V jižní Evropě se zhoršuje krize uprchlíků

V jižní Evropě se zhoršuje krize uprchlíkůStarostové varují v jižní Itálii: přijímací střediska pro uprchlíky jsou přeplněná a obyvatelstvo stále roste. Rostoucí počet uprchlíků také hlásí další středomořské státy.
Letos do Itálie přišlo přes Středozemní moře přes 13 000 migrantů, což je o 9 000 více než ve stejném období loňského roku. Podle Agentury OSN pro uprchlíky se mnoho lidí pustilo do nebezpečné cesty v červenci, kdy byly vody relativně klidné.
Záchranná organizace pro uprchlíky Felix Weiss z Sea Watch se nedávno vrátila do Německa z několika týdenní letecké průzkumné mise na Lampeduse. Uvádí, že nálada na ostrově hrozí, že se zhorší: „Situace na ostrově Lampedusa je velmi napjatá. V posledních měsících se na ostrov dostalo téměř 5 500 lidí samostatně. To jsou dvě nebo tři lodě denně.“
Němečtí dobrovolníci zatím nezaregistrovali žádné útoky, ale v poslední době byly zapáleny dvě menší loděnice, kde se často uchovávají dřevěné lodě migrantů – a Weiss také vnímá změněnou náladu mezi obyvatelstvem, která bývala vůči lidem otevřená migranti.
Mezitím se šéf pravicové populistické strany Lega Matteo Salvini pokouší ze situace vytěsnit politický kapitál. Během návštěvy Lampedusy před týdnem bývalý ministr vnitra, který se během svého působení ve snaze udržet migranty z italských břehů, obviňoval rostoucí počet nově příchozích migrantů za špatnou situaci cestovního ruchu a rybářů na ostrově. Píše portál DW .
Salvini, který na Lampeduse oslavovali četní příznivci, v projevech a na Twitteru opakovaně požadoval zastavení „invaze“ a zpochybnil nutnost pomoci migrantům vůbec. V současné době jsou nově příchozí na Lampedusa hlavně z Tuniska, které bylo pandemií ekonomicky zasaženo.
The post V jižní Evropě se zhoršuje krize uprchlíků appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější