PŘÍPRAVY NA VÁLKU: Vesmírné síly USA budou moci provádět útočné operace

PŘÍPRAVY NA VÁLKU: Vesmírné síly USA budou moci provádět útočné operace

Vesmírné síly USA (USSF) budou moci provádět útočné operace, včetně zásahů na pozemní cíle a cíle v kyberprostoru. Vyplývá to z doktríny tohoto nového druhu amerických ozbrojených sil. Uvádí se to v článku na specializovaném serveru Space (viz ZDE ).
Cílem je získání převahy
Dokument s názvem Spacepower označuje vojenské operace ve vesmíru za samostatnou oblast boje, a nikoli za oblast působnosti jiných druhů vojsk.  Útočné akce jsou považovány za „zásadní pro dosažení převahy ve vesmíru“ a mohou být podle doktríny prováděny „pokud je to opodstatněné“ . Například na odpor protivníkovi, který má v úmyslu získat přístup do oblasti vesmíru nebo jej použít ve svých vlastních zájmech.  „Útočné operace jsou zaměřeny na kosmické schopnosti a protikosmické obranné systémy nepřítele , na snížení účinnosti a smrtelnosti nepřátelských sil ve všech oblastech. Útočné operace jsou zaměřeny na dosažení převahy a schopnosti neutralizovat nepřátelské vesmírné mise dříve, než budou použity proti přátelským silám,” stojí v dokumentu.
Vesmírné síly zřídil Trump
Prezident USA Donald Trump oznámil založení vesmírných jednotek loni v prosinci při podepsání vojenského rozpočtu. Podle něj je klíčovou funkcí této nové šesté složky Ozbrojených sil USA bránit zájmy země ve vesmíru – oblasti boje budoucnosti. Dle Pentagonu kontingent vesmírných sil čítá kolem 16 tisíc lidí . Jejich současným velitelem je generál John Raymond. V letošním březnu Vesmírné síly USA představily svůj první ofenzivní sytém – Counter Communications System (CCS) Block 10.2, který je pozemním rušičem komunikace. Předpokládá se, že je schopen bránit přenosu dat mezi družicemi nepřátel.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější