Názor: Naše analýza koronové krize: největší sociálně inženýrská operace a ideologický zvrat vůbec

Názor: Naše analýza koronové krize: největší sociálně inženýrská operace a ideologický zvrat vůbec
Píše
cultuurondervuurKultura pod palbou učinila prohlášení, které se objevuje v několika zemích a jazycích současně. Vydává ji naše sesterská asociace v Brazílii. Kultura pod palbou, která poskytla překlad, je koneckonců součástí mezinárodního katolického – ale necírkevního – hnutí Tradice, Rodina a majetek (TFP). TFP je rodina národních nadací inspirovaných myšlenkami brazilského myslitele profesora Plinia Corr’a de Oliveira.
Prohlášení je motivováno obavami z ničivého dopadu, který má domácí vězení na ekonomiku obyvatelstva. Ale ještě více o politickém vývoji způsobeném koronavirem. Kabinet – poté, co dlouho ignoroval známky blížící se epidemie – využil veřejného zdraví jako příležitosti k zavedení dalekosáhlých omezení pro obyvatelstvo.
Skutečnost, že vláda má dočasné pravomoci, je oprávněná, protože v případě neočekávané epidemie musí být možné rychle přejít. Jak ale plyne čas, argumentují právníci, stává se to překrouceným a občanská práva jsou ohrožena. Profesor ústavního práva Wim Voerman poukazuje na to, že to také podkopává roli parlamentu. Stále více a více zemi nekontrolovatelně vládne několik ministrů a hrstka expertů.
Kromě toho kabinet dočasně pozastavil platnost zákona o vládních informacích (WOB), pokud jde o žádosti o informace o krizi korony. V důsledku toho byla deaktivována i kontrolní role tisku. Kromě toho existují plány na použití aplikace pro elektronické sledování populace pro její chování ve vztahu ke koroně. Situace začíná čím dál víc vypadat jako stav obléhání.
Jak se dočtete v prohlášení, nejedná se typicky o holandštinu. Je to znepokojivý globální vývoj, stejně jako sbor právních a ekonomických komentátorů, kteří před ním varují, je mezinárodní.
Kultura pod ohněm zveřejnila v dubnu poziční dokument, který si můžete přečíst na www.cultuurondervuur.nu/manifest . Je také distribuován v Nizozemsku jako dodatek k Elsevier Weekblad. Důraz zde byl kladen na péči o veřejný zájem neboli bonum commune, jak se tomu říká v katolické sociální doktríně. Toto „společné dobro“ zahrnuje mnohem více než jen fyzickou a materiální pohodu. Je to obecné dobro v nejširším slova smyslu a zahrnuje například péči o lidskou duši. Proto byl originál vydán ve Svatém týdnu, protože zejména kolem Velikonoc věřící cítili bolest z toho, že kostely zůstaly zavřené.
Jedná se však o zcela novou a důkladnou analýzu politických a ekonomických důsledků krize s koronavirem. Důraz je v tomto textu kladen na ekonomickou a právní neudržitelnost současného kurzu v dlouhodobějším horizontu. Není založena na konspiračních teoriích nebo přitažených spekulacích, ale na faktech odvozených z prohlášení jednotlivců a skupin, kteří se během koronové krize, aby určili směr západních společností. Patří mezi ně vlády, lobby, zájmové skupiny a nevládní organizace.
Zatímco normální lidé jsou znepokojeni dalekosáhlými mocnostmi, které si státní moc přivlastňuje v koronární krizi, zdá se, že některé skupiny se jí inspirují. Dospěli k závěru, že dokud bude na straně obyvatelstva dostatek strachu, rádi přijmou to, čemu by jinak vzdorovali. Vysvětlení uvádí několik škrábavých příkladů.
V Nizozemsku teď ministři protlačují kontroverzní spisy. Po letech odporu, Ministr zahraničí Stef Blok náhle souhlasí s jednáním o přistoupení Albánie a Makedonie k Evropské unii. Ministryně zemědělství Carola Schoutenová pokračuje ve válce proti dusíku, k frustraci zemědělců, kteří jsou těžce zasaženi koronární krizí. Ministryně Schoutenová dokonce zařadila zákon proti emisím fosfátů od zemědělců, který považuje za příliš vysoký, na seznam nouzových zákonů, které chce kabinet odvolat.
Koronavirus nesmí být zneužíván k ideologickým změnám po celém světě a vytváření falešného úspěchu. Veřejné zdraví je velkým přínosem, ale ne nejvyšším a jediným. Proto prohlášení vyzývá k ostražitosti vůči všem pokusům učinit z koronaviru „největší sociálně inženýrskou operaci ideologického zvratu v dějinách“.
 
 Share

Tweet


WhatsappThe post Názor: Naše analýza koronové krize: největší sociálně inženýrská operace a ideologický zvrat vůbec appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější