Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí
RSS

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“.
Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu Kiel. (Wolfgang Greiner, Wikimedia Commons)
Ukrajinský náměstek ministra zahraničí Andrij Melnyk vyjádřil svou touhu, aby jim teď do regionu Německo poskytlo ponorky a pomohlo tak odstranit ruskou flotilu z Černého moře.
Melnyk se v sobotu uchýlil na Twitter a navrhl na tuto práci použití německých ponorek 212A.
„Ahoj kámoši, vím, že se na mě zase sesype smršť sraček, mám ale další kreativní nápad. Německá (ThyssenKrupp) vyrábí jedny z nejlepších ponorek na světě HDW třídy 212A. Bundeswehr má 6 takových U-bótů. Tak proč jednu neposlat na Ukrajinu? My pak vykopeme ruskou flotilu z Černého moře,“ tweetnu Melnyk.

Hi guys, I know I’m gonna get a new shit storm, but I have another creative idea. Germany (ThyssenKrupp) produces one of the world’s best submarines HDW Class 212A. The Bundeswehr has 6 such U-boats. Why not to send one to Ukraine? Then we’ll kick fleet out of the Black Sea pic.twitter.com/qy75sRVZ76 — Andrij Melnyk (@MelnykAndrij) January 28, 2023 Melnyk však rovněž poukázal, že jeho názory na Twitteru nemusí být nezbytně shodné s oficiálním ukrajinským postojem.
Vyjadřoval se tak o jedné z nejmodernějších diesel-elektrických ponorek, kdy vývoj německého typu 212A začal roku 1996 ve společném projektu Německého a Italského námořnictva; první nastoupila do služby roku 2005.
Má jeden dieselový motor a sadu článků na vodíkové palivo bez použití vzduchu. Tato ponorka za normálních podmínek používá dieselový motor na povrchu a při ponoření do šnorchlové hloubky, může ale přepnout na provoz s vodíkovými palivovými články, které jsou téměř nehlučné, aby se vyhnula zjištění. V tomto režimu může ponorka zůstat pod vodou až tři týdny.
Navíc má šest trubicových těžkých torpédometů na naváděná torpéda a na rozdíl od jiných podobných ponorek může operovat i v mělkých pobřežních vodách ke snadnějšímu vysílání potápěčských komand. Německé námořnictvo jich provozuje šest a italské další čtyři.
Začátek formuláře
Konec formuláře
January 30, 2023
editor:  REMIX NEWS
author:  MANDINER

Černomořská strategie – práh světové války
Zdroj: https://rmx.news/germany/ukrainian-deputy-foreign-minister-calls-for-german-submarines-to-attack-russian-ships/


Nejčtenější za týden