Běloruská tenisová hvězda nadává sportovním reportérům za zatahování hráčů do konfliktu na Ukrajině (video)
RSS

Běloruská tenisová hvězda nadává sportovním reportérům za zatahování hráčů do konfliktu na Ukrajině (video)

Jak jistě víte, tak tenisté z Ruska a Běloruska měli sice povoleno na Australian Open hrát,  ne však pod jejich vlajkami, ale pouze sami za sebe.
V kontextu toho je zajímavé, že jsem například po vypuknutí války v Iráku nezaznamenala, že by na mezinárodních sportovních soutěžích nesměla vlát americká vlajka a američtí sportovci by museli hrát jen „sami za sebe.“
Nicméně to je opět jen ona politika dvojího metru…
Běloruská tenisová hvězda Viktoria Azarenková nadávala sportovním reportérům, kteří neustále kladli hráčům otázky ohledně konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.
Azarenková odpovídala na tiskové konferenci po zápase na Australian Open, ale začala ztrácet trpělivost s novináři, kteří kladli otázku za otázkou na proruské protesty některých účastníků akce. Tenistka obvinila reportéry z neustálého obtěžování hráčů, které zapojují do politických problémů.
„Nevím, o čem chcete, abychom mluvili,“ řekla Azarenková a dodala: „Mluvit o tom? Nevím, jaký je tady cíl, že se to neustále omílá.“
Bývalá světová jednička pokračovala: „Tyto incidenty podle mě nemají nic společného s hráči, ale nějak do toho hráče pořád zatahujete. Jaký je zde tedy cíl?“
„Myslím, že to je otázka, kterou byste si měli položit sami, ne já,“ dodala přísně.
Azarenková také vysvětlila, že vše, co říká, je překrouceno reportéry, aby to odpovídalo jejich vlastnímu vyprávění, tak proč se obtěžovat.
„Ať už vám teď odpovím jakkoli, bude to natočeno tak, jak chcete,“ řekla tenisová hvězda a dodala: „Tak co, vadí mi to? Vadí mi, že se ve světě dějí různé věci. A já nevím. Jste politik? Zabýváte se politikou?“ zeptala se rétoricky sportovního reportéra.
„Jsem sportovec,“ pokračovala Azarenková a dodala:
„A vy se mě ptáte na věci, o kterých možná někdo říká, že je mám pod kontrolou, ale já si to nemyslím. Tak nevím, co ode mě chcete slyšet. A pokud je to provokativní otázka, můžete příběh překroutit a obrátit, jak chcete. Je zřejmé, že je to téma, které chcete znovu a znovu nastolit,“ obvinila Azarenková novináře a řekla: „Nevím, co ode mě chcete slyšet.“

Tennis star Victoria Azarenka is sick of Left wing journos asking her about Russia:
"Whatever the answer I'm going to give to you right now, it's going to be turned whichever way you want to turn it."
pic.twitter.com/S5y4pUzu1E
— Citizen Free Press (@CitizenFreePres) January 31, 2023

Azarenková má pravdu: reportéři, a to i ti nepolitičtí, se neustále snaží zapojit sportovní osobnosti do příběhů „aktuálních témat,“ které nuceně používají k prodeji novin a získávání kliknutí.
Novak Djokovič byl takto také opakovaně obtěžován. Ovšem nejen sportovní novináři, ale také tenisoví funkcionáři se provinili zatahováním politiky do sportu.
A samozřejmě to není jen o tenisu, politika se dnes míchá do všech možných sportů. Ať už jde o konflikt na Ukrajině či agitku BLM, LGBTQ a klimatu…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Běloruská tenisová hvězda nadává sportovním reportérům za zatahování hráčů do konfliktu na Ukrajině (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden