Kanada chce propojit očkovací průkaz COVID s digitálním ID
RSS

Kanada chce propojit očkovací průkaz COVID s digitálním ID

Součástí ID mají být do budoucna i informace o zdravotním stavu, včetně všech očkování, ale i mnohé další údaje o osobě vlastníka ID, včetně plánovaného měření uhlíkové stopy. Propojení ID s očkovacím průkazem tak není nic neočekávaného. Je pravděpodobné, že Kanada je nyní v tomto směru další z několika testovacích zemí.
ID – jakmile bude zahrnovat kompletní údaje – bude propojeno s postupně zaváděnou digitální měnou a také se sociálními kredity, což bude zpočátku zejména uhlíkový kredit, založený na měření uhlíkové stopy.
Vše uvedené se již testuje a právě fakt, že tato testování po celém světě probíhají ukazuje, že uvedené plány nejsou žádnou konspirační teorií. Jen samotné sociální kredity se v Evropě testují již v asi 8 zemích, všude jde právě o měření uhlíkové stopy daného uživatele.
Pokroková Trudeauova Kanada nyní přistoupila k propojení Covid pasů s ID, což bude zřejmě v souladu s nedávným požadavkem zemí G20 na zavedení mezinárodního očkovacího pasu – ideálně propojeného právě s ID…
Health Canada hledá dodavatele, který by rozvinul její systém záznamů o očkování proti COVID-19 a přidal k němu další zdravotní údaje, jako jsou osvědčení o výjimce a zotavení, uvádí výběrové řízení.
„V reakci na vypuknutí COVID-19 bylo vynaloženo celosvětové úsilí na pokrok ve vakcínách a terapeutikách a na vývoj digitálních řešení pro veřejné zdraví,“ stojí v popisu práce projektu, který vydal Public Services and Procurement Canada (PSPC).
„Schopnost Kanady porazit COVID-19 je vysoce závislá na shromažďování údajů o imunizaci, které budou informovat o kritickém rozhodování během pandemie.“
Výběrové řízení na dodavatele „Digital Health Tech Platform“ bylo zveřejněno na webových stránkách CanadaBuys  na konci listopadu a nabídkové období skončilo 3. ledna.
V předchozí dohodě podobné povahy získala společnost Deloitte Inc. kontrakt v hodnotě 59 milionů USD na období od ledna 2021 do ledna 2023. Podrobnosti výběrového řízení poskytnuté PSPC naznačují, že předchozí smlouva se týkala vývoje National Vaccine Management Information Platform (NVMIP), která zahrnovala kanadský záznam o očkování proti COVID-19.
Popis práce pro novou iniciativu uvádí, že divize Digital Transformation Division (DTB) Health Canada bude „poskytovat myšlenkové vedení v oblasti kanadských standardů zdravotních záznamů a řešení pro konkrétní pan-kanadské iniciativy“.
Patří mezi ně „očkovací certifikáty (PVC), certifikáty o výjimkách, testovací certifikáty, certifikáty obnovy, převod z jednoho standardu na jiný, podpora řešení pro interoperabilitu mezinárodní imunizace, vylepšené připojení k interním systémům Health Canada atd.“
Očkovací průkazy byly vydány provinciemi a financovány a sponzorovány Ottawou, ale federální vláda také vydává vlastní očkovací průkaz pro cesty do zahraničí, uvádí web Health Canada.
Health Canada chce, aby nově vyvinutá řešení byla vhodná jak pro domácí použití, tak pro mezinárodní cestování.
Nová výzva k podávání nabídek ukazuje, že federální vláda pokračuje ve vývoji opatření pro kontrolu COVID-19.
Digitální ID
Nová smlouva také naznačuje, že federální vláda hodlá propojit očkovací průkazy se systémem digitálních průkazů totožnosti (ID).
Popis služby definuje digitální zdravotní kartu jako elektronický dokument obsahující „zdravotní způsobilost, způsobilost, zdravotní stav, záznam vydaný příslušným orgánem.“
„Průkazy by mohly obsahovat ověřitelnou digitální identitu vydavatele a držitele průkazu,“ stojí v dokumentu.
Úkolem vybraného dodavatele bude vyvinout nové verze PVC a souvisejících technologií a poskytnout odborné znalosti v oblasti návrhu, implementace a použití technologií zdravotních karet.
Cílem je „usnadnit cestu kanadské zdravotní péče využitím digitální identity, nově vznikajících zdravotnických standardů a řešení, umělé inteligence ve zdravotnictví, cloudových a velkých datových struktur/architektur atd.“
‚Zdravotní nouze‘
Health Canada usiluje o tento produkt v době, kdy všechny provincie a území již dávno zrušily systémy očkovacích karet a omezení COVID-19, s výjimkou některých opatření pro zdravotnické pracovníky v některých provinciích. Federální vláda také zrušila požadavky na očkování a otevřela hranice, i když na začátku ledna opět zavedla omezení pro cestující z Číny.
Vláda uvedla, že „uznává“, že Světová zdravotnická organizace (WHO) stále považuje COVID-19 za „nouzovou situaci v oblasti veřejného zdraví mezinárodního významu“.
Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus to oznámil 30. ledna poté, co obdržel doporučení od nouzového výboru pro mezinárodní zdravotní předpisy.
Kanadská agentura veřejného zdraví PHAC (Public Health Agency of Canada), která je součástí ministerstva zdravotnictví kanadské federální vlády společně s Health Canada, uvádí, že virus SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19, se stále vyvíjí a je rozšířen po celém světě.
Sledování dat
Pokračující zaměření Kanady na COVID-19 má v informační sféře mnoho podob a silně se spoléhá na vznikající technologie.
Kanadská Agentura veřejného zdraví (PHAC), která je součástí federální vládní pobočky veřejného zdraví spolu s Health Canada, najala britskou společnost Pulsar Platform, aby shromažďovala informace o odpůrcích vakcíny a dalších názorových vůdcích.  
PHAC byl také nucen pozastavit svůj pokus najmout dodavatele, který by přímo napojil komunikační věže na sledování anonymních pohybů Kanaďanů poté, co bylo zjištěno, že to bylo provedeno prostřednictvím třetí strany bez výslovného souhlasu uživatelů mobilních telefonů.
Sledování pohybů bylo částečně použito k ověření souladu s příkazy lockdownu.
Zpráva federální vlády zveřejněná v srpnu loňského roku také uvedla, že dalším krokem vládního plánu digitální infrastruktury je spuštění „programu digitální identity“.
Vláda také sdílí vizi Světového ekonomického fóra (WEF) zahájit „čtvrtou průmyslovou revoluci“.
WEF je globalistická organizace politických, obchodních a aktivistických vůdců, kteří se snaží ovlivňovat vládu a řízení společností.
Kanada je signatářem Charty Agile Nations sponzorované WEF, jejímž cílem je zefektivnit předpisy umožňující šíření nových technologií, jako je editace genů a digitální identifikace.
Innovation Canada stojí v čele projektu, který má otestovat používání digitálních ID karet pro využívání služeb, provádění transakcí a překračování hranic , podle interních informací ministerstva financí.
Transport Canada se také zapojila do další iniciativy WEF pro digitální identitu, známého cestovatele Digital Identity (KTDI).
Ministerstvo říká, že projekt je nyní dokončen a nové iniciativy by měly být představeny příští rok na jaře.
Nizozemská vláda, která byla dalším státním orgánem zapojeným do iniciativy KTDI, řekla, že v nadcházejících měsících zahájí další projekt digitálního ID s Kanadou.
Guvernér Bank of Canada Tiff Macklem také v prosinci 2022 uvedl, že jeho organizace bude letos konzultovat zavedení digitální měny centrální banky.
Digitální obavy
Kritici rozšířené digitalizace se obávají, že bude zaveden systém sociálních kreditů, kdy se vše sleduje a občanům mohou být odepřeny služby na základě jejich názorů.
„V nejlepším případě digitální ID učiní vaše osobní informace a identitu méně soukromými a bezpečnými,“ řekl  vůdce strany Ontario Derek Sloan.
„Přinejhorším, stejně jako na některých místech v Číně, může sloužit ke kontrole svobody pohybu občanů a přístupu k základním sociálním službám. Dalo by se dokonce použít ke kontrole toho, co koupit nebo kam jít, když se použije ve spojení s očkovacími záznamy nebo předpisy o lockdownu, jak jsme viděli v minulosti.“
Zastánci, jako je vláda premiéra Justina Trudeaua, oblíbeného žáka Klause Schwaba, tvrdí, že digitální ID usnadní přístup ke službám. 
To budou samozřejmě tvrdit všichni politici, aby ovčany na ID nalákali. A lze předpokládat, že většina lidí ID, které bude později napojeno na programovatelnou digitální měnu a sociální kredity, s radostí přijme.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Kanada chce propojit očkovací průkaz COVID s digitálním ID se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden