Zpráva o islamofobii … jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii … jak si stojíme?

LUBOMÍR VYLÍČIL
Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.
Jde o poměrně obsáhlý  sborník , hodnotící míru tak zvané islamofobie ve 32 evropských zemích. Každý rok jej vydává nadace SETA. Stať o České republice se nachází na straně 207. Obsahuje, krom obvyklého nářku nad nepochopitelnou neoblíbeností ubohých, mírumilovných a submisivních muslimů, také některé zajímavé údaje, pro které stojí za to se tím sluníčkářstvím prokousat.
Zásadní, a pro obraz ČR v cizině velmi důležitá, je už úvodní lamentace nad faktem, že neláska k islámu je v ČR natolik všeobecná, nevykořenitelná a setrvalá, že se jí, bohužel, poddávají i oficiální politické struktury státu: „V roce 2019 pokračoval trend normalizace islamofobie, která se zároveň stala součástí hlavního proudu ve veřejném diskurzu, zejména mezi politiky a na sociálních sítích.” A o kus dále: „Odmítání muslimů a uprchlíků splynulo do jakéhosi komplexu projevů nenávisti a nepřátelských proklamací politiků, novinářů, umělců, veřejných osobností a uživatelů sociálních sítí…”
Další pozoruhodností autorčina líčení situace v ČR je velice pohoršený údiv nad tím, že se naši občané svými protimuslimskými názory nejen netají , ale dokonce (!) že se pod ně neváhají i podepisovat plným jménem. A hned uvádí několik odstrašujících příkladů. Tak například po známém případu  znásilnění nezletilé na Litoměřicku černým migrantem, vyhoštěným z Německa, se prý objevovaly (podepsané) reakce: „…otevřeně přirovnávající znásilňující muslimy k opicím a prasatům.” Anebo po loňské střílečce v Chrischurch se třeba objevilo toto: „Jiři Kalvoda z Brna – Žádní muslimové, žádné mešity, žádný problém”.
O stavu sluníčkové mysli poměrně dost vypovídá i další pasáž, věnovaná českému internetu a (pro sluníčka) nepochopitelným informacím, které se na něm objevují: „Zvláště silným rysem islamofobie na internetu je obecně sdílený názor, že západní společnosti jsou zničeny migrací a poddáváním se muslimům a jejich zvyklostem (jídlo, oblékání, polygamie, atd.). Mezi tvrzeními o západoevropských zemích se  uvádí, že muslimové jsou paraziti, pozváni na Západ zkorumpovanými nebo naivními politiky. Což perfektně ladí s bílou supremacistickou konspirační teorií tzv. Velké náhrady.” No uznejte sami, to už ti Češi fakt přehánějí…
Pozici, ze které je stať psána, pak zřejmě nejlépe charakterizuje hodnocení českých medií: „Média se pohybují od rozumně důvěryhodných (např. Aktuálně.cz, DeníkN.cz, , Hlídacípes.org, Neovlivní.cz, revuebabylon.cz, Romea.cz, A2larm.cz a Denikreferendum.cz) až k běžným médiím (např.Česká televize a rozhlas)…”
Autorkou českého příspěvku do sborníku Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019 je socioložka  Selma Muhič Dizdarevič   z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Poté, co vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity v Bělehradě, obhájila doktorskou disertaci na FSV UK v oboru Veřejná a sociální politika, na téma „Imigrační a integrační politiky Evropské unie a České republiky a organizace občanské společnosti v ČR”. Zabývá se občanskou společností, teorií multikulturalismu, sociálním vyloučením a imigrační a integrační politikou.
A pro koho svůj hanopis na „balkánské poměry” v České republice napsala? Tak to je ještě pikantnější. Slavnou Evropskou zprávu o islamofobii za rok 2019 vydala nadace  SETA . Což je zkratka z tureckého názvu Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı. V překladu něco jako Nadace pro politický, ekonomický a sociální výzkum. Ovšem pod tímto nic neříkajícím, neutrálním názvem, se skrývá turecká, tvrdě islamistická lobby se sídlem v Ankaře.
Šéfuje tomu jistý  Burhanettin Duran . Turecký občan, politolog a autor statí o politickém islámu. O jeho specifickém vztahu k tematice islámu a islamofobie svědčí, mimo jiné, i jeho kritika vyjadřování současné turecké vlády. Přirozeně že z ortodoxně islamistických pozic. Tak třeba skutečnost, že Erdoganova strana po jistou dobu (takticky) používala umírněný „Eurokompatibilní” typ jazyka prý, podle něj, oslabila islámský diskurz v Turecku. I když byl tento „Evropě přizpůsobený” jazyk jen dočasnou strategií politického islámu v mocenském boji proti sekulárnímu zřízení Turecka, přesto prý tato doba „…transformovala identitu politického islámu oslabením jeho islámského slovníku.” Tedy, přeloženo do lidštiny – málo, málo, stále málo islámu. A k tomu až nepochopitelná zdrženlivost Erdoganovy party s jeho tvrdým a nekompromisním prosazováním.
Takže si to shrňme. Globalistická agentka zahraničního původu (a možná i vedení a úkolování) zpracuje za Českou republiku „zprávu” o odmítání islámu a dalších nedostatcích a nešvarech v euro-kolonii. Zpracuje ji pro tureckou, islamistickou agenturu, která ji pak vydá jako objektivní, oficiálně se tvářící zprávu, za celou Únii. Účelem tohoto „aktivního opatření”, jak se kdysi říkalo, je zjevně zvýšit tlak na podvolení i v neposlušných a (dosud) vzdorujících částech budoucího chalífátu.
Smutné je, že si tuhle protičeskou, lidskoprávně-islamistickou agenturu, sami platíme. Na nejrůznějších humanitních fakultách a lidskoprávních studiích, jakož i v neziskovkách, nadacích a poradních orgánech vlády. A že její hlas znamená v Bruselu mnohem víc, než oficiální vyjádření našich orgánů. Ale… nedalo by se na tomhle protinárodním hanopisu najít i něco pozitivního?
Kupodivu dalo. Za prvé – máme tu černé na bílém, že Česká republika stále bojuje. A to až překvapivě dobře. Že jsme zdaleka ještě nerezignovali, a že to s námi globalisti vůbec nemají tak lehké, jak si z počátku mysleli. Za druhé – takovéto zprávy vysílají skvělý signál do zahraničí. Že je tu, krom známé chudoby, pro muslima těžko a nepříjemno. Že si tu zdaleka nemůže dovolit to, co ve Francii či Německu a tak bude lepší, když se ČR vyhne. Za třetí – že tu máme ještě (ke vzteku globalistů), docela slušnou a se západem nesrovnatelnou svobodu. Když se naši lidé neváhají podepisovat své názory plnými jmény, jak autorka rozhořčeně vypichuje. No a konečně za čtvrté – autorka podává poměrně slušný seznam těch „nejzasloužilejších” bojovníků za migraci a islamizaci. Jména jako Rozumek, Faltová, Kalibová… atd. tu najdeme pěkně pohromadě a na talíři, takže snad nezapadnou…
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější