Den před tím
RSS

Den před tím

JINDŘICH KULHAVÝ
Zítra se opět otevřou dveře volebních místností a ukáže se, jak na tom je reálně naše společnost . Přestože různí kouzelníci s čísly a statistikami tvrdí, že Pavel už vyvěšuje na Pražském hradu ukradenou prezidentskou zástavu, je třeba si připomenout poslední klání o pozici hlavy státu, kdy den před volbami stejní cifršpióni přisuzovali akademickému stahovači králíků Drahošovi 63% voličů, a tím jasnou převahu na Milošem Zemanem s jeho 43%, výsledek však všechny liberály šokoval a vyrazil jim dech. Jak víme, Drahoš potom získal pouze cenu útěchy formou trafiky v Senátu a zapadl tak mezi historicky bezvýznamné a v podstatě neúspěšné politiky.
Miloš Zeman pomalu končí ve své funkci. Je otázkou, jaké překvapení pro nás ještě chystá a jistě i nyní na sklonku svého vedení státu budí u Fialy & spol. respekt. Přestože už to není ten Zeman, který svými neobvyklými tahy přiváděl vlády k šílenství a dělal si svou politiku navzdory plánům různých premiérů a stran, stále dokáže udělat pár větami blbce z každého, kdo jej podcení. Konec kariéry jedné z největších osobností polistopadové éry, byť kontroverzní, může být ještě zajímavý. My si přesto myslíme, že ztrácející energii už Zeman nedoplní a úřad předá celkem v poklidu. Rychlokvaška Danuše s ostudou odpadla, přestože do její kampaně bylo napumpováno dost milionů korun, nakonec jí zlomily vaz vykšeftované vysokoškolské tituly a projevy vlastní naivity a politické hlouposti. Druhá Čaputová se nekonala, zůstal tu totiž ještě dražší projekt v podobě generála Petra Pavla. Ani toho Zeman moc nemusí, nicméně je pro něj přijatelnější než Nerudová.
Petr Pavel se na boj o Hrad připravoval usilovně 4 roky. Celé jeho snažení je díky bývalému velvyslanci ČR v USA a diplomatovi Petru Kolářovi řízeno a podporováno Američany. Přišlo na desítky milionů korun, což už samo o sobě musí být varováním. Stejně tak lopingy v jeho kariéře a ne zrovna kvalitní morální vlastnosti. V předešlých dnech se objevily studie jeho životopisu, z nichž vyšlo najevo, že byl rozhodně větším a zarytějším komunistou a elitním kádrem než Babiš. A protože je to bývalý voják z povolání poslušný rozkazům, po převlečení kabátu byl zase naprosto sloužícím Západu a vojenské alianci NATO. Komu bude nyní podřízený, to je vcelku jasné. Stačí poslouchat jeho výroky o nutnosti podporovat Zelenského, o dodávkách peněz, techniky a lidských zdrojů do války, kterou považuje za naší.
Lásku k českému lidu projevuje návodem k doplňování státní pokladny pomocí bezprecedentního navýšení daní, například z nemovitostí, papouškuje tak pouze to, co by si přáli v zahraničí. Tedy dostat Českou republiku do války a ekonomicky na kolena. Jeho souznění s Fialou je strašidelné. Je zjevné, že nitky drží v ruce loutkovodič Kolář instruovaný Američany. Partnerkou bývalého diplomata je významná a elitní exmoderátorka ČT Witovská, která má jistě u bývalého zaměstnavatele natolik dobré kontakty, že dokázala přispět k vylepšení mediálního obrazu a k poskytnutí jistých výhod pro svého kandidáta. I přesto dopředu připraveného Pavla vystupujícího s bezprecedentní podporou až komediálně šíleného moderátora Babiš v poslední diskuzi na ČT dokázal výrazně přetlačit znalostí politického a ekonomického prostředí a rozhodně neztrácel půdu pod nohama.
Babiše již plno let máme v přímém přenosu. Je to velmi zvláštní člověk, proti němuž se Fialova parta při každých volbách zmobilizovala a téměř pokaždé vytáhla Čapí hnízdo. A naposled se díky němu a neočekávaném osvobozujícím rozsudku i dost zesměšnila. Babiš je prostě protřelý hráč, většinou navíc dobře připravený. Morální vlastnosti jej řadí spíše do devadesátek, kdy také rozjel svou podnikatelskou kariéru. Vstup do politiky byl zároveň cestou na tenký led a jen Babiš sám ví, byla li to nutnost k zachování impéria Agrofert, či šlo li o logický tah v cestě nahoru. Úroveň majetku se logicky podařila Babišovi navýšit, zároveň ukázal, jak ohebné zákony máme, když předal firmy do svěřeneckého fondu, který však samozřejmě nadále ovládá. Na některé praktiky se radši neptejte. Na druhou stranu dokázal jako jediný po dlouhé době snižovat státní dluh, i když poté v době covidové udělal solidní zásek do státního rozpočtu. Jak by to vypadalo, kdyby v té době vládli Fiala s Pavlem, to si radši nechceme ani představit. Schodek by byl trojnásobný už jen proto, že by se na situaci snažili vydělat zástupci pěti různých stran.
A tak hlavním důvodem, proč uvažovat o volbě Babiše, je jeho přístup k současné situaci kolem Ukrajiny a energetické krize. Ještě nikdy se o riziku války nehovořilo tak žoviálně a lehkovážně, jako nyní. Vláda v závětří voleb připravila zásadní změny zákonů a Ústavy ČR, mobilizace se stává možnou blízkou realitou a ministryně obrany srší nápady, jak vyhlásit válku Ruské federaci. Do té by dle plánů Washingtonu měly zasáhnout všechny státy z bývalé Varšavské smlouvy s výjimkou Maďarska, které si dokázalo díky příteli Babiše Orbánovi udržet neutralitu. Podobnou linii si drží z bývalé relativně prosovětské enklávy i Srbsko a Chorvatsko. Pokud jde o ceny energií, je to Babiš, kdo chce získat zpět nadvládu státu na ČEZem a jeho drancováním peněženek českých občanů.
Za falešné liberální ideály, za nimiž se skrývá anglosaský zájem o ruské nerostné bohatství a strach z ruského zbrojního průmyslu, mají umírat po Ukrajincích mladí Češi, Poláci, občané Pobalstských republik, Bulhaři a Rumuni. Tedy především Slované. Naplnil by se tak záměr, do kterého šel do 2.světové války Hitler, zpočátku též s podporou Spojených států. Babiš stojí těmto záměrům v cestě a je poslední záchranou brzdou. Jak účinnou, to netušíme. Zatím se vedou spory, byl li estébákem či členem Aspen Institutu, což je v důsledku a nebezpečnosti pro naše občany stejně odpuzující (Aspen Institut je zjednodušeně klub převychovaných rádoby elit sloužících zájmům Spojených států a Západu). Jisté však je, že je to Babiš, kdo hovoří o míru a nepodpoře dalšího vyzbrojování Ukrajiny a posílání Čechů na jistou smrt. A to je podstatným důvodem k tomu jít k volbám a rozhodnout se buď pro riziko zatažení nás do války, nebo pro naději vyloučení České republiky z nesmyslného konfliktu s Ruskou federací. Vojenský spor stejně nakonec dopadne tak, že Rusové neprohrají a Američané zůstanou bez následků, odnese to vše především Střední Evropa. Rozhodnutí je na Vás. Fiala, Černochová a Pavel na straně jedné, Babiš na té druhé. Ukrajinizace a válka proti snaze udržet mír a vyšší dávce skutečné diplomacie. Je to na vás všech, pro co se rozhodnete.
Jindřich Kulhavý
The post Den před tím first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden