Konec světa přijde za 20 až 40 let, tvrdí vědci. Naše šance jsou, prý, minimální

Konec světa přijde za 20 až 40 let, tvrdí vědci. Naše šance jsou, prý, minimálníVedci v tom majú jasno. Náš čas na tejto planéte sa kráti. Do začiatku konca nám zostáva už len 20 až 40 rokov. Šanca na odvrátenie katastrofy je pritom podľa nich minimálna. „Zeleným pľúcam“ dochádza dych.
Posledné výpočty vedcov ukazujú, že koniec sveta by mal nastať v priebehu najbližších 4 desaťročí, píše  portál  TA3. Odborníci Mauro Bologna a Gerardo Aquino predpovedajú, že vysoká miera odlesňovania na našej planéte bude mať tragické následky pre všetkých. Ich závery vychádzajú z analýzy miery odlesňovania a spotreby zásob svetovej populácie.
Výpočty naznačujú, že pri zachovaní súčasnej miery rastu populácie v kombinácii s aktuálnou spotrebou zdrojov, spojenej predovšetkým s úbytkom lesov, nám do nezvratného kolapsu zostáva len niekoľko desaťročí. Pri silnom poškodení životného prostredia by to nezmenil ani prípadný pokles počtu obyvateľov.
Pravdepodobnosť, že naša civilizácia bude čoskoro minulosťou, je podľa vedcov veľmi vysoká, až 90 percent. Máme teda len minimálnu šancu, že sa tomu vyhneme. „Na základe porovnania súčasnej miery spotreby zdrojov a najlepších odhadov nárastu technologického tempa z nášho výskumu vyplýva, že ľudstvo má menej ako 10-percentnú šancu na prežitie veľkej katastrofy,“ uvádzajú vo svojej  práci  v časopise Nature, pričom podotýkajú, že ide o najoptimistickejšiu verziu scenára.
Kľúčové v celom procese sú stromy, ktoré sú pre našu existenciu nevyhnutné. Okrem toho, že absorbujú oxid uhličitý a premieňajú ho na kyslík, majú aj ďalšie dôležité funkcie. Sú tiež súčasťou kolobehu vody, podieľajú sa na spevňovaní pôdy, poskytujú domov nespočetným živočíšnym druhom, predstavujú zdroj potravy i stavebný materiál… Život bez nich by bol jednoducho nemožný.
Píše portál hlavnydennik.sk
The post Konec světa přijde za 20 až 40 let, tvrdí vědci. Naše šance jsou, prý, minimální appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější