Nový šéf CNN si stěžuje na nenávistné reakce levice
RSS

Nový šéf CNN si stěžuje na nenávistné reakce levice

G. SITAŘ
Aneb o netoleranci apoštolů tolerance, smrti, která nikoho nedojala, a nenávistných projevech, které jsou zcela v pořádku.Zcela náhodný výběr ze světového tisku. Kompletní zdrojová informace na konci článku.
(1) Vitriol v CNN
Mediální konglomerát CNN najal v první polovině minulého roku nového šéfa Chrise Lichta, aby zastavil pokles sledovanosti. Před svým nástupem Chris Licht prohlásil, že chce pomoci demokracii a udělat ze CNN médium, kterému mohou lidé věřit na rozdíl od současné situace, kdy propaguje ideje pouze jedné strany.
Ihned po svém nástupu zrušil čerstvě spuštěnou streamovací službu CNN+ a v listopadu spustil další vlnu propouštění, kterou odnesla i některá vyhlášená novinářská jména.
V rozhovoru pro New York Times na konci minulého roku následně uvedl Chris Licht, že množství „neinformovaného vitriolu, které se mu dostalo zejména od levice, bylo ohromující”. Jeho bývalý kolega z televize a ikona progresivní novinářské levice Keith Olbermann jej veřejně nazval televizním fašistou.
Chris Licht to komentoval: „To jenom dokazuje, co říkám. Tolik z toho, co se vydává za zprávy, je osobní osočování, polopravdy a beznaděj.”
Pozn. autora: Má pravdu, předsedo!
(2) Diverzita ano, ale rozhodně ne diverzita názorů
Švédský tisk informoval v lednu o případu doktora Ludwigssona. Profesor a pediatr Jonas F. Ludwigsson zveřejnil před dvěma lety v časopise „New England Journal of Medicine článek, ve kterém napsal, že po prostudování záznamů v registrech zjistil, že i přes otevřené školy mělo relativně málo dětí vážný průběh nemoci Covid-19.
Strhla se bouře. Zavalila ho podle vlastních slov tsunami nenávistných komentářů na sociálních sítích a emailů, ve kterých ho lidé obviňovali ze smrti tisíců lidí ve Švédsku. Třikrát za dva měsíce byl obviněn, že při svých výzkumech podvádí. Časopis New England Journal of Medicine požadoval odpovědi na řadu otázek do 24 hodin, což bylo velmi stresující.
Přestože byl následně medicínskou vyšetřovací komisí zproštěn všech obvinění, rozhodl se dále k pandemii nevyjadřovat a přerušil svůj výzkum nemoci Covid-19.
Pozn. autora: V některých případech je nenávistná řeč žádoucí.
(3) Smrt před kamerou, která nikoho nedojala
Danielle Warriner, žena ve věku 43 let, navštívila nemocnici v Torontu, kde na lavici čekala na vyšetření. Ochranka nemocnice ji napadla, protože měla roušku nasazenu příliš nízko. Během zákroku ji dusili tak, že upadla do bezvědomí, ze kterého se již nikdy neprobrala.
Začátek zákroku je zachycen na bezpečnostní kameře, kterou ale poté další ze strážců natočil tak, že průběh zákroku není vidět. Kamera zachycuje pouze ochranku, jak odvážejí bezvládnou Danielle Warriner na vozíku pryč.
Soudce se rozhodl ani nezahájit proces proti členům ochranky, neboť podle něj není dostatek důkazů.
Pozn. autora: Kontrolní otázka: V kolika médiích se tato kauza objevila? 
G. Sitař
The post Nový šéf CNN si stěžuje na nenávistné reakce levice first appeared on .


Nejčtenější za týden