„Konečně prezident, za kterého se nebudu stydět …“
RSS

„Konečně prezident, za kterého se nebudu stydět …“

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ
… pravila ještě před volbami kolegyně v práci, když s výrazem blažené ovečky líčila radostný pocit, se kterým to „hodí“ generálovi. Ve výslužbě, pro pořádek. Jak on dobře vypadá, jak moudře a rozvážně mluví, řečeno s klasikem – kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat…Na dotaz, jestli také poslouchá nejen jak, ale co ten pán říká, po mně hodila opovržlivým pohledem. Říká pravdu, neboť na rozdíl od Babiše je čestný, nekrade a nelže a já, když o tom pochybuji, jsem dezolát a vůbec všeobecně tupoň. A vymalováno.


Tahle moje kolegyně je pro mě takovým průřezem psychiky a uvažování průměrného českého občana. Průměrně inteligentní, průměrně vzdělaná, absolvovala čtvrtou tečku a protože nemá větší zdravotní problémy a ještě žije, má pro informace o negativních účinkách vakcinace jenom výsměch.  Opakuje to, co čte na Seznamu, slyší na ČT 24, bere si z toho jenom to, co jí vyhovuje, a za to ostatní může Babiš, Zeman a Okamura. Vlastně jí tak trochu, řekněme, závidím, má na rozdíl ode mne snadný život, věří v tu jedinou správnou pravdu, nepochybuje a tím pádem si ušetří starosti, neřkuli obavy z budoucnosti.
.
A takových lidí, jako je tady ten můj „vzorek“, je moc. Strašně moc. Proto ty volby ani nemohly dopadnout jinak. Od hadráku nás média hlavního proudu se stupňující se agresivitou masírují tou jedinou správnou pravdou, hustí do nás nenávist nejdřív ke Klausovi, ačkoliv ten jim vlastně otevřel dokořán dveře k tomu, co je tu dnes, pak k Zemanovi, ten je uměl zesměšňovat, a tak byl hulvát, sprosťák a ožrala, na rozdíl od svatého Havla, a k dokonalosti ten svůj hnojomet dovedly v případě Babiše. Za odmítání Lisabonské smlouvy chtěli  ti naši jediní správní hnát Klause do blázince, za politiku „všech azimutů“, kterou propagoval Zeman, prošla i výzva k jeho vykrvení. Babiše nenáviděli, protože na nich nebyl závislý, měl svých peněz dost a nepotřeboval „nezištné sponzory“. I když vlastně šel na ruku i jejich páníčkům, ale po svém a hlavně bez nich, těch našich majitelů pravdy.
.
Je to vlastně docela šílené. Mainstreamová média, nebo spíš jejich vlastníci či vlastníci těch vlastníků, rozhodují o našem světě. O tom, v čem žijeme. Tato média už neinformují, ona rozhodují. Podle něčích přání. Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže…. pardon, pane Tolkiene, tak jste to asi nemyslel….Ukažme si na něj prstem, zničme ho, kdo není s námi, je proti nám. Propaganda, lži, dobré je špatné a špatné je dobré. Overtonova okna se neotvírají, jsou brutálně rozbíjena. Poddaným jsou nabízeny teze, odporující zdravému rozumu, životním zkušenostem, tisíciletému vývoji. Muž je žena a žena je muž, ve svazek manželský můžu vstoupit třeba s Eiffelovkou nebo lustrem, globální změnu klimatu způsobují prdící krávy a sobi, klima zachráníme požíráním červů a potemníků, nebudeme nic vlastnit a budeme šťastni. A kdo tomu nevěří, ba odváží se hlasitě vyjádřit nesouhlas či pochyby, toho prsten prostřednicvím médií zniči. Zatím pouze prostřednictvím médií, obávám se, že to nebude dlouho trvat a prostředky ničení budou drastičtější. A obávám se, že tomu napomůže i ten úžasný prezident, za kterého se ovečky konečně nemusí stydět.
.
Mimochodem, všimli jste si, že se už zase, po třiceti letech, mluví o odvaze i v případě mírné kritiky systému?
The post „Konečně prezident, za kterého se nebudu stydět …“ first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden