Na základě požadavků muslimských zájmových organizací.
Policie v Británii říká, že usiluje o zrušení termínu „islamistický terorismus“ a o jeho nahrazení termínem „vírou odůvodněný terorismus,“ neboť za to lobbovala muslimská organizace.
„Tuto reformu si vyžádala muslimská policejní organizace, která oficiální používání výrazů jako „islamista“ a „džihádista“ obviňuje z negativního vnímání a ze stereotypů, z diskriminace z islamofobie,“ referuje London Times.
Podle této zpráva o dané záležitosti během on-line akce za účasti přeživších, akademiků a aktivistických skupin minulý měsíc diskutoval asistent komisař Neil Basu, tedy národní náčelník protiteroristických politik.
Navrhovány byly také termíny jako „teroristé zneužívají náboženskou motivaci“ a „přívrženci ideologie Usámy bin Ládina,“ že by mohly nahradit „islamistický terorismus,“ přičemž slovo „džihádista“ by se mělo také naprosto zrušit.
The police are looking at dropping the terms “Islamist terrorism” and “jihadis” when describing attacks by those who claim Islam as their motive. Proposed alternatives include “faith-claimed terrorism” https://t.co/22jA17Teyo — The Times (@thetimes) July 20, 2020
Respondenti na Twitteru si stěžovali, že změna tohoto termínu je jen flagrantním pokusem skrývat realitu o převážně terorismus táhnoucí ideologii.
„Takže místo přesného portrétu pachatelů, tak kvůli velkému tsunami PC valících se na názor veřejnosti pomýšlí na kalení vody! Už nastal čas, aby nám došlo, že ne úplně vše, co se v dnešní době říká, se prohlašuje se zlovolnou zaujatostí,“ poznamenal jeden.
„Politická korektnost takovýto typ problémů NEVYŘEŠÍ,“ dodal další.
„Proč policie prostě jen nezačne dělat svoji práci a nepřestane se zatahovat do politické korektnosti,“ řekl další.
Paul Joseph Watson PrisonPlanet.com July 20, 2020
Hlavní policejní náčelník pro boj proti terorismu: Premiér by nebyl způsobilý k nástupu k policii, kvůli nehorázné kritice burky
Vrcholný proti-teroristický šéf Británie: Muslimové by neměli mít pocit, že se musí ‚asimilovat‘
Zdroj: https://www.prisonplanet.com/uk-police-may-change-islamist-terrorism-to-faith-claimed-terrorism.html
The post Britská policie asi změní výraz „islamistický terorismus“ na „vírou odůvodněný terorismus“ appeared first on Reformy.cz .