Německá ministryně zahraničí, která vyhlásila válku Rusku, je nyní pod palbou kritiky dokonce i z Afriky
RSS

Německá ministryně zahraničí, která vyhlásila válku Rusku, je nyní pod palbou kritiky dokonce i z Afriky

Nejen německá politika nám názorně ukazuje, že v dnešní době není u politiků nutný celkový přehled, znalosti, inteligence a čistá minulost. To vše je dávno nepodstatné, což ostatně ukázaly i u nás právě proběhlé volby nové loutky na Hrad, v nichž byly převážně angažovány osoby ve vleku Aspenu.
Lid miluje loutky a pokud jsou předvedeny v tom „správném“ světle, tak je zvolí, aniž by bylo nutné jakkoli manipulovat volbami. Posty ministrů jsou pak zásadně obsazovány jinými prověřenými loutkami, což je dlouholetá praxe nejen v celé Evropě.
Ostatně, také u nás jsou vlády za poslední desetiletí obsazovány na význačných postech loutkami z Aspen institutu, jinde hraje pro změnu prim WEF. Příslušnost k některé z těchto globalistických organizací jasně deklaruje poslušnost a oddanost plnění všech současných agend.
Přesně tuto „kvalifikaci“ má i německá ministryně Baerbocková, jedna z mnoha politických loutek z odchovu Schwabova WEF. Právě to zřejmě zelenou političku vystřelilo na místo ministryně země, která je nepsaným hegemonem EU.
Na rovinu je třeba říct, že jde o političku, která má sice „správnou“ politickou oporu, ale s její inteligencí by se možná hodila tak na post uklízečky na ministerstvu, které nyní vede. Tam by nikomu nevadilo, že neví kolik km má rovník nebo kdy proběhly první tankové bitvy. A zcela jistě by nedošlo k tomu, že by Německo opět – tentokrát za celou EU – vyhlásilo válku Rusku.
V Rusku roste překvapení nad nestoudným prohlášením německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové (Zelení) o „válce proti Rusku“. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v pátek požadovala od německého velvyslance v Moskvě vysvětlení ohledně „protichůdných“ prohlášení z Berlína.
Na jedné straně Německo prohlásilo, že není stranou konfliktu na Ukrajině. Na druhou stranu Baerbocková nedávno oznámila, že evropské země jsou ve válce s Ruskem. „Rozumíš tomu, o čem mluvíš?“ ptala se Zacharovová  na zpravodajském kanálu Telegram.
Baerbocková v úterý na zasedání Rady Evropy ve Štrasburku vyzvala k soudržnosti západních spojenců následujícími slovy: „Vedeme válku proti Rusku a ne proti sobě navzájem.“ Ruská státní média přijala toto prohlášení jako důkaz, že Německo a další země EU jsou přímými stranami konfliktu na Ukrajině a bojují proti Rusku.
Německá vláda pečlivě zdůrazňuje, že není stranou války na Ukrajině. Kancléř Olaf Scholz ve středu večer na ZDF odpověděl na otázku, zda se Německo a jeho spojenci účastní války dodávkami tanků, o nichž bylo nyní rozhodnuto: „Ne, absolutně ne.“ Dodal: „Nesmí být žádná válka mezi Ruskem a NATO.“
Po prohlášeních Baerbockové dalo německé ministerstvo zahraničí také jasně najevo, že Německo „není stranou konfliktu“ a kancléř se od političky Zelených distancoval.
Po slibu dodat Ukrajině hlavní bojové tanky Leopard 2 je Německo poprvé od druhé světové války stále více kritizováno za použití těžkých zbraní proti ruským vojákům. Bezpečnostní expertka Claudia Major z Nadace pro vědu a politiku hovořila v pátek v ZDF Morgenmagazin o „extrémně nešťastném přeřeknutí“ Baerbockové.
V Německu se ozývá stále více hlasů, které volají po rezignaci ministryně zahraničí. Po jejím vyhlášení války ve Štrasburku ji CSU považuje za bezpečnostní riziko pro Německo. Jenže v kontextu jejího prohlášení ji lze spíše chápat jako bezpečnostní riziko pro celou Evropu.
Generální tajemník CSU Martin Huber řekl: „Annalena Baerbocková je obrovským bezpečnostním rizikem pro naši zemi.“ Každý, kdo mluví o německé účasti ve válce, přemlouvá Německo k válce.
K jejímu odvolání vyzval i šéf AfD Tino Chrupalla. „Spolková ministryně zahraničí ohrožuje existenci Německa svým neprofesionálním a drzým chováním,“ uvedl v prohlášení. Na adresu Baerbockové a jejích výroků se také objevila tvrdá kritika na sociálních sítích.
Pochybení nejsou pro německou ministryni zahraničí neobvyklá. Mluvila například o „tankových bitvách“ v 19. století a o zemích, které jsou stovky tisíc kilometrů daleko. Takové chyby se však stávají výbušnými, pokud mají dalekosáhlé důsledky pro bezpečnost země.
Zástupkyně mluvčího vlády Christiane Hoffmannová v pátek v Berlíně řekla: „Podporujeme Ukrajinu, ale nejsme ve válce.“ Je však evidentně stále obtížnější vysvětlit dodávku těžkých zbraní protivníkovi Ruska na bojišti.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na nedávné návštěvě člena BRICS v Jižní Africe poznamenal na tiskové konferenci, že Moskva je „téměř“ ve válce se Západem.
„Když mluvíme o tom, co se děje na Ukrajině – je to válka, ne hybridní, téměř skutečná válka, kterou Západ dlouhodobě plánuje proti Rusku. Cílem je zničit všechno ruské, od jazyka po kulturu, co bylo na Ukrajině po staletí, a zakázat lidem mluvit svým mateřským jazykem.“
Zdá se, že německá „feministická zahraniční politika“ Baerbockové produkuje téměř každý den nové faux pas. Poté, co v úterý před Evropskou radou ve Štrasburku ledabyle vyhlásila válku Rusku, přistoupila k další chybě prohlášením na Twitteru.
Zejména v Africe bylo pobouření hmatatelné. Při příležitosti Lavrovovy návštěvy Baerbocková tweetovala: „Ruský ministr zahraničí Lavrov není v Africe proto, aby viděl leopardy (u toho emoji ), ale aby otevřeně tvrdil, že ukrajinští partneři ‚chtějí zničit všechno ruské‘.“
Den předtím Německo slíbilo, že pošle na Ukrajinu 14 tanků Leopard 2.
Tweet byl také učiněn v souvislosti s Lavrovovými obviněními, která padla v Jižní Africe o tom, že Západ vede válku proti Rusku na Ukrajině. Ebba Kalondo, mluvčí vůdce Africké unie (AU) Moussi Fakiho, chtěla vědět od německého ministerstva zahraničí na Twitteru, zda se také přišli „podívat na  zvířata“, když Baerbocková navštívila tento měsíc sídlo AU v Etiopii.
„Nebo je pro vás africký kontinent, jeho lidé a divoká zvěř jen vtipem?“ Zeptala se Kalondo.
Zainab Usmanová, ředitelka amerického programu Africa Carnegie, tweetovala: „Používání hrozných stereotypů, abyste získali geopolitickou převahu proti protivníkovi v evropské válce vám žádné africké přátele nezíská. Dělejte to lépe!“
Jiní komentátoři označili tweet za „diplomatické fiasko“. Tweet z 24. ledna měl do čtvrtečního rána téměř dva miliony zhlédnutí, sdílen byl  téměř 2 700krát a více než 600krát komentován. Katastrofa PR donutila úřad Baerbockové  vydat omluvu .
Odváží se v Německu odvolat z postu ministryně  Schwabovu oblíbenou žákyni? Pokud ne, pak to vypoví o vlivu WEF víc než cokoli jiného…
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Německá ministryně zahraničí, která vyhlásila válku Rusku, je nyní pod palbou kritiky dokonce i z Afriky se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden