Kdo je Mike Pompeo? Zajímavá zjištění z jeho životopisu, po kterých budete rádi, že nás navštívil

Kdo je Mike Pompeo? Zajímavá zjištění z jeho životopisu, po kterých budete rádi, že nás navštívil

COM/IVAN BLAHO
Americký ministr zahraničí včera přiletěl do Prahy, kde začalo jeho středoevropské turné.  Od 11. do 15. srpna navštíví postupně Prahu, Plzeň, Lublaň, Vídeň a Varšavu. Představme si ho tedy trochu blíže.
Mike Pompeo se narodil v roce 1963 v Orange v Kalifornii.  Po skončení střední školy v roce 1982 nastoupil na vojenskou akademii ve West Pointu, kde ukončil studium v ​​roce 1986. V armádě sloužil od roku 1986 do roku 1991. Po odchodu z armády vystudoval právnickou fakultu na Harvard Law school a začal pracovat pro právnickou firmu Wiliams and Conolly. Později se svými bývalými spolužáky z West Point, Ulrichem Brechbulom, Michaelem Stradingerom a Brianem Bulataom založili společnost Thayer Aerospace, která byla dodavatelem dílů pro Lockheed Martin, Gulfstream, Cessna, a dalších výrobců letadel. V roce 2006 společnost prodali. Ta pokračuje v činnosti pod názvem Nex-Tech Aerospace.
V letech 2006-2010 se stal prezidentem Sentry International, společnosti, která dovážela vybavení pro rafinerie. V roce 2010 kandidoval do kongresu v Kansasu. Tehdy se poprvé dostal do sporu s ultraliberály, kteří se pohoršovali nad tím, že během kampaně šířil článek, který jeho protikandidáta indického původu označoval jako “turbanonosiče, který může být hinduista, ale také muslim a bůhví co ještě.” Obama byl zas označen jako muslimský uzurpátor.
“Sluníčkáře” si Pompeo rozzlobil i během další kampaně, když měl billboardy vyzývající volit Američana.  Jeho protikandidát byl totiž muslim. Pompea podporoval i americký svaz držitelů zbraní NRA.
Od 2011-2017 byl členem sněmovny reprezentantů za Kansas a obavy ultraliberálů se začaly naplňovat.
Pompeo nazval historicky první případ u Nejvyššího soudu, který potvrdil právo na sňatek osobám stejného pohlaví, za “šokující zneužití moci” a manželství osob stejného pohlaví označil za opak nejhlubších tradic amerického národa.  Homosexualitu nazval perverznosti a pro tyto výroky byl i předvolán na slyšení do senátu, kde k tomu uvedl: “Senátor! Vždy jsem měl velmi jasný pohled na to, zda je vhodné, aby dvě osoby stejného pohlaví uzavírali sňatek a nadále si za tím stojím, že ne. “
V kongresu se opakovaně pustil i do muslimské komunity.  Po útoku na Bostonském maratonu Pompeo prohlásil, že lídři americké muslimské komunity nesou spoluvinu na těchto útocích, protože nikdy proti nim nevystoupili.
“Když nejhorší teroristické útoky za posledních 20 let v Americe přišly od lidí z jedné víry a byly vykonané jménem této víry, tak spoluvina padá i na ty, kteří jsou lídry této víry . Nepřišla od nich žádná reakce, a tak mlčení dělá z těchto islámských lídrů po celé Americe spoluviníky těchto činů. “
Úplné zděšení u ultraliberální však vyvolalo jeho prohlášení, že nepodporuje žádné důvody potratu, dokonce ani v případě znásilnění.
“Věřím že to dítě, jakkoli počato, je živé a já chci pro ten jeho život, aby mohl pokračovat.”
Dalšími výroky si Pompeo zas rozzlobil lidskoprávní aktivisty.  Pompeo byl proti zavření základny na Guantánamu, kde USA zadržují podezřelé z terorismu.  Když navštívil vězení v roce 2013, právě tam probíhala protestní hladovka vězňů. Pompeo po návštěvě konstatoval, že se mu zdá, že většina vězňů dříve přibrala.
“Naši muži a ženy, kteří po teroristických útocích zajišťují naši bezpečnost jsou hrdinové , ne pěšáci v liberální hře kterou hraje ACLU (Americká unie občanských svobod) a senátorka  Feinstein  .” (Senátorka Dianne Goldman Fenstein aktuální přilévá olej do rasových nepokojů a obviňuje policii, že beztrestně vraždí a brutálně zachází s Afroameričany.)
Stejně nepotěšil klimatické aktivisty, když konstatoval, že je tu i mnoho vědců, kteří mají opačný názor na klimatické změny.  “Někteří si myslí, že dochází k oteplení, jiní že k ochlazení, další říkají, že za posledních 16 let je to stabilní.”
Pompeo byl největší kritik Hillary Clintonové pro její řízení resortu po útocích na americké zařízení a diplomatů v Benghazi.
V listopadu 2016 Trump jmenoval Pompea za šéfa CIA.  Na tomto postu byl Pompeo kritizován pro své vazby v leteckém a ropném byznysu a pro “nenávist k jiným kulturám”. Kritici si však velmi nepomohli. Na jeho místo nastoupila žena podobného ražení Gina Haspelová. V dubnu 2018 se Pompeo stal ministrem zahraničních věci USA.

Ivan Blaho

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější