Soros vyzval NATO k tomu, aby byli Východoevropané využiti jako „potrava pro děla“
RSS

Soros vyzval NATO k tomu, aby byli Východoevropané využiti jako „potrava pro děla“

Soros vyzval k tomu, aby byli Východoevropané v podstatě používáni jako potrava pro děla vyzbrojená zbraněmi NATO, což je předvídavá předpověď vzhledem k tomu, jak se válka na Ukrajině vyvíjela. Tím se vlastně jen potvrzuje, že se jedná o válku zástupnou, což stále mnozí propagandisté popírají.
Ukrajinci se tak stali potravou pro děla v zájmu cizí mocnosti. Pokud by nedošlo k událostem roku 2014, které inicioval US Deep state, nikdy by vše pravděpodobně nedošlo tak daleko.
Jak zuří válka na Ukrajině, není pochyb o tom, že lidské náklady byly pro Ukrajinu obrovské, včetně pravděpodobně více než  100 000 vojáků, kteří zemřeli v bojových operacích . Nicméně existoval jeden muž, který předpověděl mnoho z toho, co se stalo v bitvě na východě Evropy: George Soros.
Miliardářský oligarchický finančník, korporátními médii (které sám financuje) zobrazovaný jako humanista, propagoval tvrdou geopolitickou strategii ve svém článku z roku 1993 nazvaném „Směrem k novému světovému řádu: Budoucnost NATO.“
V článku nastiňuje, jak by Východoevropané mohli být použiti jako „pracovní síla“ v nadcházejících konfliktech ve snaze snížit počet úmrtí v západních zemích, o kterých Soros tvrdí, že by je Západ politicky netoleroval, na rozdíl od východu Evropy.
„Spojené státy nebyly povolány, aby jednaly jako světový četník. Když jednají, jednají ve spojení s ostatními. Mimochodem, kombinace lidské síly z východní Evropy s technickými schopnostmi NATO by značně zvýšila vojenský potenciál Partnerství, protože by snížila riziko vaků na mrtvoly pro země NATO, což je hlavní omezení jejich ochoty jednat. To je životaschopná alternativa k rýsujícímu se světovému nepořádku,“ napsal Soros v článku.
Soros uznává, že země NATO nemají chuť na „pytle na mrtvoly“, ale jeho prohlášení implicitně naznačuje, že Východoevropané mohou tuto roli naplnit.
Zdá se, že to, co Soros popsal, se odvíjí přesně tak, jak předpověděl ohledně války na Ukrajině. Vyzbrojeni špičkovými zbraněmi NATO ukrajinští vojáci aktivně bojují proti Rusku, kterého se Soros již v minulosti obával, když říkal, že se stane nacionalistickou zemí oponující globálnímu řádu, který prosazoval v roce 1993.
Mocné západní země mají potřebné zbraně a Ukrajina má pracovní sílu. Vzhledem k tomu, že Soros již desítky let dopředu viděl potenciál toho, co by tento symbiotický zápas mohl na bojišti vyprodukovat,  tato vize pravděpodobně posílí jeho pověst vypočítavého – a možná nemilosrdného – strategického myslitele.
Jak Soros předpověděl, zdá se, že ukrajinská společnost toleruje vysoký počet obětí v současném konfliktu s Ruskem. Během války ve Vietnamu ztratily USA v průběhu přibližně 10 let 58 220 mužů, a přesto se válka setkala se silným odporem americké veřejnosti. Navzdory mnohem vyššímu počtu obětí v mnohem kratším časovém období ukrajinská společnost zaznamenala jen málo protestů.
Absenci protestů na Ukrajině může napomoci i fakt, že Ukrajina pozastavila činnost většiny občanské společnosti,  zakázala opoziční strany a média a dokonce postavila  mimo zákon ruskou pravoslavnou církev. Dalším klíčovým faktorem v pohledu společnosti na konflikt je, že válka probíhá na ukrajinské půdě, což je pro ukrajinské vojáky vysoce motivujícím faktorem.
Mnoho obětí je však již jak mezi Ukrajinci, tak v ruských řadách. Přesné údaje o obětech na obou stranách zůstávají neoficiální a pravděpodobně nepřesné, ale válka přijde oba národy draho, pokud jde o životy.
Ve stejném článku Soros volal po „novém světovém řádu.“ Tento termín je v médiích establishmentu často zesměšňován jako konspirační teorie, ale Soros ho otevřeně používá.
Navíc v tomto článku je nový světový řád, po kterém volá, pozoruhodně globalistický a centralizovaný. Jinými slovy, přesně ten typ nového světového řádu, před kterým kritici nového světového řádu varují už více než deset let.
„Proto je jediným základem pro akci kolektivní bezpečnost. A v tom je problém. Zhroucení sovětského impéria vytvořilo problém kolektivní bezpečnosti nejvyšší závažnosti. Bez nového světového řádu bude existovat nepořádek. To je jasné. Ale kdo bude jednat jako světový četník? To je otázka, která musí být zodpovězena,“ napsal Soros.
Soros v článku nastiňuje řadu svých teorií, odkazujících na otevřené a uzavřené společnosti, stejně jako na „teorii revoluční změny“, o které řekl, že ji také aplikoval na finanční trhy. Miliardář popisuje, jak rozpad Sovětského svazu představoval nové globální bezpečnostní výzvy, ale také příležitosti.
Soros dále píše:

Původním posláním bylo bránit svobodný svět proti sovětskému impériu. Toto poslání je zastaralé; ale kolaps sovětského impéria zanechal bezpečnostní vakuum, které má potenciál proměnit se v černou díru. To představuje jiný druh hrozby než sovětské impérium.
Neexistuje žádná přímá hrozba ze strany regionu pro země NATO. Nebezpečí je uvnitř regionu a týká se podmínek uvnitř států stejně jako vztahů mezi státy. Má-li tedy NATO vůbec nějaké poslání, pak je to promítání své moci a vlivu do regionu, a toto poslání je nejlépe definováno v pojmech otevřených a uzavřených společností.
Uzavřené společnosti založené na nacionalistických principech představují hrozbu pro bezpečnost, protože potřebují nepřítele, ať už vně nebo uvnitř.
Ale hrozba je velmi odlišná od té, proti které bylo NATO konstruováno, aby jí čelilo, a k boji proti této hrozbě je zapotřebí velmi odlišný přístup. Zahrnuje budování demokratických států a otevřených společností a jejich zakotvení do struktury, která vylučuje určité druhy chování.

Soros také ve svém článku píše, že NATO závodilo v udělení členství zemím střední a východní Evropy, aby to stihlo, než se „Rusko zotaví.“ Zdá se, že Soros vidí NATO jako aktivní bojovníky proti Rusku v době, kdy země byla po pádu komunismu stále v chaosu.
„Země střední Evropy se dožadují plného členství v NATO co nejdříve, nejlépe dříve, než se Rusko zotaví. Rusko má námitky ne proto, že by mělo nějaké plány na své bývalé impérium, ale proto, že nevidí žádnou výhodu v souhlasu. Jejich národní hrdost byla zraněna a jsou znechuceni a unaveni z ústupků bez odpovídajících výhod,“ píše Soros.
Miliardářský aktivista také předkládá řadu dalších návrhů, včetně nabídky členství v NATO Japonsku, přičemž jeho cílem je vytvoření „nového světového řádu“.
„Japonsko by mělo být požádáno, aby vstoupilo do NATO. Pak bychom měli počátky architektury pro nový světový řád. Je založen na Spojených státech jako zbývající supervelmoci a na otevřené společnosti jako organizačním principu. Skládá se z řady aliancí, z nichž nejdůležitější je NATO a prostřednictvím NATO Partnerství pro mír, které obepíná severní polokouli,“ píše.
Tolik ze Sorosova článku, který napsal ještě předtím, než se porušily všechny předchozí dohody a postsocialistické země vstoupily do NATO. Každopádně je patrné, že již tehdy možná nejen on počítal s tím, že budou jednoho dne právě Ukrajinci využiti jako potrava pro děla…
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 4 Průměrně: 4.8 ] Článek Soros vyzval NATO k tomu, aby byli Východoevropané využiti jako „potrava pro děla“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden