Afghánec při průchodu Evropou vraždil a prodával drogy, chytili ho až po poslední vraždě ve Velké Británii
RSS

Afghánec při průchodu Evropou vraždil a prodával drogy, chytili ho až po poslední vraždě ve Velké Británii

Evropa je i díky politice EU, jejímž cílem je výměna obyvatel, jeden velký průchoďák. Mnozí z příchozích jsou zkušení bojovníci, dobře vycvičení vrazi, kteří zabíjeli po boku ISIS, Talibánu a dalších bojůvek.
Nyní byl u britského soudu odsouzen Afghánec, který na cestě do „země zaslíbené“ vraždil a prodával drogy. Vraždil v Srbsku a za prodej drog byl souzen v Itálii. Přesto mohl – aniž by byl zadržen – volně pokračovat dál přes Evropu. Mezitím se zdržoval v různých zemích, aby pak v cíli své cesty vraždil. Teprve po třetí vraždě byl zadržen a nyní i odsouzen…
Životopis afghánského žadatele o azyl žijícího v Británii byl zveřejněn v pondělí poté, co byl odsouzen za vraždu mariňáka, který byl ubodán k smrti po hádce v anglickém městě Bournemouth v loňském roce.
Lawangeen Abdulrahimzai, 21, byl v pondělí u Korunního soudu v Salisbury shledán vinným z vraždy poté, co v časných ranních hodinách 12. března loňského roku vrazil 10 cm nůž do hrudníku 21letého Thomase Robertse během hádky o e-koloběžku. Má se za to, že jeho oběť se snažila uklidnit spor mezi jeho přítelem a Abdulrahimzaiem.
Po vynesení rozsudku vyšla najevo Abdulrahimzaiova násilná minulost, když vyšlo najevo, že afghánský žadatel o azyl byl již srbským soudem odsouzen v nepřítomnosti za dvojnásobnou vraždu a byl shledán vinným z obchodování s drogami v Itálii, když volně cestoval po Evropě.
Abdulrahimzaiův strýc údajně pomohl propašovat ho z Afghánistánu do Pákistánu v roce 2015 kvůli obavám o jeho bezpečnost. Tvrdil, že Taliban zabil jeho rodiče poté, co je podezříval ze spolupráce s NATO a řekl soudu, že byl mučen militanty, včetně incidentu, ve kterém řekl, že byl bodnut 28krát.
Jde samozřejmě pouze o jeho tvrzení, které bylo pravděpodobně – stejně jako v případě mnoha jeho krajanů – jen smyšlenou povídačkou, která mu měla zajistit azyl.
Abdulrahimzai následně prošel Íránem a po západobalkánské migrační trase, přes Turecko a Bulharsko, do Srbska.
Prokurátorka Ellie Farginová řekla soudu, že Abdulrahimzai byl v Srbsku odsouzen k 20 letům vězení za zastřelení dvou migrantů před uprchlickým centrem.
Abdulrahimzai uprchl ze země a strávil nějaký čas v Norsku a Itálii. V roce 2019 mu byla v Norsku zamítnuta žádost o azyl a v Itálii byl odsouzen za obchodování s drogami, za což byl po přiznání viny odsouzen k nevazebnímu trestu.
Následně odcestoval do Francie, odkud se trajektem dostal do Anglie. Pohraničníkům řekl, že je 14letý školák a byl umístěn do pěstounské péče.
Na začátku roku 2020 byl pod opatrovnictvím Nicoly Marchant-Jonesové, která soudu vylíčila, jak Abdulrahimzai často trpěl nočními děsy, pravidelně u sebe nosil nůž a řekla, že vrah měl osobnost „Jekylla a Hyda“.
„Vždycky jsem se bála, že něco udělá s nožem, zvláště když jsem policii nahlásila pohřešování,“ dodala.
Marchant-Jonesová vylíčila četné znepokojivé incidenty během jeho pobytu ve Velké Británii před útokem, při němž zabil Robertse v březnu loňského roku.
Soudu řekla, jak se Abdulrahimzai zapojil do pouličních bojů o peníze, zapojil se do hádek s lidmi v zábavním parku Alton Towers během návštěvy a zveřejnil na sociálních sítích záběry, jak bije staršího muže s popiskem: „Jsme Afghánci…“
Po hádce v roce 2021, kdy byla paní Marchant-Jonesová během hádky s vrahem málem zasažena do hlavy, byl odebrán z její péče.
Po svém zatčení pro podezření z vraždy v březnu loňského roku se Abdulrahimzai pokusil oklamat britskou policii tím, že jí řekl, že je mu 16 let, aby s ním bylo zacházeno jako s nezletilým.
Po ověření věku britskými úřady bylo zjištěno, že se jedná o dospělého člověka narozeného v říjnu 2001 a v době útoku mu tedy bylo 20 let.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Afghánec při průchodu Evropou vraždil a prodával drogy, chytili ho až po poslední vraždě ve Velké Británii se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden