Názor: Jak nám koronavirus přináší superstát EU. 2. díl

Názor: Jak nám koronavirus přináší superstát EU. 2. díl
Píše
cultuurondervuurCo bude dohoda o fondu EU pro obnovu, kterou v  Bruselu uzavřel premiér Rutte, znamenat konkrétně pro Nizozemsko? Tento obrovský fond obnovy (750 miliard eur) by měl po zhroucení koronární krize přivést evropské ekonomiky zpět na správnou cestu novými injekcemi.
Evropská komise sama tyto peníze nemá. Proto si ji půjčí, přičemž 27 členských států bude jednat společně jako ručitel: především, jak jsme zmínili v předchozím článku , to znamená poslední krok k dluhové unii.
Bezpečná investice
Také – nedávno kontroverzní – eurobondy nebo koronové dluhopisy jsou najednou skutečností, i když dostanou nové jméno. Důležité je, že bude existovat obchod s evropskými cennými papíry, který bude považován za bezpečnou investici, protože bude společně kryt. Uvědomte si, že ti, kdo mají peníze – například Nizozemsko se svými penzijními fondy – jsou ve skutečnosti mnohem více ručiteli než ti, kdo tyto peníze nemají, ale půjčku využívají. Kdyby si museli půjčovat sami, bylo by to za mnohem vyšší úrokovou sazbu.
Zastavení vlastních kalhot
Vraťme se také na chvíli k obrazu, který nám média zpočátku ukazovala o konzultacích: zdálo se, že premiér Rutte – kráčející ve stopách odcházejících Britů – se stal mluvčím „úsporných opatření“ při jednáních: zemí se solidní finanční tradicí. Byli proti převzetí velkých společných dluhů do fondu na obnovu, alespoň pokud je nedoprovázely drastické reformy v dluhových zemích. Ne z nedostatku „solidarity“, ale proto, že udržet si kalhoty je zdravá zásada, ve skutečnosti konkrétní vypracování protitotalitní zásady subsidiarity, že odpovědnost by měla zůstat přenesena na co nejnižší úroveň (v tomto případě: na národní úrovni) a neměla by být předčasně převzata vyšší vrstvou (EU).
Páka
Na druhé straně středomořské země, které mají z fondu největší prospěch, Itálie v popředí, tradičně a opět velmi rozzlobená, spolu se zeměmi s politickým zájmem na EU a jejím rozvoji v superstát. Jedná se především o Francii a Německo. Přestože posledně jmenovaná země patří k „koním“, ale protože stejně jako Francie vidí EU jako páku své vlastní národní moci, Německo vždy volí EU jako poslední možnost. Opět však jen v posledním případě, takže Nizozemsko je tím neprávem překvapeno.
Malé pivo
Tím, že se zaměříme na tento rozpor mezi „úspornými opatřeními“ a „rozhořčením“, obraz premiéra, který zastával svou funkci za Nizozemsko (’26 ku 1!„) a vytěžil z toho maximum. Ale co to vlastně představuje? Nizozemsko dostává určitou slevu z ročního příspěvku do EU a tak nějaké malé pivo. Mnohem důležitější však je, že EU učinila další konkrétní krok směrem k transferové a dluhové unii. To podtrhuje právě skutečnost, že průkopníci Merkelová a Macron přísahají, že fond na obnovu je pouze „dočasný“ a „výjimečný“.
„Jede tak dobře“
Mnohem realističtější je předpoklad, že, jak píše NRC Handelsblad, „operace udala tón budoucímu evropskému (krizovému) řízení. Jakmile jste na dálnici, nechcete se jí zbavit, jezdí se na ní tak dobře. (To neznáte českou D1) „Tento přístup bude od nynějška součástí „finančního repertoáru EU“. Je však bizarní, že se EU chystá „vzít si obrovskou hypotéku bez práce, bez pevného příjmu“ (ačkoliv plány na evropské zdanění už vyrůstají). Každý vidí, že nezbytný právní rámec bude nakonec následovat. S nezbytným hašteřením, ale nemůžeme selhat.
Vlastní rozšíření
Takže „vítězem“ rozhovorů o fondu obnovy rozhodně není premiér Rutte, který se nechal oklamat několika tipy. To je prezident Macron. Dosáhl strukturálních zisků tím, že prolomil všechny bariéry – díky koronární krizi -, které měly zabránit tomu, aby zavedení eura v roce 2002 vyvrcholilo v superstát EU, entitu, která považuje Francii a Německo zejména za subjekt, který si sám způsobil, a očekává, že v budoucnu bude moci kormidlovat.
Superstát EU
Jejich pokrok však znamená úpadek pro postavení malé země, jako je Nizozemsko. A co víc, jednotlivý Holanďan se svým soukromým majetkem, bankovním účtem a penzijní bilancí má opět možnost zaručit tento nový krok směrem k matoucímu, megalomanskému superstátu EU. V naději na úspěšný výsledek utopického projektu, který bude stále více mazat národní státy Evropy tvořené dějinami: ale nejdřív ty malé.
Například koronavirus má mnoho politických účinků. Avšak pro ty, kdo vzali na vědomí koronové prohlášení Cultuura pod Vuurem   , že koronavirus je „největší operací sociálního inženýrství v dějinách“, mohou být stěží překvapeni.
 Share

Tweet


WhatsappThe post Názor: Jak nám koronavirus přináší superstát EU. 2. díl appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější