Tragédie v Bohumíně: Mnoho neznámých

Tragédie v Bohumíně: Mnoho neznámých

COM
Při požáru panelového domu v Bohumíně zemřelo 11 lidí . Jedná se o jednu z největších tragédií tohoto druhu v ČR. Média jsou plná zpráv z místa neštěstí. Stále se však rojí nové a nové otázky, na které občané nedostávají z kompetentních míst jasné odpovědi. 
Moravskoslezští hasiči v neděli ráno potvrdili, že rychlý průběh požáru v Bohumíně měly na svědomí akceleranty hoření. Zatím netuší, jaká látka byla použita a kde. Kriminalisté během rána dokončili ohledání bytu. Podle posledních informací místostarosty Bohumína stojí za tragédií nikoliv sousedské spory, jak se původně uvádělo, ale nejspíš konflikt v rodině.
Jaká to byla rodina? Internetové diskuse jsou plné “zaručených” zpráv, že se jednalo o Romy. To však není jasné. „Je to náš dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme. Bydleli tam dlouhodobě. Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého spíše rodinného problému. A z drtivé většiny se nebude jednat o žádné etnikum, byli to zástupci majority,” řekl v neděli bohumínský místostarosta Igor Bruzl (ČSSD).
Co je však zřejmě pravdou, je fakt, že vrahem – žhářem byl muž z cikánského etnika . Svědek události Adrian Šipka, který má v paneláku postiženém požárem několik známých, prý z doslechu ví, že v bytě se konala oslava a došlo na vyřizování účtů kvůli ženské.  „Ten, co to zapálil, byl takový menší Rom. Policisté ho odvedli v poutech,“  dodal mladý muž. 
Další neznámou je důvod tohoto masakru.  „Mělo se tam jednat o nějakou oslavu, na kterou zřejmě přišel i host, který tam asi nebyl zván, a ten se k tomu postavil, jak se k tomu postavil, je to šílené, ” uvedl Bruzl. Muže podle něj zadrželi městští strážníci, kteří ho následně předali policii. Spor měl být údajně o ženu.
A poslední věc, která se hodně řeší je zásah hasičů. Údajně pomalý a špatně organizovaný. K požáru vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému v sobotu před šestou hodinou večerní. Hasiči byli na místě pět minut po nahlášení. Někteří očití svědci uvedli, že jim postup záchranářů nepřišel v pořádku. „Od okamžiku, kdy jsem dorazil k domu, uběhlo deset minut, načež z bytu vyskočila dívka přímo před dům, stále bez přítomnosti kohokoliv ze zasahujících jednotek,“ napsal jeden z nich.

Podle oficiálních údajů, které poskytl mimo jiných ministr vnitra Jan Hamáček nebo mluvčí tamních hasičů. však tragédii tohoto rozsahu nemohli hasiči zabránit. Informaci o tom, že v paneláku hoří, dostali v 17:49. Na místo požáru přijela první jednotka o pět minut později. Chyběly desítky sekund k tomu, aby hasiči kvůli lidem vyskakujícím z oken roztáhli seskokovou matraci.
Požár v Bohumíně je co se počtu obětí nejtragičtějším v Česku od roku 1990.  V říjnu 2010 zemřelo při požáru v Praze devět lidí bez domova. Letos v lednu zemřelo osm osob při požáru v domově pro lidi se zdravotním hendikepem ve Vejprtech na Chomutovsku.

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější