Video s Václavem Havlem na Hradě pobouřilo exporadce Klause: Pokud jsem měl k němu respekt, po tomhle ho mohu mít těžko

Video s Václavem Havlem na Hradě pobouřilo exporadce Klause: Pokud jsem měl k němu respekt, po tomhle ho mohu mít těžko
Pavel Hasenkopf sdílel 29. července na sociální síti video s bývalým prezidentem Václavem Havlem. Když se na něj prý podíval, ztratil k němu veškerý respekt. Co mohlo tak náhlé změnit jeho postoj k poslednímu prezidentovi Československa?


Bývalý poradce prezidenta Klause a právník Pavel Hasenkopf  sdílel  video s Václavem Havlem, který oblečený v uniformě Hradní stráže běhal po Pražském hradě. V kuchyni prezident nabodl šavlí bramboru a fotil se s kuchařkou.
„Tak pokud jsem měl k  Havlovi respekt , po tomhle ho mohu mít těžko. Chová se tam jak kašpar,“ napsal Hasenkopf a tím, že jde o infantilní a trapné chování, tenhle druh humoru ho měl přejít v patnácti letech.
„Tuhle roli si sepsal sám a vypovídá jen a jen o něm. Kuchařka je ok, ale to hraní na vojáčka a machrování šavličkou budu rozdýchávat dlouho,“ vysvětlil.

Někteří lidé s postojem poradce souhlasili, jiní však poukázali na humor a zvláštnosti osobnosti exprezidenta. „Pokud to bylo v soukromí, tak můj případný respekt by to k němu nesnižovalo, on vesměs takový byl, to jen různí jeho glorifikátoři a přátelé (zvlášť ti posmrtní) z něj dělají něco, co nebyl, obecně kvůli vlastnímu prospěchu. Ale tohle video by se mohlo krásně přidat do příkladů selektivní novinařiny. Asi jako toto,“ napsal diskutující a sdílel karikaturu na téma amerických médií.
Video pochází od Víta Sklenáře, jenž to rozhořčeně popisuje: „To byla úroveň!? Tohle v ČT samozřejmě nedali!!! Ale když zakopne prezident Zeman, tak to dávaj 3 dny!!!“
Právník Pavel Hasenkopf v květnu zareagoval na článek v media s názvem „Havlova velká amnesie: na Nový rok 1990 propustil dvě třetiny vězňů“. Havlova amnestie, která se odehrála před 30 lety, přinesla totiž svobodu tisícům vězňů. Hasenkopf uvedl, že amnestii politickým vězňům dal Gustáv Husák:
„Amnestii politickým vězňům dal 8. 12. 1989, tedy 9 dní před svou abdikací, už  Gustáv Husák  (č. 150/1989 Sb.). Pokud chtěl nějakou amnestii při svém nástupu udělit i Václav Havel, v podstatě už mohl propouštět jen kriminálníky.“
Václav Havel  vyhlásil  v lednu 1990 amnestii pro zhruba 23 tisíc osob na území Československa z celkem  31 tisíc uvězněných . Mezi amnestovanými byl i za vraždu odsouzený Jozef Slovák , který po propuštění spáchal nejméně čtyři další vraždy. Mezi další patřil i Jaroslav Oplíštil, jenž byl odsouzen za pedofilii. Následně byl zaměstnán v pražské Nemocnici na Bulovce na dětském oddělení, odkud odnesl sedmiměsíční holčičku, již znásilnil a udusil. Poté se do vězení vrátil, tentokrát na dalších 25 let.
zdroj: cz.sputniknews.com

The post Video s Václavem Havlem na Hradě pobouřilo exporadce Klause: Pokud jsem měl k němu respekt, po tomhle ho mohu mít těžko appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější