Německá ministryně zahraničí vyhlásila válku v Rusku (videa)
RSS

Německá ministryně zahraničí vyhlásila válku v Rusku (videa)

Nejspíš jste již narazili na výrok německé zelené ministryně Baerbockové, která otevřeně prohlásila, že je Německo (a tím i celé NATO) ve válce s Ruskem. Na její výrok záhy zareagovali i v Rusku, i když předpokládám, že tamní politici snad tuší, že podobně, jako ve většině dalších evropských zemí s parlamentním systémem, je na skutečné vyhlášení války v Německu zapotřebí souhlasu 2/3 Parlamentu.
Nicméně nejen v Německu, ale i jinde, se najde dostatek těch, kdo věří, že v rámci NATO rozhodují o válečném stavu jinak zcela bezvýznamné loutky. To je samozřejmě nesmysl, nicméně v případě Německa, které je spolu s Francií považováno za hegemona EU, se přece jen na podobná prohlášení ze strany vlády pohlíží poněkud jinak, než na výroky z globálního pohledu méně významných politiků.
Schválením dodávek tanků na Ukrajinu nejenže pokračovala spirála eskalace vztahů Německa s Ruskem, ale další země NATO se začínají předhánět v tom, kdo ještě víc přilije olej do ohně. Jako by to nestačilo, nechala se zelená německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock strhnout do téměř neuvěřitelného prohlášení ve Štrasburku v rámci Rady Evropy.
Uraženým a obvykle nediplomatickým tónem a zmatenou angličtinou Baerbocková otevřeně mluvila o svých válečných fantaziích:
„Vedeme válku proti Rusku, ne proti sobě!“

Außenfeministerin #Baerbock erklärt #Russland den #Krieg : pic.twitter.com/acDZc0dlpC
— Dr. David Lütke (@DrLuetke) January 25, 2023

Německá ministryně zahraničí oficiálně přiznala, že Německo je nyní s dodávkou bitevních tanků ve válce s Ruskem.
Bearbocková také uznala, že Německo by mělo udělat více, a řekla: „Ano, musíme udělat více pro obranu Ukrajiny. Ano, musíme udělat více, včetně tanků,“ ale zdůraznila, že jednota mezi spojenci je stále nejdůležitější součástí podpory Ukrajiny proti Rusku.
Varovala před ukazováním prstem na ostatní. „Vnitřní spory znamenají vítězství ruského vůdce Vladimira Putina,“ řekla Baerbocková.
Na Baerbockovou již reagovali i v Rusku:

In Russland sieht man Deutschland jetzt als aktive Kriegspartei. Tja, wer hätte es ahnen können. #FriedensverhandlungenJetzt #Röttgen #Selenskyj #Melnyk #Baerbock #Weltkrieg pic.twitter.com/gYLhPuz0dq
— Acheta domesticus (@Klawunke) January 25, 2023

Mimochodem: Je to přesně 16 měsíců, co Zelení  tímto plakátem inzerovali ve federálních volbách mírovou politiku, oklamali tím širokou veřejnost a především podvedli mladé voliče, neboť se z nich vyklubali váleční štváči:

To jen dokazuje nekonečnou hloupost lidí, které zajímá, co politici říkají a ne jak ve skutečnosti konají. To samozřejmě neplatí jen pro Němce…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Německá ministryně zahraničí vyhlásila válku v Rusku (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden