Polský prezident: Jsem připraven postavit železnou oponu od Rusů až do oblak
RSS

Polský prezident: Jsem připraven postavit železnou oponu od Rusů až do oblak

Dnešní snahou vládců Ruska v čele s Vladimirem Putinem je ve skutečnosti obnovit vliv carské říše, uvedl polský prezident Andrzej Duda v Rize během diskuse o aktuálních bezpečnostních výzvách v regionu. (Foto: Flickr)Setkání Dudy, jeho lotyšského protějšku Egilse Levitse a zástupců odborné veřejnosti, médií a nevládních organizací se v Rize uskutečnilo ve čtvrtek před polednem.Prezident Duda během svého projevu poukázal na to, že vše, co se v uplynulém roce stalo, způsobilo rozhodující změny ve vnímání světa mnoha lidmi, především z hlediska bezpečnosti a budoucnosti.
Předseda britského výboru pro obranu požaduje „masivní továrnu na zbraně“ v Polsku
Upozornil, že pobaltské státy, které mají podobné historické zkušenosti jako Polsko v minulém století, varovaly svět, že komunismus v Rusku, stejně jako imperialistické ambice této země, nezmizely.„Právě teď jsme svědky… propuknutí tohoto ruského imperiálního komplexu, který vyúsťuje v agresi proti naší části Evropy,“ řekl. dodal. „Dnešní snahou ruských vládců v čele s Vladimirem Putinem je vlastně obnovit vliv carského impéria.“„Jsme proti válce, absolutně si tuto válku nepřejeme – my (Duda a Levits) uděláme vše, co je v našich silách, aby k této válce v našich zemích nedošlo. Vyvineme pro to veškeré úsilí,“ zdůraznila polská hlava státu.
Polsko pošle na Ukrajinu dalších 74 tanků
Zmínil se také o výzvách neobnovovat železnou oponu. „Jsem připraven na to, že železná opona bude obnovena, pokud budu muset jednat přes východní hranici s agresivním státem, který chce zabíjet své sousedy, který jim chce vzít půdu, který jim chce vzít svobodu,“ řekl.„Já jsem ten, kdo je připraven postavit železnou oponu až do oblak, jen aby se od nás (Rusové) drželi dál,“ zdůraznil Duda.Během své návštěvy Lotyšska, která začala v úterý, se prezident setkal také s premiérem země Artursem Krišjānisem Kariņšem a předsedou parlamentu Edvardsem Smiltēnsem. Politici jednali mimo jiné o spolupráci a bezpečnosti v regionu.Zdroj: tvpworld.com
Mobilizujme ukrajinské uprchlíky v Polsku do války, vyzval generál
Článek Polský prezident: Jsem připraven postavit železnou oponu od Rusů až do oblak se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden