Máme nový hit
RSS

Máme nový hit

JINDŘICH KULHAVÝ
Po nějaké době se v médiích objevil nový hit. Dva a půl roku nás masírovala pandemií covidu, přičemž již započala příprava na podzimní vlnu. Další kampaň Ministerstva zdravotnictví vedeného Válkem počítá se zhoršením situace na konci srpna. Prosíme nezaměňovat s chřipkovým obdobím začínajícím o pár týdnů později, podobnost je čistě náhodná a sklady plné testů a vakcín, obojích víceméně nefunkčních, je třeba nejen vyprázdnit, ale dle smluv i doplnit. Prachy se musí náležitě točit, navíc WHO spoluvlastněná Billem Gatesem přebírá aktivitu i moc nad jednotlivými státy a v otázce pandemií má nově možnost rozhodovat o taktice v jednotlivých členských zemích. Což je jeden z více důvodů, proč ji chce opustit Ruská federace odmítající tancovat na Gatesovo pískání.
Covid na pár měsíců zastínila ukrajinská krize. Ta se pomalu posunula do fáze, kdy si naši občané uvědomují pár detailů jinak než v počátku speciální vojenské operace. Za prvé řada Ukrajinců vybrala sociální dávky, využila štědrosti, obsadila školky, školy a pracovní úřady, někteří i Hlavní nádraží, aby se poté část z nich vrátila zpět domů do oblastí, kde žádné boje neprobíhají. Což je 80% Ukrajiny. Ovšem se založenými účty u nás, na nichž skončilo plno peněz předurčených k vyprání. Některé banky začaly brát i hřivny, takže část hotovosti ze zkorumpované ekonomiky, politiky a z černého trhu, kterými Ukrajina proslula, skončila v českých bankách, které tím chtějí dohnat ztrátu způsobenou vyplácením částek sloužících k získání nové klientely. Ukrajinci u nás uložili skutečně dost peněz v různých měnách a po uklidnění situace doma se vrátí a čisté peníze si vezmou zpět. Zatím si u nás užívají určitých výhod, kdy za lecos platit nemusí, bohužel naše kolaborantská vláda dva měsíce po našem upozorňování na neoprávněné utrácení došla k názoru, že je třeba korigovat výdaje na naprosto neuvěřitelnou a nesmyslnou solidaritu z vychytralými Ukrajinci, z nichž před válkou skutečně prchalo jen naprosté minimum. Posledním hřebíčkem je poté příjezd ukrajinsko-maďarských Romů, kteří mají čich na peníze v genech stejně, jako ti naši. Za jak dlouho by asi dokázali vybydlet budovu hlavního nádraží?
Informací o bojích na Ukrajině bude ubývat s tím, jak Rusové budou vytlačovat místní ozbrojené oddíly. Svět netrpělivě očekává svědectví zajatců z dobytého Azovstalu, kde se dosud ukrývají velitelé Azovského praporu a zahraniční žoldnéři. No on ten svět moc neočekává, on se obává, že vyjde najevo, jak moc na válce byly angažované zahraniční mocnosti, také toho, co chce sdělit médiím Vladimír Putin o biologických laboratořích. Konečně se tak může projevit, nakolik byly Spojené státy, Velká Británie a další země na konfliktu zainteresované a jak vek velkým nebezpečím byly nejen pro Ruskou federaci, ale i pro zbytek planety. A nakonec se ukáže, za co jsme vyměnili naše pohodlí v podobě dodávek ruských plynu, ropy a dalších komodit. Momentálně může padající česká koruna posilujícímu rublu jen závidět. Dozvíme se, jak moc neschopná je naše politicky ,,uvědomělá“ reprezentace poslušná notičkám dodaným z USA a z EU. Jsme jedna z nejdynamičtěji se zadlužujících zemí a velmi rychle získáváme status ekonomických ztroskotanců a analfabetů. Čím více nahrazují odborníky politici, tím více se propadáme do dluhové pasti a naše rekordní inflace je jen důkazem toho, jak špatnou a zaprodanou vládu máme.
A protože prameny informací o dění kolem Ukrajiny mohou začít záměrně vysychat, nikdo se tu totiž nebude snažit přinášet zprávy o tom, že už část postižených oblastí začínají místní společně za podpory Rusů opravovat, je třeba začít s něčím novým. Máme tu tedy opičí neštovice. Na tuto nemoc byly loni prováděny studie a ejhle, jsou mezi lidmi. Jestliže se ty běžné podařilo víceméně utlumit a jejich segmenty jsou uloženy v sejfech biologických laboratoří, opičí se někde objevily a už se šíří světem. Gates volá okamžitě po prevenci, takže se dá očekávat, že má nějakou tu vakcínu ve svých mrazácích již připravenou. Covid už mimo Čínu a možná KLDR moc netáhne, navíc proč nespustit další očkovací akci, když covid od podzimu může zase běže? Podpora vzniku QR códové unie, tedy společnosti států, které budou podmiňovat vstup na své území pouze po předložení QR malůvky, může být potřebou dalších jiných vpichů nastartována rychleji. Obětováno bude opět plno občanů postižených novým druhem neštovic. Čísla se přibarví, to už média a politici umí, v podstatě se jen zopakuje covidová pandemie. Oni nás k tomu hladomoru a poslušnosti prostě dotlačí, ať to stojí, co to stojí.
Připravme se tedy na toto. Plyn téměř nebude, pohonné hmoty ještě zdraží. Potrvá tlak na prosazení elektromobility, ovšem cena elektrické energie bude rychle stoupat, přesto se pokusí zakázat nám topit dřevem. Solární panely budou ekonomicky i časově mnohem méně dostupné, stejně tak tepelná čerpadla a další podobné technologie. Výstavba větrných elektráren je totálně neekonomická a nerentabilní, navíc nebude z čeho je vyrábět. Výběr potravin se zúží, kvalita poklesne, cenový strop je zatím v nedohlednu. Do krize se dostane stavebnictví, už nyní chybí mnoho materiálů. Dovoz nekvalitní oceli z Turecka už teď svou lámavostí v konstrukcích způsobuje komplikace a nespavost dodavatelů staveb. I firmy, které dosud nekupovaly na sklad, mění taktiku a skupují vše, co skoupit lze. Dalo by se pokračovat, ovšem vše mohou zhoršit další umělé vlny covidu či nově opičích neštovic. A to jsou v záloze další nemoci natahané sem k nám právě z Ukrajiny. Kolaps zdravotnictví je tedy na dohled. A s ním i pojišťoven a potažmo státní pokladny, která vydává miliardy na solidaritu, ale na důchody si musí půjčovat. Opravdu jste stále v klidu a vidíte jen svou dovolenou?
Jindřich Kulhavý
The post Máme nový hit first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden