Exkluzivně: České Dráhy se připravují na vyhlášení válečného stavu v ČR, zaměstnancům je právě rozesílána nová směrnice s účinností od 23. května, která stanovuje časové limity a lhůty pro svolávání zaměstnanců k výkonu práce v případě krizového nebo vále
RSS

Exkluzivně: České Dráhy se připravují na vyhlášení válečného stavu v ČR, zaměstnancům je právě rozesílána nová směrnice s účinností od 23. května, která stanovuje časové limity a lhůty pro svolávání zaměstnanců k výkonu práce v případě krizového nebo vále

Exkluzivně: České Dráhy se připravují na vyhlášení válečného stavu v ČR, zaměstnancům je právě rozesílána nová směrnice s účinností od 23. května, která stanovuje časové limity a lhůty pro svolávání zaměstnanců k výkonu práce v případě krizového nebo válečného stavu na území ČR! Řídící pracovníci ČD podle dokumentu již mají u operátora O2 svá mobilní čísla nastavena do režimu Priority Call pro přednostní spojení! Zelenský a Duda v Kyjevě oznámili, že poskytnou trvalé pobyty ve svých zemích vzájemně občanům druhé země! Zatahování členské země NATO do války na Ukrajině právě začalo!
Naše redakce získala o víkendu od jednoho z našich čtenářů neuvěřitelný dokument [ 1 ] . Jedná se o interní směrnici státního podniku České dráhy, a.s. s názvem  Směrnice k vyrozumívání a svolání zaměstnanců ČD, a.s. po vyhlášení krizových stavů. Směrnice vstupuje v platnost od pondělí 23. května 2022 a týká se v podstatě jediné věci, a to metodiky a časových limitů a lhůt, jak rychle a do kolika hodin se v případě vyhlášení krizového anebo válečného stavu na území ČR musí zaměstnanci ČD dostavit do práce , a to jak v pracovní době, tak i mimo pracovní dobu.
Směrnice určuje normy pro dva stavy, pro krizový stav a pro stav válečný. Až dosud nebyl pro takovou směrnici důvod, ale najednou teď v květnu po 3 měsících bojů na Ukrajině najednou České dráhy rozesílají směrnici pro svolávání zaměstnanců v krizovém a válečném stavu. Hlavním hybatelem událostí je Polsko, které začalo provádět kroky ke sjednocení Polska a Ukrajiny formou přidělování duálních práv rodilostních , tedy česky “rodáckých” práv společné země s odkazem na společné území Haliče před 2. světovou válkou. A je jasné, že Poláci na Ukrajině zatáhnou NATO do konfliktu s Ruskem, což okamžitě dolehne logicky i na ČR a státní infrastrukturu, která se bude muset na válku připravit. A přesně k tomu právě teď dochází.

Znovu je třeba připomenout, že České dráhy jsou státní podnik, který je řízen a vlastněn státem, takže všechny jeho směrnice je nutné chápat úplně jinak než u soukromých společností. Pokud státní podnik rozesílá směrnice o svolávání zaměstnanců v době krizového a válečného stavu, tak je to opravdu alarmující informace, minimálně z toho důvodu, že celé 3 měsíce, co se bojovalo na Ukrajině, se vlastně nic nedělo.
Ale najednou po 3 měsících a poté, co americký kongres schválil mamutí zbraňový úvěr pro Ukrajinu ve výši 40 miliard dolarů, se najednou se začínají hýbat ledy a státní dráhy dostávají směrnice, jak svolávat své zaměstnance v případě války nebo krize. V dokumentu se dočteme nejen, které profese mají jaké časové lhůty pro svolání na pracoviště, ale objevíme i zajímavou informaci o mobilních sítích.
Směrnice pro svolávání zaměstnanců drah ve válečném a krizovém stavu a telefonní čísla s přednostním prioritou v případě kolapsu mobilní sítě
Podle směrnice již právě teď mají všichni vybraní a klíčoví pracovníci ČD svá pracovní mobilní čísla telefonu napojená do programu O2 Priority Call, což je speciální režim celulárních věží a vysílačů, které v případě vysoké zátěže a výpadků upřednostňují čísla umístěná na priority listu, což je seznam protektorátních telefonních čísel, která mají vždy přednost před všemi ostatními uživateli mobilní sítě.

Stránky 10 a 11 ze směrnice ČD o krizovém a válečném stavu Tato čísla se vždy dovolají, a opačně lze se na ně dovolat, bez ohledu na to, jak je síť zahlcena, protože v případě velké krize, když začnou volat miliony uživatelů, tak mobilní síť upřednostňuje právě čísla na prioritním seznamu. Tato informace ve směrnici, že zaměstnanci ČD již mají svá čísla na prioritní listině operátora, znamená jedinou věc, že vláda ČR začala připravovat České dráhy a jejích infrastrukturu na mobilizaci pracovních sil v případě krize nebo války. A právě dnes 22. května v neděli navštívil polský prezident Andrzej Duda Kyjev a měl projev spolu s Volodymyrem Zelenským. A výsledkem návštěvy je šok!
Andrzej Duda přijel do Kyjeva a Zelenský oznámil zrcadlový zákon, který bude udělovat Polákům trvalé pobyty na Ukrajině na základě “rodáckého” práva jedné země
Zelenský oznámil [ 2 ], že předloží ukrajinskému parlamentu návrh zákona, který Poláci na Ukrajině dostanou stejná práva jako Ukrajinci, jako kdyby byli občany Ukrajiny! To automaticky umožní Polákům volný přechod polských hranic, kdykoliv a kdekoliv, získají na Ukrajině trvalý pobyt, sociální a zdravotní pojištění, právo na vzdělání, jinými slovy status trvalých rezidentů. Pokud ukrajinský parlament zákon schválí, o čemž se nepochybuje, potom se to stane Trojským koněm Varšavy.
Ta nyní bude moci poslat na Ukrajinu tisíce a desetitisíce vojáků po roušku civilistů, kteří se po vstupu na Ukrajinu transformují do bojových útvarů. Z hlediska ukrajinského práva nepůjde o cizí armáda, ale o dobrovolníky s trvalými pobyty na Ukrajině. Až dosud se čekalo, že polská armáda vstoupí na Ukrajinu oficiálně, ale toto ukazuje na něco mnohem většího. Je to příprava na konfederaci Polska a Ukrajiny. Ukrajinský server Ukrinform [ 3 ] k tomu napsal:
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj plánuje předložit Nejvyšší radě Ukrajiny návrh zákona o postavení a pomoci polským občanům na Ukrajině, který je podobný tomu, který nedávno schválil Sejm Polské republiky ve vztahu k Ukrajincům. Příslušné prohlášení učinil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj během svého projevu v ukrajinském parlamentu za přítomnosti polského prezidenta Andrzeje Dudy.
Plné znění projevu zveřejnil zástupce vedoucího kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrij Sybiha na Facebooku, informuje zpravodaj Ukrinformu.
“ Zvláště děkuji Sejmu Polské republiky za zákon o pomoci ukrajinským občanům v Polsku, který byl nedávno přijat. Jedná se o bezprecedentní rozhodnutí, podle kterého budou našim občanům, kteří byli nuceni uprchnout do Polska kvůli ruské agresi, poskytnuta téměř stejná práva a možnosti jako polským občanům . Legální trvalý pobyt, zaměstnání, vzdělání, zdravotní péči a sociální dávky. Je to velký krok a gesto velké duše, které mohl učinit jen dobrý přítel Ukrajiny. Tento krok nezůstane jednostranný. V nejbližší době předložím podobný – zrcadlový – návrh zákona Nejvyšší radě Ukrajiny, ” řekl Zelenskyj.
Mezitím ukrajinský prezident vyjádřil naději, že polští občané nikdy nebudou čelit situaci, kdy by v takových podmínkách potřebovali takovou pomoc, v podmínkách války.
“ Ale takové zákony mají velký symbolický význam, ukazují, že Ukrajinci a Poláci jsou rodilí (v jedné zemi) a sobě rovní. Jsem přesvědčen, že ukrajinští poslanci tento zákon schválí, a to rychle a většinou hlasů, ” zdůraznil Zelenskyj.
Poláci získají trvalý pobyt na Ukrajině se všemi občanskými právy stejně jako Ukrajinci v Polsku. Toto je příprava na konfederaci a na válečné svazy Poláků složené z držitelů trvalých pobytů na Ukrajině
Tak a je to venku. Zelenský znovu potvrdil slova Andrzeje Dudy, že považuje Ukrajince a Poláky za jeden rodilý národ a zrcadlové zákony u udělení trvalých pobytů v obou zemích občanům Polska a Ukrajiny je předvojem konfederačních námluv. Ten polský zákon pro ukrajinské uprchlíky je totiž koncipován na všechny Ukrajince jako takové, nepodmiňuje trvalý pobyt válečným stavem na Ukrajině , ani statusem uprchlíka, jinými slovy se jedná o zákon, který uděluje trvalé pobyty všem Ukrajincům, kteří o to projeví zájem. A zrcadlově totéž má nyní přijmout ukrajinským parlament, aby stejná práva o trvalém pobytu měli i Poláci na Ukrajině.
Polský prezident Andrzej Duda při projevu v ukrajinském parlamentu Tohle není válečná invaze polské armády, dámy a pánové. To je mnohem větší, než vůbec kdo čekal. Toto jsou přípravně kroky pro konfederační uspořádání vztahů Polska a Ukrajiny na šabloně vzájemné rodilosti, tedy společného prohlášení, že ob národy mají společnou rodilost a právo na trvalý pobyt v té druhé zemi, se všemi benefity, právy, jako občané dané země.
Poláci tak s papírem o trvalém pobytu na Ukrajině budou moci překračovat polské hranice sem a tam bez jakýchkoliv obstrukcí, bude možné poslat na Ukrajinu desítky tisíc Poláků v civilu, ze kterých se na Ukrajině stanou vojáci , dobrovolnické polské prapory, které ve skutečnosti budou regulérní polskou armádou! Varšava tím před NATO a Bruselem zamaskuje vyslání svých vojáků na Ukrajinu, protože bude tvrdit, že to jsou civilisté, kteří od kyjevské vlády dostali trvalé pobyty. To je naprosto geniální a podle mezinárodního práva neprůstřelné!
Zelenský i Duda už nic neskrývají a oficiálně mluví o tom, že Poláci a Ukrajinci jsou rodáci, mají rodilostní právo jedné země a není mezi nimi rozdíl
Poskytování trvalých pobytů je jedna věc, ale pokud prezidenti obou zemí hovoří v projevech o tom, že oba národy jsou rodilé v jedné zemi a jsou si rovny, tak to už je druhá věc a něco úplně jiného. Jsou to třeskuté odkazy na teritoriální rozdělení hranic před II. sv. válkou v regionu, jsou to odkazy na Halič, na model Velkopolska a především odkaz na Banderovskou Ukrajinu.
V té době Banderovci nesnášeli Poláky stejně jako Rusy, ale časy se radikálně změnily. Poláci se stávají pro Banderovce největšími spojenci díky své mamutí rusofobii, která převyšuje tu ukrajinskou o několik řádů. A když si uvědomíte, že český premiér pořád jezdí za Morawieckým do Polska a za zavřenými dveřmi tam pořád něco kutí, tak najednou začnete mít divný pocit. Celou směrnici máte níže.
Petr Fiala v Polsku a polský premiér Mateusz Morawiecki A ten pocit se zesílí, když najednou držíte v ruce dokument českého státního dopravce, který zaměstnancům rozesílá instrukce o svolávání v případě války nebo krize. Tohle není alarmismus, to je konceptuální výsledek procesů válečného řízení v Evropě. Polský a ukrajinský prezident vyhlašují, že mezi oběma státy nejsou hranice [ 4 ] a záhy poté udělují trvalé pobyty vzájemně občanům druhé země, automaticky. Poláci na Ukrajině s trvalými pobyty a zbraněmi. Doufám, že už vám dochází, proč Fiala rozesílá instrukce, aby se ČD připravily, protože Polsko a Ukrajina právě do vojenského konfliktu na Ukrajině zatáhli polskou etnickou otázku, která ve zbrani bude Kyjevu pod občanstvím země NATO pomáhat proti Ruské armádě.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Upozornění pro podporovatele: Došlo ke změně bankovního účtu. Více informací   zde .
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 8. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  37%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 8 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden