PIRÁTSKÁ PRAHA přišla o turisty. Hoteliéři jsou zoufalí

PIRÁTSKÁ PRAHA přišla o turisty. Hoteliéři jsou zoufalí

Přestože období největší koronavirové paniky odeznělo již před několika měsíci, pražské ulice nadále zejí prázdnotou. Z hlavního města naprosto vymizeli asijští turisté, kteří přitom utráceli nejvíce peněz. Uvádí se to v článku na serveru Echo24 (viz ZDE ).
Propad v důsledku koronaviru
V Praze se kvůli koronavirové krizi drasticky propadl počet turistů. Ve druhém čtvrtletí se v hotelech, penzionech a kempech v hlavním městě ubytovalo jen 138 187 lidí, což je o 93,6 procenta méně než před rokem . Kvůli uzavřeným hranicím a omezení cestování nepřijeli hlavně zahraniční návštěvníci, kteří dříve tvořili většinu hostů pražských ubytovacích zařízení. V hlavním městě je ohroženo až 36 tisíc pracovních míst . V Praze činil červnový propad spotřeby cestovního ruchu 45 %. „Naprosto vymizeli turisté z Asie, neboť téměř neexistuje letecké spojení. To je samozřejmě velká rána zejména pro Prahu a Český Krumlov, protože turisté z Číny a Korey patří mezi ty, kteří utrácejí nejvíce ze všech, “ sdělil pro Echo24 Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.
Zhoršení vztahů s Čínou
Na propadu návštěv turistů z Číny má podíl také nepřátelská politika pirátského vedení Prahy v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem , který prosadil vypovězení smlouvy o spolupráci mezi Prahou a Pekingem. Hřib se také angažuje v protičínských aktivitách a podpoře Tchaj-wanu, Tibetu nebo Hong Kongu, což Číně vadí. Primátor využívá v podstatě každé příležitosti, aby kritizoval čínskou vládu a komunistickou stranu, která v Číně vládne a naopak podporuje protivládní aktivity v zemi. Odpovědí z čínské strany bylo mimo oficiální protesty také omezení kontaktů mezi oběma státy včetně zrušení přímého leteckého spojení, které bylo výhodné hlavně právě pro turisty. Hřib tvrdí, že čínské turisty prý nahradí návštěvníci z Tchaj-wanu, což se ale zatím nenaplnilo.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější