Ve Španělsku byl zatčen džihádista, který plánoval velký útok na turisty na španělských plážích
RSS

Ve Španělsku byl zatčen džihádista, který plánoval velký útok na turisty na španělských plážích

Jen díky tomu, že drtivá většina násilných džihádistů nemá příliš velké IQ, již poměrně dlouho nedošlo k nějakému většímu masakru na území Evropy.
Při přípravě útoku běžně komunikují elektronicky a navenek se mnohdy svými názory netají. Většina z nich není právě mistry takíji (přetvářky), takže jsou sledováni a není tudíž problém je odhalit.
Další takový džihádista byl před pár dny dopaden ve Španělsku, kde se chystal v plné letní sezoně postřílet na pláži v oblíbeném letovisku co nejvíc lidí.
Maročan , který údajně plánoval kulometnou palbu na pláži v Benidormu, byl zatčen ve  Španělsku  v rámci operace zahrnující  FBI .
26letý muž, kterého policie popsala jako „v pokročilém stavu džihádistické radikalizace,“ byl zadržen v katalánském městě Girona.
Soudce, který ho v pátek poslal do vazby, dokud nebude probíhat vyšetřování, ve svém rozhodnutí uvedl, že podezřelý z terorismu projevil zájem o získání zbraní k provedení potenciálního útoku na pláže ve slavném letovisku Costa Blanca, které si velmi oblíbili evropští turisté.
Místní zprávy uvádějí, že plánoval kulometný útok natočit a zveřejnit ho na sociálních sítích provozovaných ISIS, který je ve Španělsku známější jako Daesh.
https://videos.dailymail.co.uk/preview/mol/2023/01/28/2500134686332401578/636x382_MP4_2500134686332401578.mp4
Údajně hledal na dark netu informace o součástkách potřebných k výrobě TATP, výbušniny na bázi peroxidu známé jako Matka Satana, nalezené v troskách továrny na bomby používané teroristy, kteří stáli za vražednými útoky na barcelonském Las Ramblas a nedalekém Cambrils v srpnu 2018.
Zdroje španělského ministerstva vnitra také uvedly, že podezřelý Fath Allah Benhachem Grarrass pravidelně sledoval videa islámských extremistických útoků v Evropě, včetně bodání ve vlaku. Tento útok nožem sledoval 18krát, aby údajně „zlepšil svou techniku.“
Byl zatčen dvě hodiny předtím, než jiný Maročan ve středu večer zranil kněze a zabil kostelníka v Algeciras poté, co na ně zaútočil mačetou.
„Osoba marockého původu se španělskou státní příslušností byla zatčena v Gironě za své údajné vazby na teroristické zločiny. Muž byl v pokročilém stádiu džihádistické radikalizace a měl velmi násilný a agresivní profil,“ prohlásil mluvčí španělské národní policie.
Udržoval aktivní profily na různých platformách sociálních médií a používal dark net k prosazování svých teroristických plánů.
„Použil také internet, aby ukázal svou podporu Islámskému státu a získal příručky pro samouky o používání zbraní a výbušnin a k získání zbraní.“

 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Ve Španělsku byl zatčen džihádista, který plánoval velký útok na turisty na španělských plážích se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden