Jak to skutečně bylo z nebezpečným nákladem v Bejrútu?

Jak to skutečně bylo z nebezpečným nákladem v Bejrútu?

Podle Al-Džazíry dorazil do Libanonu v září 2013 na palubu moldavské lodi MV Rhosus náklad 2 750 tun dusičnanu amonného. Podle informací služby, která monitoruje námořní dopravu, jednotka odplula z Batumi v Gruzii do Beiry v Mozambiku. Televize Qatari tvrdí, že posádka Rhosuse se skládala z osmi Ukrajinců a Rusa a jejich právníci tvrdí, že loď musela přistát v Bejrútu kvůli problémům s motorem.
Libanonské celní úřady mu však po prohlídce zakázaly další cesty a zabavily náklad. Pět Ukrajinců bylo vyhoštěno a další čtyři členové posádky zůstali, aby se postarali o loď. Poté došlo ke ztrátě kontaktu s majitelem Rhosusu, který zkrachoval poté, co se dusičnan amonný nedostal k příjemci.
Libanonské celní služby požadovaly nebezpečný náklad odstranit
Nebezpečné zboží bylo vyloženo a umístěno do hangáru 12 v přístavu Bejrút – byla to velká šedá stavba směřující k nejdůležitější dálnici země, na hlavní ulici vedoucí do středu hlavního města. Jak píše Al-Jazeera, o několik měsíců později, 27. června 2014, tehdejší ředitel libanonské celní služby, Shafik Merhi, zaslal dopis adresovaný jednomu z „soudců pro naléhavé případy“ s žádostí o řešení problému.
Protože neodpověděli, zaslali celníci v průběhu příštích tří let nejméně pět dalších dopisů na stejnou adresu. Požádali o radu a nabídli tři možnosti: exportovat nebezpečné věci, předat je libanonské armádě nebo je prodat soukromé společnosti, libanonské společnosti.
Z důvodu vážného nebezpečí, že bude takové zboží drženo v hangáru v nepříznivých klimatických podmínkách, potvrzujeme naši žádost přepravní agentuře, aby toto zboží okamžitě vyvezla, aby byla chráněna bezpečnost přístavu a tam pracujících lidí. Žádáme vás také, abyste zvážili souhlas s prodejem zboží soukromé společnosti, “citoval Al-Džazíra dopis libanonských celních úředníků. Podle katarské televize nebyl žádný z těchto dopisů zodpovězen.
Libanonský premiér Hassan Diab v úterý popsal výbuch v přístavu jako velkou národní katastrofu a slíbil, že všichni odpovědní budou potrestáni. Při výbuchu zahynulo nejméně 135 lidí a několik tisíc bylo zraněno. Prezident Michel Aoun označil nedbalost týkající se zadržování nebezpečných věcí za nepřijatelnou a také pro ty odpovědné oznámil nejpřísnější sankce.
Bejrút již neexistuje
Jak Al-Jazeera zdůrazňuje, libanonská společnost nepochybuje o tom, že původní příčinou tragédie je obrovské špatné řízení v zemi nasycené korupcí, a že za to odpovídá politická třída, která vládnes libanonskými obyvateli.
Mnoho Libanonců říká odvážně, že ke katastrofě došlo ve veřejném zařízení běžně známém v Libanonu jako „Jeskyně Ali Babi a 40 loupežníků“ kvůli obrovské unikům do státní pokladny.
zdroj: pravda24.cz
Příspěvek Jak to skutečně bylo z nebezpečným nákladem v Bejrútu? pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější