Další geniální tah Putina: zlato pokořilo hranici 2000 dolarů za troyskou unci

Další geniální tah Putina: zlato pokořilo hranici 2000 dolarů za troyskou unci

Ďalší strategický ťah bol obrat z dolárov na zlato
Aj keď sa mnohí vysmievali, že poľnohospodárstvo sa zrúti, bude hlad a za devalvovaný rubeľ si Rusi na západe obilie nekúpia, opak je pravdou, Rusko sa stalo najväčším nie dovozcom ale vývozcom obilnín (pšenica v najvyššej kvalite) na svete a prepojilo s Čínou technologický výskum.
To ale nebolo všetko. Bol rok 2018 a agentúra Bloomberg napísala:,, júlovým nákupom 26,1 tony vzácneho kovu dosiahol ruský zlatý poklad podľa Medzinárodného menového fondu hmotnosti 2170 ton. Jeho hodnota dosahuje 77,4 miliardy dolárov, Viac zlata počas jediného mesiaca ruská centrálna banka nakúpila naposledy v novembri minulého roku. Zem sa počas tohto roka (2018) postupne zbavila tiež viac ako 80 percent amerických bankoviek a dlhopisov. Podľa ekonómov sa tak snaží zmierniť dopady hroziacich tvrdých sankcií. „Zlato je stopercentná ochrana pred právnymi a politickými hrozbami,“ povedal podľa Bloombergu viceguvernér ruskej centrálnej banky Dmitrij Tulin. „Od Putina je to veľmi šikovný ťah,“ myslí si autor investičného servera Strategic Inteligencia Jim Rickards. „Rusko čelí finančnej vojne. Zbavujú sa amerických dolárov a úspory presúvajú do zlatých rezerv. Vďaka tomu budú izolovaní od dopadov amerických sankcií. „
Bol rok 2019 a agentúra Bloomberg napísala
Hodnota ruských rezerv zlata tento rok stúpla o 42 percent. Zlaté rezervy Ruska za posledné desaťročia stúpli viac ako štvornásobne, pretože krajina sa snažia rozšíriť svoje rezervy mimo dolárové aktíva. Na celkových rezervách krajiny sa zlato teraz podieľa 20,7 percentami. V tomto roku zatiaľ podľa posledných údajov kúpila centrálna banka približne 106 ton zlata. V porovnaní s ostatnými krajinami Rusko kúpilo tento rok najviac zlata.
Je 4. augusta 2020: Deň, kedy sa spotová cena zlata prvýkrát usadila nad      2 000 USD na trójsku uncu
6.8.2018 cena zlata –  1215 usd za trójsku uncu
4.8.2020 cena zlata – 2018 usd za trójsku uncu
Nárast ceny zlata – 66 % !!!
Zlato sa v utorok prvýkrát na konci dňa obchodovalo nad 2 000 USD za trójsku uncu. Bank of America Global Research zvýšila 18-mesačný cieľ pre cenu unca zlata na 3 000 USD. Zlatu svedčí balík fiškálnych opatrení v USA, ktorý USA ešte viac zadĺži, a teda ešte viac znehodnotí americký dolár, „vysvetľujú ekonómovia.
A Putin vyčíňa nielen so zlatom
Pokles ceny ropy je však čiastočne spôsobený ruským rozhodnutím, že nebude dodávky obmedzovať, a preto v apríli Sharps Pixley špekuloval, že to môže byť čiastočne zamerané aj proti americkým producentom ropy z bridlíc, pre ktoré sú súčasné ceny ropy devastačné. Celkovo však ruská politika centrálnej banky spočívajúcu v navyšovanie zlatých rezerv prakticky každý mesiac po dobu aspoň desiatich rokov teraz vyzerá, že sa oplatí, najmä ak dôjde na predpovede, že cena zlata vzrastie, akonáhle sa svet ponorí do recesie.
Je august, cena zlata pokorila hranicu 2000 dolárov  za trojskú uncu a Putin opäť dokázal, že je kráľ. Pripomeňme si, že ešte v roku 2000 po Jeľcinovi bolo Rusko prakticky v bankrote a západ s Poľskom  si už porciovali svoju korisť: ruské bohatstvo. A príchodom Putina neuspeli . Tá nenávisť, čo z toho vznikla už nikto z nich netají…
K tejto téme ešte dva odkazy :
1)
Deň, kedy sa zrútil americký sen – dramatický svetový prevrat nastal
De-dolarizace je spustená! 1. apríla 2015 a nie je to Apríl!
31.3.2015 deň, ktorý bude v dejinách našich detí a vnúčat.
31.3.2015 deň, kedy po dvesto ročnej nadvláde dolára sa mení svet
https://www.paratdnes.cz/www.paratdnes.cz/2015/04/Den-kdy-se-zhroutil-americky-sen-dramaticky-svetovy-prevrat-nastal.html
2)
Najmocnejší muž planéty Putin pritvrdil a zasadil USA smrteľnú ranu.
Trh s americkou ropou sa zrútil. Investori z Wall Street utekajú. Ťažký priemysel v USA v kolapse, ťažba je nad priepasťou a dramaticky sa prepúšťa. Letecký priemysel v šoku, predaj lietadiel nula a navyše sa prestalo lietať. USA sa stali bezprecedentne najzadlženejším štátom sveta. Strašidlo katastrofy obchádza USA.
https://www.skrytapravda.cz/ekonomika/3227-nejmocnejsi-muz-planety-putin-pritvrdil-a-zasadil-usa-smrtelnou-ranu
Autor: Boris Mesár
Příspěvek Další geniální tah Putina: zlato pokořilo hranici 2000 dolarů za troyskou unci pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější