Svobodnenoviny.eu: Čaputová podpořila duhový Pride: „Máte tu svůj domov…Jste přirozenou součástí našich rodin“ vzkazuje

Svobodnenoviny.eu: Čaputová podpořila duhový Pride: „Máte tu svůj domov…Jste přirozenou součástí našich rodin“ vzkazuje

Duhový PRIDE se však tento rok bude konat jen ONLINE, kvůli pandemii koronaviru. Prezidentka Zuzana Čaputová však LGBTI komunitu podpořila a zaslala jí podpůrný list.
„Milé účastnice a milí účastníci,
dovolte mi promluvit k Vám dnes nejen jako prezidentka, ale i jako máma dvou dospívajících dcer.
Stejně jako Vy si přeji, aby Slovensko bylo tolerantní krajinou, v níž se každý může cítit bezpečně, kde nehledáme to, co nás rozděluje, ale žijeme tím, co nás spojuje. Neposlouchají se mi snadno v této souvislosti příběhy mladých lidí, kteří jsou nuceni skrývat nebo potlačovat svou identitu, protože se bojí nejen odsuzování svým okolím, někdy i ztráty zaměstnání. Kteří odcházejí od svých rodin a přátel. Profesionální uplatnění raději nacházejí v jiných zemích, kde více cítí, že si je váží takové, jací jsou. A kteří na Slovensku o sobě od některých veřejných autorit poslouchají, že jejich sexuální orientace, ne jejich skutky, čestnost, úspěchy či pomoc potřebným, je to, co je definuje z hlediska morálnosti.
Pro mě jste rovnocennou součástí Slovenska. Máte zde svůj domov, právo žít svobodně a důstojně. Jste přirozenou součástí našich rodin, sousedství, pracovních a školních kolektivů a společně vytváříme hodnoty, z nichž prospívá celé Slovensko.
Rozumím poselství Duhového PRIDE, za kterým je touha lidí, aby žili ve společnosti, která se k nim bude chovat férově a s respektem. Myslím si, že lidé, kteří očekávají od politických představitelů naplňování hodnot, v tomto případě respekt lidské důstojnosti, nesmějí mít pocit, že chtějí něco nesprávně, nepřijatelně nebo že by se za to měli stydět. Očekávání, že každý bude moci žít svůj život důstojně a respektovaně, je přece absolutně legitimní.
Srdcem jsme všichni spolu. „Zuzana Čaputová.
zdroj: svobodnenoviny.eu
Příspěvek Svobodnenoviny.eu: Čaputová podpořila duhový Pride: „Máte tu svůj domov…Jste přirozenou součástí našich rodin“ vzkazuje pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější