozmístěna mimo ruská území na Ukrajině, tak by to mělo jinou dynamiku. Byla by to pro změnu poziční obrana před dalším postupem Ruské armády. Kyjev se zjevně bojí o svůj osud, na severu města se horečně budují opevnění a bunkry před očekávanou invazí z Běloruska.
Takže si lze domyslet, že vojska NATO by byla rozmístěna právě tam, jako blokace, aby Rusko-běloruská armáda nevstoupila do Kyjeva. Ukrajina nemá dostatek vojáků na čelení invaze z více směrů naráz. Právě proto Varšava tlačí na pilu a právě proto na České televizi už padají dotazy, jestli budoucí prezident pošle nebo nepošle české vojáky do války s Ruskem. Tak daleko došel český národ za jeden rok. Ne diskuse o míru, ale o tom, jestli jít nebo nejít do otevřeného konfliktu s jadernou velmocí.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 9. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  35%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 7 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden