Více než 90 procent společností zůstává v Rusku
RSS

Více než 90 procent společností zůstává v Rusku
Pouze 8,5 % všech společností ze zemí EU a G7 doopravdy opustilo Rusko. Zjistil to průzkum University of St. Gallen a Podnikatelské školy IMD v Laussanne.Před vypuknutím války  působilo v Rusku  více než 2 400 poboček společností a 1 400 společností z EU a G7. Do konce listopadu loňského roku opustilo Rusko nebo tam prodalo svůj podnik pouze 120 společností. Z průzkumu vyplývá, že zprávy o masovém odchodu západních firem z Ruska byly poněkud přehnané.
Podle belgického deníku Het Laatste Nieuws podniky ve skutečnosti odolávají výzvám vlád, médií a občanské společnosti. Společnosti zůstávají skeptické a zdráhají se opustit Rusko kvůli obavám ze ztráty svých podniků a zaměstnanců. Ty, které odešly, nakonec převedly aktiva do ruských rukou, a to i za jeden symbolický rubl nebo euro, jako tomu bylo v případě společností Renault a Nissan.
Podle časopisu Forbes byl největším beneficientem oligarcha Vladimír Potanin, jehož společnost Interros koupila Rosbank od  Societé Generale  a vydělala na tom téměř 50 miliard rublů (667 mil. euro). Druhý největší příjem obdržel Vladislav Sviblov, jehož Highland Gold Mining koupil aktiva kanadské korporace Kinross, což mu vyneslo téměř 40 miliard rublů. O mnoho pozadu nezůstal Ivan Tiriškin z SPB, který koupil 49,5 procenta akcií společnosti HKF-Bank LLC, čímž vydělal přes 35 miliard rublů. Čtvrté v pořadí bylo státní výzkumné centrum FSUE NAMI, které převzalo závody vlastněné společnostmi Renault a Nissan, čímž Před vypuknutím války působilo v Rusku více než 2 400 poboček společností a 1 400 společností z EU a G7. Do konce listopadu loňského roku opustilo Rusko nebo tam prodalo svůj podnik pouze 120 společností.
Zdroj:  ZeroHedge
Překlad: AM
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou:  450 Kč . Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte  zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:
Je Rusko naším nepřítelem?
Americký mlýnek
Co chce Rusko na Ukrajině a proč to má smysl
V zákopech informační války vedené korporátním fašismem
Přehled roku 2015
Rusko třikrát jinak
Boj o zásobování Krymu vodou
Otazníky nad rezignací šéfa CIA
Důvod bojů v Náhorním Karabachu
Amerika se trvalou kampaní snaží destabilizovat Rusko
Převzato z e-republika.chNejčtenější za týden