Podívejte se na výkon trans krasobruslaře na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení (video)
RSS

Podívejte se na výkon trans krasobruslaře na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení (video)

Když se dostali muži do ženských sportů, tak jsem předpokládala, že to skončí u sportů silových, zatímco sporty, které vyžadují i jistou dávku estetiky a elegance jako jsou třeba akvabely, gymnastika nebo krasobruslení, zůstanou doménou žen. Jenže když už se mohli muži dostat i do soutěží Miss, v nichž se stali již celkem běžným prvkem, proč by se nemohli objevit i v těchto sportech?
V ženské kategorii se nyní ve Finsku objevuje také trans krasobruslař(ka), velmi podporovaná systémem. Ve skutečnosti však jde samozřejmě o muže, který se před časem prohlásil za ženu.
Zahajovací ceremoniál mistrovství Evropy v krasobruslení ve finském Espoo se tento týden stal virálním poté, co byla zveřejněna ohromující videa 59letého muže, který se v pozdním věku objevil jako genderově neutrální trans ženský krasobruslař.
Bruslař Minna-Maaria Antikainen, dříve známý jako Markku-Pekka Antikainen, ohromil na zahajovacím ceremoniálu publikum  svým výkonem:

Minna-Maaria Antikainen vystupovala již dříve. Zde bruslí oblečený jako gejša. Sledujte ve 4:30 reakci rozhodčích a skóre:

59letý farmář Markku-Pekka Antikainen začal s krasobruslením ve věku 50 let a nyní vystupuje pod ženským jménem „Minna-Maaria“ na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení.
Transka absolvuje i baletní průpravu:

Životopis současné největší hvězdy finského krasobruslení:
Minna-Maaria Antikainen, údajně celoživotní trans osoba, přiznala svoji genderovou identitu ve věku 43 let. V letech 2009 – 2015 byl předsedou finské transvestitní asociace Dreamwear Club. Od roku 2014 je  krasobruslařem a  baletním tanečníkem.
V roce 2016 se jako první účastník neoficiálního mistrovství světa dospělých v krasobruslení představil v ženském oblečení v mužských sériích. V současné době Minna-Maaria cvičí krasobruslení a balet v několika sportovních klubech a skupinách šestkrát týdně.
Tisková zpráva  k zahajovacímu ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení jasně ukázala, že akce je zaměřena na rovnost a rozmanitost, aby se do ceremoniálu mohli zapojit i lidé, kteří neumí dobře bruslit:
Mistrovství® Evropy v krasobruslení ISU v Espoo Metro Areena začne ve středu 25. ledna velkolepým zahajovacím ceremoniálem, který čerpá inspiraci z tématu akce „Just be you.“ Finská krasobruslařská asociace podporuje důležitost rovnosti a rozmanitosti a rozvíjí bruslení v souladu se svými hodnotami.
Téma „Just be you“ bude viditelnou součástí zahajovacího ceremoniálu s umělci z různých prostředí. Půlhodinový zahajovací ceremoniál navrhla trenérka synchronizovaného bruslení Helena Tienhaara společně s choreografkou a trenérkou Beatou Leppilampi.
„S různorodou skupinou účinkujících chceme ukázat, že led má místo pro každého.“
„Slavnostní zahájení představí bruslaře na různých úrovních od neprofesionálů až po vrcholové sportovce. Na ledě uvidíme jednotlivé bruslaře, synchronizované bruslaře a dvojice. Mezi účinkujícími je i krasobruslařka Minna-Maaria Antikainen, která se definuje jako genderově neutrální žena, adaptivní bruslařky a mužský tým synchronizovaného bruslení,“ uvedla Tienhaara.
„Často jsou na krasobruslařských show k vidění jen nejlepší bruslaři v republice. S touto různorodou skupinou účinkujících chceme ukázat, že led má prostor pro každého. Zejména v nejistých a obtížných časech, jako je tento, je smysluplné vytvořit přijatelnou a pozitivní zkušenost pro všechny, „řekla Leppilampi.
Tienhaara slibuje, že  diváci uvidí působivý zahajovací ceremoniál. Bude obsahovat různé světelné prvky, stejně jako nostalgickou a legendární finskou hudbu, která jistě povznese publikum. Na ledě uvidíme nejúspěšnější finskou singlařku Lauru Lepistö, která nedávno hrála v baletu Sněhové královny v Tampere, spolu s dvojicemi Milania Väänänen a Filippo Clerici, soutěžit ve své první společné sezóně. Přehlídka bude zahrnovat okouzlující cirkusové umělce, což znamená, že rozmanitost bude zdůrazněna také na tribunách a ve vzduchu.
„Když se spojí singlové a synchronizované bruslení, vznikne velkolepá show. Mnoho účinkujících si pravděpodobně nedokázalo představit, že by se představili na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy. Energie tryskající z ledu bude vzrušující,“ rozplývala se Leppilampi.
Podle Outi Wuorenheima, výkonného ředitele Finské krasobruslařské asociace a generálního sekretáře mistrovství Evropy v krasobruslení® ISU, je hlavní slogan šampionátu „Just be you“ vítaným vzkazem jak pro diváky, tak pro bruslaře. Wuorenheimo řekl, že krasobruslařské publikum a bruslaři mohou být často považováni za elitáře. Proto považuje za důležité, aby každý mohl přijít do arény tak, jak je……“
„Pokud chceme změnit svět, musíme pro něj aktivně a viditelně pracovat a vytvářet pravidla, která odpovídají našim hodnotám. Je to jen začátek cesty, ale máme možnost jít dál a jít v čele,“ shrnul Wuorenheimo.
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Podívejte se na výkon trans krasobruslaře na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden