Názor: Fond obnovy Korony přináší Nizozemsku dluhovou unii

Názor: Fond obnovy Korony přináší Nizozemsku dluhovou unii
Píše
cultuurondervuurZdá se, že je to jen poznámka pod čarou k fondu na obnovu, ale francouzský prezident Macron to označuje za „bod obratu“: 27 vlád EU se nyní chystá udělat společné dluhy.
Za účelem financování fondu obnovy se Evropská komise chystá vyřadit dluhopisy. Dluhová unie – starý sen o Macronovi – je tedy skutečností.
Precedent
Zatímco se premiér Rutte vydával za šetřivého Holanďana, ostatní tak úspěšně využili koronovou krizi, aby ho přetáhli přes princip, který Nizozemsko údajně za žádných okolností nechtělo. I když bude zavedena daň z plastů, žádný strukturální cirkus EU zatím neexistuje, ale zdá se, že je to otázka času. Nyní byl vytvořen precedens, že půjčky velkého rozsahu jsou přijatelným prostředkem financování výdajů EU. Přihlásily se k ní všechny členské státy (ačkoliv ji ještě musí schválit národní parlamenty).
Jan Modaal
Dohoda v Bruselu znamená, že Nizozemsko daruje 21 miliard eur jako příspěvek k udržení ekonomiky nad vodou v důsledku krize korony. „Nebo přes 2 500 EUR na domácnost. Twitteroval ekonom Jean Wanningen. Správně si klade otázku, zda by nebylo lepší použít tyto peníze sami na udržení „kupní síly Jana Modaala a nižší“ v naší vlastní zemi. Podle Wanningena jsou koneckonců páteří poptávky v každé ekonomice.
Vypařené miliardy
Samozřejmě, peníze do fondu na obnovu musí odněkud přijít. Prostřednictvím daní a odvodů bude opět vypleněn soukromý majetek Holanďanů, aby se financoval nový růstový impuls megalomanského superstátu EU. Nechybí ani obvyklá ujištění. Podle Macrona například fond pro obnovu poskytne ekonomice tak velkou vzpruhu, že se naše peníze vrátí i s úroky prostřednictvím „efektů návratnosti“ a „multiplikátorů“. Ale také jsme získali takovou pojistku s vypařenými miliardami pro Řecko.
Vzduchový polštář půjček
Macron označuje podobnost za „historickou“, což je slovo, které je samozřejmě v ústech politiků, pokud jde o jejich vlastní úspěchy, ale které nyní – byť velmi negativním způsobem – mohlo být oprávněně použito. Katastrofy jsou také historické. Nyní, když bylo dohodnuto, že si od nynějška může půjčovat peníze sama EU, můžete si být jistí tím, že se tato možnost bude dále rozšiřovat. Zatímco euro, a to i bez dluhové unie, už pluje na bublině půjček, uměle nízké úrokové sazby, denní a noční lisování peněz.
Rozšíření sebe sama
Stipendia reagují na dohodu s úlevou, ale to nic neříká. Burzy odrážejí náladu investorů, kteří se nyní mohou posunout dál. Premiér Rutte může předstírat, že z toho vytěžil maximum. Německo oslavuje dohodu jako první úspěch svého právě započatého předsednictví EU. Pro Německo jsou EU a euro prodloužením sebe sama a vždy důležitější než cokoli jiného, včetně měnového zdraví. Tuto politickou skutečnost Nizozemsko neustále hledá.
Měřítko
Ve skutečnosti je to špatný den pro soukromý majetek Holanďana, který smí zajistit finanční rizika této politiky bankovním účtem a důchodem, zatímco na oplátku může čelit zvýšení daní a ožebračení rezerv. Přestupní unie je o další velký krok blíž. Děkuji premiérovi Ruttemu. A ano, na okamžik se zdá, že euro je opět nad Janem. Ale na jak dlouho?
 
 Share

Tweet


WhatsappThe post Názor: Fond obnovy Korony přináší Nizozemsku dluhovou unii appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější