V USA se již objevila zařízení, která umožňují placení skenem dlaně (video)
RSS

V USA se již objevila zařízení, která umožňují placení skenem dlaně (video)

Jak může jednoduše získat jakákoli soukromá společnost vaše biometrická data? Třeba tak, jak nyní Amazon, který v USA instaloval první terminály, které umožňují platbu pomocí skenu dlaně.
Propojením s telefonním číslem tak získá soukromá firma nejen biometrická data, ale propojí je i s telefonním číslem, které je třeba zadat pro zajištění možnosti platby tímto způsobem.
Jde však také o další způsob, jakým mají být občané připravováni na budoucí bezhotovostní společnost.
Biometrická data mají být v budoucnu součástí vaší ID, která by měla být propojena s digitální měnou, takže při takovém skenu by se zřejmě již vše spárovalo s centrální databází ID, aniž by bylo zapotřebí zadávat telefonní číslo a ověřovat platební kartu.
Bezhotovostní společnost se tedy buduje všude kolem nás. Video, které ukazuje ženu platící dlaní, se stává virálním na internetu. Žena používá platební automat Amazon One. Zařízení naskenuje její dlaň, která je propojena s její kreditní kartou. Zadá také své telefonní číslo.
Pak oskenuje dlaň u pokladny, aby zaplatila za láhev s pitím. „Co si myslíte o této technologii?“ ptá se.

pic.twitter.com/X2WAo8qh7T
— Clown World (@ClownWorld_) January 26, 2023

Zařízení se objevila v Austinu v Texasu, což přimělo několik politiků, aby poslali dopis Amazonu s žádostí o vysvětlení, jak byly skeny zachyceny.
Napsali, že mají obavy ze shromažďování biometrických údajů Amazon One. Podle politiků je ohroženo soukromí uživatelů. Amazon by mohl data využít např. pro reklamu a sledování lidí.

 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 4 ] Článek V USA se již objevila zařízení, která umožňují placení skenem dlaně (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden