Řecko začíná dávat žadatelům o azyl na ostrovech v Egejském moři 2 000 eur = 52 512 Kč na cestu domů

Řecko začíná dávat žadatelům o azyl na ostrovech v Egejském moři 2 000 eur = 52 512 Kč na cestu domů
Píše
BREITBARTŘecká vláda začala dávat 2000 eur žadatelům o azyl nacházejícím se na různých ostrovech v Egejském moři, aby je motivovala k návratu do jejich domovských zemí.
Program dobrovolného návratu a opětovného začlenění (AVRR), který financuje Evropská unie (EU), se snaží podpořit žadatele o azyl, kteří se chtějí vrátit do svých zemí. Zároveň pomáhá ostrovům v Egejském moři, z nichž mnohé jsou zaplaveny migranty.
Program byl původně spuštěn v březnu, ale zůstal z velké části neaktivní kvůli uzavření hranic způsobenému uzavřením koronaviru. Ve středu o tom informoval řecký list Proto Thema.
Toto oznámení se také časově shodovalo s přívalem migrantů, kteří se počátkem letošního roku pokusili přejít do Řecka poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan otevřel brány do Evropy pro migranty v Turecku.
Řečtí představitelé odhadovali, že se do země pokusilo přejít více než 50 000 migrantů , než byl Erdoğan nucen uzavřít hranice kvůli epidemii koronaviru.
Ministr pro migraci a azyl, Notis Mitarakis k programu AVRR uvedl: „Po obnovení nucených deportací se v následujících týdnech zaměříme na první lety dobrovolných návratů. Provádíme přísnou, ale spravedlivou přistěhovaleckou politiku a usilujeme o dekontaminaci ostrovů i celé země z prudkého nárůstu migračních toků v předchozích letech.“
Celkem 5 000 žadatelů o azyl má nárok na granty ve výši 2 000 eur (1,800£/2,350$) s kvalifikací zahrnující příjezd na ostrovy Leros, Samosi, Lesbos, Kos, nebo Chios do konce minulého roku.
Na mnoha řeckých ostrovech nadále žije počet migrantů daleko přesahující kapacitu přijímacích středisek, která se na nich nacházejí, zejména na Lesbosu, kde prý v březnu žilo nejméně 19 000 obyvatel nechvalně proslulého tábora Moria.
Přelidnění v Morii vedlo také k mnoha konfliktům v táboře, naposledy k vraždě jednadvacetiletého Afghánce v obytné čtvrti zařízení minulou neděli. V souvislosti s vraždou byli dosud zatčeni tři afghánští státní příslušníci.
 Share

Tweet


WhatsappThe post Řecko začíná dávat žadatelům o azyl na ostrovech v Egejském moři 2 000 eur = 52 512 Kč na cestu domů appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější