MÉDIA: Rusové zadržení v Bělorusku se stali obětí ukrajinské provokace

MÉDIA: Rusové zadržení v Bělorusku se stali obětí ukrajinské provokace

Zadržení 33 Rusů v Bělorusku vyprovokovaly ukrajinské tajné služby, píší noviny Komsomolskaja pravda s odvoláním na zdroj v ruských speciálních službách (viz ZDE ).
Křivé obvinění
Běloruské úřady dne 29. července informovaly o zadržení 33 občanů Ruska, kteří jsou podle jejich informací údajně „bojovníky“ soukromé vojenské společnosti. Vyšetřovací výbor Běloruska upřesnil, že jsou zadržené osoby podezřívány z příprav hromadných nepokojů v republice před nadcházejícími prezidentskými volbami . Podle dalších informací běloruských speciálních služeb byla prý již dříve získána informace o příjezdu do Běloruska „více než 200 bojovníků pro destabilizaci situace v době volební kampaně“ . Ruské ministerstvo zahraničí proti zadržení ruských občanů protestovalo s tím, že se jedná o nepodložené a křivé obvinění.
Ukrajinská provokace
„Zatčení 33 občanů Ruska v Minsku bylo ve skutečnosti provokací ukrajinských tajných služeb,“ píší noviny.  Ukrajinští agenti, kteří se vydávali za pracovníky společnosti Rosněfť, hledali mezi bývalými příslušníky soukromé vojenské společnosti Wagner lidi pro ochranu ropných objektů v zahraničí . Noviny píší, že bývalý účastník bojových akcí na Donbasu Arťom Miljajev, známý jako Šaman, jim v tom nabídl svou pomoc, a měl získat 180 lidí. Noviny také uvádí, že jako budoucí pracovní místa těchto lidí se uváděly objekty Rosněfti ve Venezuele. Komsomolskaja pravda dále píše, že byli rozděleni do pěti skupin, a první z nich se měla vydat do Minska, a to dne 24. července.
Informace od Ukrajinců
Noviny dále informují, že skupina měla 25. července odletět po trase Istanbul – Havana – Caracas. Šaman dostal kopie letenek, které, jak později vyšlo najevo, byly koupeny na Ukrajině. Noviny dále uvádějí, že 29. července zadrželi Šamanovu skupinu příslušníci běloruských silových struktur. Komsomolskaja pravda to spojuje s tím, že „Minsk měl seznam cestujících od Kyjeva“ , a předpokládá, že běloruské tajné služby byly v úzkém styku s těmi ukrajinskými, a získaly od nich informace o příjezdu údajných „diverzantů“ . Komsomolskaja pravda dále uvedla, že materiály o této „speciální operaci“ byly poskytnuty běloruskému Vyšetřovacímu výboru.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější