Na cikány je jiný metr

Na cikány je jiný metr

MILENA DOUŠKOVÁ
Přesně tyhle podmínky by měli mít i naši cikáni a ono by je to naučilo vydělávat si sami na svůj chleba. Teda pokud nedají přednost smrt hladem.

Jiný metr pro Švýcarsko a jiný pro ČR a SR.    Ve Švýcarsku je hodně Romů, ale tam musí pracovat. Proč? Protože jinak nedostanou žádnou podporu a přesto nikdo ze Švýcarska není nazývám rasistou jako se to běžně děje zemím bývalého východního bloku.

Podporu v nezaměstnanosti jen po odpracování souvisle 5ti let bez delšího přerušení
Odmítnutí práce – žádná podpora
Ztráta zaměstnání vlastní vinou – absence, požití alkoholu na pracovišti, – žádná podpora
Zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit, nebo jít do vězení a tvrdě tam pracovat pro uhrazení škody

Přesně tyhle podmínky by měli mít i naši cikáni a ono by je to naučilo vydělávat si sami na svůj chleba. Teda pokud nedají přednost smrt hladem.
Nevím, proč by někde měla viset romská vlajka.    Nevidím sebemenší důvod nazývat vyvraždění cikánské komunity nacisty ‚Romský holocaust‘. Rom – občan 20. století – nepracuje, provádí trestnou činnost, žije z dávek na úkor pracujícího bělocha. S cikánem nemá nic společného – možná zabarvení,“ napsal starosta obce Libomyšl, když ho romští aktivisté vyzvali, aby na radnici vyvěsil romskou vlajku nebo jinak uctil památku romského holocaustu.
Patrik Banga navrhl, aby  jejich vlajka zavlála svépomocí. Copak tím chtěl asi říct? Že by chtěl násilí? A co říct na to, že starostu nazval rasistickým prasetem. Je to velká urážka, protože já nevím o žádné povinnosti věšet na radnici romskou vlajku a nevidím důvod, proč si tohle vynucovat. Nikdo nepopírá, že jich bylo v Březince vyvražděno na 3 000. Vražděni byli všichni lidé ze všech zemí světa a přesto neznám ani jednu radnici které by věšela vlajku třeba Izraele nebo Ruska či Polska. Nechci to zlehčovat, ale to jsou nesrovnatelné počty a přesto nás nikdo z nich nenazývá rasistickými prasaty. To je výsada našich cikánů. Ti si mohou dovolit v té naší zemi naprosto všechno.
Jak se staví Banga s Novotným k tomu případu?   Romky napadly v Mostě 2 školačky se slovy ty bílá ku*vo, příště tě dobijeme. Dívky napadla skupina mladých cikánek. Jejich hrubost je závažných činem. Dívky kopaly a vláčely po zemi za vlasy. Výsledek je jasný. Dívky se budou tohoto etnika bát, ustupovat jim z cesty a za chvíli jim na hlavu padne nadávky, že jsou rasistky. Ano, tak to u nás chodí. Lidé se jich bojí. Raději je obejdou na kilometr, než by se s nimi měli potkat na chodníku. Nikdy totiž neví čemu bude čelit. Plivání, fackování, kopání, tahání za vlasy, jen si vyberte, to vše totiž dělají a nic se jim nestane.
Pro mne to jsou agresivní lidé a všude platí na hrubý pytel hrubá záplata. Ano, jsou zde i slušní příslušníci této minority, ale co s tím? Všechno se háže do jednoho koše zrovna tak, jak se děje všude jinde. Nakonec cikáni hážou gadže také do jednoho pytle. Chtějí-li mít cikáni naši úctu, musí si ji zasloužit prací, posíláním dětí do škol a nedělat z bytů které jim byly zapůjčeny kůlničky na dříví. Potom se můžeme bavit dál. Bez toho to nikdy nepůjde.
Milena Doušková


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější