A už jedeme z kopce … TOP09: Korespondenční volba bude!
RSS

A už jedeme z kopce … TOP09: Korespondenční volba bude!

JANA MARKOVÁ
Tak to ani moc dlouho netrvalo . Ještě ani ta naleštěná uniforma neusedla na Hrad, a už nám tu oznamuje TOPka, že tohle byly poslední skutečně nezávislé a tajné volby.
A těší se na to, jak nám to všem v každých dalších už vždycky natřou, protože teď už budou mít tu svoji vysněnou korespondenční volbu. Doteď to totiž prý nešlo. Aha.

A s vidinou toho, jak se budou dál a dál propadat po boku NATO generálů a evropských Petrů Fialů do naprosté bezvýznamnosti, s tou vidinou se budou tyhle Markéty snažit být co nejaktivnější a nejagilnější, protože kohoutů začíná být hodně a smetiště je pořád jen jedno. Znáte to. Proto se nakonec prosadí vždycky ti největší a nejuřvanější šílenci, co nekoukají na důsledky. Bez ohledu na logiku, na většinu a někdy i na elementární zákony přírody. 
Jestli si necháme vnutit korespondenční volbu, tak jsme svobodně a demokraticky volili naposledy. Zkušenosti ze států, kde se tento způsob volby prosadil, mluví jasně. A taky odpověď na otázku, proč to tak moc chtějí a kdo to tak moc chce.
 
Jana Marková
The post A už jedeme z kopce … TOP09: Korespondenční volba bude! first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden