Dánsko: Integrace migrantů je fiasko

Dánsko: Integrace migrantů je fiasko

JITKA MOODY
Dánský ministr pro imigraci Mattias Tesfaye, jehož otec je sám migrant z Etiopie, nemá dojem, že celá ta migrační legrace by Dánsku prospěla. Musím dodat, že Tesfaye sedí ve středo-pravé vládě, která vystřídala mnohaletou vládu socialistů.
Ministr pro imigraci se nechal slyšet, že integrace v Dánsku je fiasko. Připomněl, že  za pět let po příchodu do země pouze 17% syrských žen má práci, u mužů to není ani polovina z těch, co se přišli nechat zachránit.  Více  ZDE .
„Bohužel si nemůžeme dovolit být překvapeni,“ řekl Tesfaye. „Dokud budeme uplatňovat stejnou integrační politiku, dostaneme také stále stejné výsledky.“ Dodal, že migranti například z Tailandu, Filipín či Číny si vedou o moc lépe než ti z Blízkého Východu.
Údajně nejde jen o snižování počtu migrantů nebo změně několika bodů v migrační politice. Je to o změně požadavků pro nově příchozí, kdo začnou svůj nový život v Dánsku.  Proto dánská vláda nadále nebude poskytovat příchozím „uprchlíkům“ sociální benefity . Namísto toho si musí být okamžitě schopni najít práci nebo být posláni na 37hodinový týdenní integrační program.
Tato nová migrační politika vychází z toho, že někteří migranti si vedou lépe než jiní. Tesfaye vyhlásil, že jakmile se v zemích původů změní situace a ty budou  opět bezpečné, migranti se budou muset vrátit do své vlasti . Ministr pro imigraci prohlásil, že „doufá, že Syřané budou první skupinou a dočasné útočiště znamená opravdu dočasné.“
Dánsko má jednu z nejtvrdších politik vůči migrantům v rámci západní Evropy. Ještě během migrační krize, která začala před 5 lety, Dánské království schválilo zákon, podle  nějž migrantům začali brát cennosti a peníze , aby si tak drahoušci přispěli na vlastní azylové řízení. Pochopitelně efektem byl žádaný pokles žadatelů o azyl. Více  ZDE .
Po celé Evropě zaplevelené migranty ze Středního Východu a Severní Afriky se nedaří vracet neúspěšné žadatele o azyl odkud přišli. Psala jsem  ZDE . Navíc mají také smolíka, když se pokoušejí poslat do zemí původu aspoň ty hovádka, co jim tam páchají těžké kriminální činy typu přepadení, znásilnění, vražda. Před půldruhým rokem přišli Norové s  plánem shromáždit zločince se zahraničním původem na maličkém ostrově . Více  ZDE . Určitě je to lepší než nechat je pobíhat a dál znásilňovat, ale daňové poplatníky to stojí nemalé peníze.
Něco na tom bude.  Norská integrační politika je fiasko. Nicméně ve srovnání s nimi jsou západní země úplně v řiti.


 


Jitka Moody
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější