Je to nepochopitelné: mají oči a nevidí, mají uši a neslyší. Jak to, že vedení EU nezná skutečné následky jejich sankcí na Rusko?
RSS

Je to nepochopitelné: mají oči a nevidí, mají uši a neslyší. Jak to, že vedení EU nezná skutečné následky jejich sankcí na Rusko?

JANE KAUFMAN
Na lednové schůzi WEF v Davosu se Ursula von der Leyen vyjádřila, že: „Ustanovili jsme ty nejhorší sankce, jaké kdy byly použity, které způsobí, že ruskou ekonomii čeká desetiletí finančního úpadku a jejich průmysl bude trpět nedostatkem moderních a kritických technologií.“
Sankce, které Evropská unie uvalila na Rusko nemají v historii lidstva obdoby, to je pravda. Zakázali snad všecko, co se zakázat dá. Zabránili Rusku používat platebnímu systém SWIFT, uvalili zákazy na energii, technologii, letectvo, bankovnictví, dolování a mnoho jiných průmyslových odvětví. Uvalili též sankce na jednotlivce, organizace, spolky, media a málem na všecko, na co si člověk vzpomene. V současné době prý pracují na dalších sankcích a nejraději by Rusům zakázali dýchat. Něco takového zavání nenormálností.
Leyenová je vysoce vzdělaná osoba, vystudovala lékařskou fakultu, takže je určitě chytrá, ale po pravdě řečeno, moudrost tím žádnou nepobrala. Protože tím, co řekla se politicky zlikvidovala. Nic totiž nemůže být dál od pravdy, jinými slovy, nic nemůže být větší lež. To nebude Rusko, které postihne desetiletí finančního úpadku, ale bude to Evropská unie sama.
Ekonomická situace v Rusku
Přese všecky sankce a jiné násilnosti, ruská produkce ropy se zvýšila o 2%, což činí 535 milionů tun ropy ročně. Ruský HDP poklesl za rok 2022 o 2,5%, zatímco fantastové v Evropské unii očekávali minimálně 5% a někteří až 15%. Inflace za první kvartál 2023 je očekávána 5-7% a v dalším čtvrtletí má dojít k jejímu dalšímu snížení. Inflace v Evropských zemích je v rozmezí 10-20%, jak kde, někde i víc než to.
Rusko v současné době zvyšuje minimální mzdu a jsou zaváděna další opatření, aby lidé inflací neutrpěli. Obchodní přebytky za rok 2022 dosahují 282,3 miliard v dolarech, jak hlásí ruská centrální banka.
Ruské zásoby cizích měn překročily 580 miliard dolarů. Zhruba polovina těchto peněz je v současné době zmražena v západních bankách po celém světě a západní hyeny přemýšlí dnem i nocí, jak ty peníze Rusům ukrást. Druhá polovina je hlavně ve zlatě, ve zvláštních právech čerpání, vydaných IMF (International Monetary Fund) a v cizích měnách, což všecko je drženo uvnitř Ruska. V tomto směru je Rusko čtvrté na světě co do objemu těchto finančních zásob, hned po Číně, Japonsku a Švýcarsku.
Jaká je asi hodnota amerických cizích zásob a zlata? A co tak Evropská unie? Zajímavé!
Jedny z hlavních amerických novin, The Washington Post (přezdívaný WaPo) napsaly zcela otevřeně, že sankce proti Rusku neměly zdaleka ten vliv na ruskou ekonomii, jak bylo očekáváno. Informace o obchodní stránce země dokonce ukazují, že došlo k navýšení výtěžků natolik, že v normálních dobách by to mohlo být považováno za konjunkturu.
Ani snaha odříznout Rusko od zbytku světa se nezdařila a dnes Rusko obchoduje se stále větším počtem zemí. Dokonce šli tak daleko, že některým africkým státům, které procházely těžkými časy, dovezli obilí zadarmo, jiným potřebným za velice nízké ceny.
WaPo doufají, že když sankce Rusko nepostihly teď, že se tak stane v budoucnosti. Ale to nebude ten případ. Kdyby sankce opravdu fungovaly, to už by bylo dávno poznat.
Lodní doprava také vzkvétá
Rusko si ve vší tichosti opatřilo celou flotilu cisternových lodí na převoz ropy, které všecky byly zakoupeny skrze napůl anonymní transakce dříve neznámými zákazníky tohoto průmyslového odvětví. A pak, během pár týdnů byly náhle všecky tyto lodě v Rusku, kde nabíraly první zásilky ropy.
Firma Braemar, což je lodní dopravce, vyčíslila, že takto bylo zakoupeno:
29 obrovských lodních cisteren (VLCC), z nichž každá pojme 2 miliony barelů ropy;
31 lodních cisteren velikosti Suezmax, na 1 milion barelů každá;
49 Aframax lodních cisteren s kapacitou 700 000 barelů každá.
Braemar říká, že to ale nestačí, Rusové budou potřebovat celkem asi 240 lodí na to, aby mohli pokračovat v obchodě s ropou ve stejném měřítku, jako dříve.
G7 země (Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Británie, US a EU) určily maximální výšku ceny ropy pro Rusko na 60 dolarů za barel. Cokoliv by Rusové prodávali nad tuto cenu je jimi zakázáno. Zřejmě všichni tito chytráci chtěli pak levně nakoupit ropu, ale nevyšlo jim to. Rusové prohlásili, že do zemí, které souhlasí s tímto omezením, nebude žádná ropa dodávána. Prodávají pouze těm, kteří tuto stropní cenu neuznávají. A protože jejich obrat – oproti všem plánům – podstatně vzrostl, mají se co činit, aby pohledávkám vyhověli.
Reportér cestoval do Ruska
Jeremy Loffredo, reportér z „Rebel News“ cestoval do Ruska, aby zjistil, jak moc sankce tuto zemi postihly. Americký tisk a televize neustále hlásí jak Rusové trpí těmito ekonomickými zásahy, jak je v Rusku málo jídla a i to, co se sežene, si lidé nemohou dovolit koupit. WaPo dokonce přirovnával následky sankcí k časům Sovětského svazu.
Loffredo navštívil obchod ve středu Moskvy a zjistil, že všechny police byly plné zboží, mnoho druhů od jednoho produktu. V obchodě bylo mnoho lidí a ti všichni nakupovali. On sám si koupil litr mléka za 89 rublů (27,6 Kč), bochník chleba za 60 rublů (18,60 Kč), půl kila sekané za 175 rublů (54,26 Kč) a 10 vajec za 99 rublů (30,70 Kč). U benzinové pumpy se setkal s profesionálním řidičem, který potvrdil, že cena benzinu 47 rublů za litr (14,57 Kč) je prakticky nezměněna už velice dlouho.
Také trhovec mu řekl, že ceny jsou stále stejné a dívka, kterou zastavil na ulici vůbec o žádných následcích sankcí nevěděla, všecko je stále stejné. Video je na stránce. Další videa, ukazující různé ruské obchody jsou ZDE . Je pravděpodobné, že bude rozdíl mezi cenami potravin v centru Moskvy a na venkově. Pokud vás to zajímá, zapátrejte.
Americký reportér popisuje situaci
Gonzalo Lira, který žije již delší dobu na Ukrajině je toho názoru, že Západ již válku prohrál. Pro Rusko to byla existenční válka, na jejíž výsledcích závisela jejich budoucnost. Rusové se obávali, že by se mohla Ukrajina stát členem NATO a protože nechtěli NATO jednotky a jejich jaderné zbraně přímo na svých hranicích, tak pro ně bylo velmi důležité, aby k ničemu takovému nedošlo. Když to nešlo jinak odvrátit, museli do války.
Pro US a Evropskou unii to existenční válka zpočátku nebyla, ale postupně se jí stala a její důležitost pro přežití těchto státních celků je dnes stěžejní – a přesto válku prohráli.
Když Západ uvalil na Rusko sankce, to byla snaha zničit ruskou ekonomii a nastolit změnu režimu. Bylo to ve skutečnosti otevřené vyhlášení války, i když to tak nebylo nazýváno. Některé sankce byly velice tvrdé, jako na příklad odpojení Ruska od SWIFT bankovního systému, nebo zabránění přístupu ke kreditním kartám MasterCard, Visa a k jiným.
Američané si už sankce vyzkoušeli jinde, na Kubě, v Iránu, ve Venezuele a nikde nefungovaly. Přesto, nepoučitelní tupohlavci nadále používají něco, co spolehlivě nepřinese plánované výsledky. V tomto případě je to o to horší, že sami závisejí hospodářsky na dodávkách ze země, kterou dnes zkoušejí sankcemi zničit. Takže by mělo být naprosto zjevné, že tím ničí sami sebe, ale jim samotným to jaksi záhadně zjevné není.
Evropská ekonomie závisela na dvou zdrojích a to byly levné produkty z Číny a levná energie z Ruska a obě země jsou dnes postiženy sankcemi. To je rovno ekonomické sebevraždě. Bude to mít za následek zničení průmyslu a s tím spojenou nezaměstnanost, zničení spotřebitelské základny, nárůst inflace bez možnosti jejího zastavení, těžké zdražování a nakonec uvržení celého kontinentu do dob temna a celkového úpadku.
Přesně podle plánu globalistů z WEF (World Economic Forum) Klause Schwaba.
V Americe je to trošku jiné. Tam ta snaha zničit ekonomii země je ještě zkomplikována tím, že kromě zákazu dodávek zboží a materiálů, na kterých je země závislá, se přidaly vnitřní záškodnické útoky, kdy jsou ničeny potravinářské výrobní podniky, zemědělští dodavatelé, energetické zdroje a podobně.
Celá situace je ovlivněna tím, že Rusko nikdy nevidělo válku jako jediný způsob, jak docílit svých politických cílů. Podle nich, válka je pouze pokračování tam, kde diplomacie selže. Proto postupovali na Ukrajině zpočátku pomalu, jednak nechtěli napáchat příliš velké škody, aby proti sobě nepopudili lid. A pak, stále doufali, že se jim podaří s Ukrajinci vyjednávat. Během té doby se velká většina světa přidala na jejich stranu. Pochopili, že dnes jsou sice hlavní mocnosti zaměřeny proti Rusku, ale zítra mohou být zaměřeny proti nim.
Hodně národů si začalo uvědomovat, že Američané jsou nevypočitatelní a když nesouhlasí s tím, co zrovna děláme, mohou se z nich v ten moment stát naši nepřátelé a pak nás budou zkoušet zničit jakýmkoliv způsobem. O to se teď pokoušejí v Rusku, jenže je nemohou zbombardovat jako třeba Somálsko, nebo Irák, protože by to dostali zpátky dvakrát.
Proto se mnoho zemí dnes odvrací od Spojených států, zkoušejí se zbavit dolarizace obchodu a začínají používat i jiné měny, aby nadvládě dolaru zabránili. Stejně jako Rusové, mnozí začali obchodovat i s jinými zeměmi, s Asií, s Jižní Amerikou a s dalšími.
Americká ekonomie je jiná
Ekonomie Spojených států je jiná; je to v podstatě ekonomie, založená na zadlužení a na ekonomickém schodku, s mínusovou obchodní bilancí a s neuvěřitelným dluhem 32 bilionů dolarů. To je ale pouze federální dluh. K němu je nutno přičíst dluhy jednotlivých států a dluhy jejich jednotlivých oblastí. O spotřebitelském dluhu amerických občanů nemůže být ani řeč, příliš mnoho z nich jsou rádi, když stačí splácet úroky a o tom, že by kdy splatili základní dlužnou sumu nemůže být ani řeč. Na to prostě nemají.
US ve skutečnosti závisí na tom, že si jednotlivé země kupují jejich státní dluhopisy, což je v podstatě prodej kusu papíru, který za pár let může mít vyšší cenu, ale také může být naprosto bezcenný. Tento příjem jim zajišťoval celosvětový obchod v dolarech. Když na příklad OPEC státy prodaly komukoliv ropu, to muselo být placeno v dolarech a tyto státy pak nevěděly co počít s penězi. Ve svém vlastním státě je používat nemohli a nakoupit za ně v Americe nebylo co. Tak je buď drželi v bance, kde mohly být kdykoliv zmraženy, nebo zabaveny (i to se stalo), anebo si za ně nakoupili státní dluhopisy.
Platba v jiných měnách tuto situaci zcela mění, jednotlivé země už nejsou svázány do výhradně dolarového obchodu a Amerika tím ztrácí podstatný zdroj příjmů, na kterých závisela. Dnes bude pro ně mnohem obtížnější splácet svůj vlastní dluh a to opět, zde se nejedná o splácení dluhu samotného, ale o splácení jeho úroků, které stále narůstají s tím, jak se celá země stále víc zadlužuje. Tištění dalších peněz, které nejsou ničím podloženy, je není schopno zachránit a tak je celá země před obrovským kolapsem.
Spoléhali na Rusko, že se jim podaří tuto obrovskou zemi vybrakovat a na pár let se tím udržet nad vodou, ale to se nestalo, válka na Ukrajině to překazila. Tím se ta válka postupně stala existenční záležitostí i pro Spojené státy a pro Evropskou unii. Protože se obojí během tohoto konfliktu ukázali jako nespolehliví partneři, kteří zkouší zákeřným a nepoctivým způsobem protivníka zničit, kterým není možno věřit ani co se týče peněz, uložených v jejich bankách (dnes chtějí všecky ruské rezervy v cizích měnách jednoduše ukrást), tak tím ztratili důvěru i zbytku světa.
Gonzalo říká, že proto Rusko musí válku na Ukrajině vyhrát, aby se zbavili existenčního ohrožení. Kdyby totiž prohráli, jejich existenční krize by přetrvala. Kdyby ale vyhrál Západ, US a EU, nic by se tím nezměnilo, jejich existenční ohrožení ve formě obrovských dluhů a špatného hospodaření by zůstalo i nadále, takže by tím nic nezískali.
I kdyby se nějakým zázrakem podařilo Zelenskému získat zpátky území, zabraná Rusy, ani to by nic nezměnilo na skutečnosti, že Západ se dobrovolně a pravděpodobně navždy zbavil levné energie a jiných levných zdrojů z Ruska. Západ se prostě neosvědčil: selhal kde mohl.
Svět pokračuje v odstraňování dolaru ze svého obchodování, což Spojené státy ještě víc poškodí. Další a další státy se přidávají. Přesto si vedení US stále dál myslí, že kdyby na Ukrajině vyhráli, že se všecko vrátí zpátky do starých, vyjetých kolejí. Ale to není možné.
Evropská unie si sama způsobila, že Rusko jí nevěří, takže nebudou chtít podnikat cokoliv s lidmi, kteří je zklamali, obelhali, posílali zbraně k útokům proti nim a pomlouvali je v mediích. Tomu ještě dodalo prohlášení Merkelové, kdy přiznala, že obě Minské smlouvy byly pouze na to, aby Ukrajinci získali čas na vybudování armády proti Rusku. Evropané se tím ukázali být zrádci a nízké, podlé charaktery.
Proč se vůbec ještě snaží
NATO a US stále dál posílají zbraně na Ukrajinu i přesto, že válka je již prohrána. Tím pouze zvyšují počet lidských obětí a udupávají celou zemi do doby kamenné. A přitom Ukrajina je ta nejvíc zkoruptovaná země na světě, což přiznal i Bill Gates (na videu, 1:00). Všecko to vojenské vybavení, tanky, děla, rakety, vozidla, budou zničeny hned jak do země dorazí. Ukrajinci teď požadují zaslání stíhaček a Západ je určitě pošle, takže dostanou stíhačky, se kterými neumí zacházet. To je návod na totální katastrofu.
Při nedávném setkání v německém Ramsteinu se americký Ministr obrany Lloyd Austin vyjádřil, že: „máme zde určitou možnost, asi tak do jara, kdykoliv oni (Rusové) spustí jejich operaci … a to není dlouhá doba.“ Říká snad tím, že válka na jaře skončí?
Podle plukovníka MacGregora, ukrajinské ztráty jsou obrovské nejen ve vojenském personálu, ale zahrnují rovněž tisíce tanků a ozbrojených vozidel, dělostřeleckých systémů, protileteckou obranu a náboje všech velikostí a druhů. Ukrajinci spotřebovali tolik Javelin raket, co dodavatelé vyprodukují za 7 let. A přitom střílejí jen asi 6 000 raket denně, zato Rusové jich vystřelí 60 000 za den, od dělových nábojů až po rakety a cokoliv jiného.
Rusko tímto konfliktem nesmírně posílilo nejen na bojišti, ale i po ekonomické stránce a to nahání Washingtonu hrůzu. Možná proto mnozí volají po jaderných zbraních pro Ukrajinu, aby Rusko aspoň zastrašili, když už nemají jak jinak jim oponovat. Bývalý člen Bushovy administrace, Michael Rubin přímo napsal, že „pokud svět dovolí, aby Rusko zůstalo jednotný stát a pokud dovolí aby putinismus přetrval Putina, pak by Ukrajina měla mít dovoleno vlastnit jaderné zastrašení ať už se stane členem NATO, nebo ne.“
Takže ta nejvíc zkoruptovaná země v Evropě by měla dostat jaderné zbraně. To je ještě mnohem horší, než dát malému dítěti, sedícímu v kopce sena do rukou zápalky.
Skrytý ruský útok proti Západu
A zatím co je celý svět soustředěn na pár tanků, posílaných na Ukrajinu, lidé si neuvědomují, že tím je spolehlivě odváděna pozornost od daleko většího problému, což je ekonomický kolaps. Zde se jedná o třetí světovou válku, což je něco, co jsme nikdy předtím nezažili a ta válka je ekonomická. Že je zaměřena proti nám všem, o tom nejsou pochyby.
Možná proto si nikdo nevšiml skrytého útoku Ruska, který sice nebyl tajný, ale u světových medií prošel bez povšimnutí. Možná to tak bylo záměrně. Ruský President Putin totiž spustil plán, který byl celých deset let předtím připravován, když řekl ruskému lidu: „Kupujte zlato a stříbro. Vaše vláda si to přeje.“ A Rusové poslechli a nakoupili neuvěřitelné množství těchto drahých kovů.
Putin tím spustil ekonomický útok proti Západu, jaký svět ještě nezažil. K tomu účelu rovněž změnil ruské zákony po daňové stránce, takže Rusové měli veškeré podmínky k nákupu drahých kovů připraveny. Daň z přídavné hodnoty byla odstraněna a také daň z příjmu byla upravena. Vše je nastaveno tak, že při prodeji zlata a stříbra nejsou Rusové těmito finančními zábranami pokutováni.
A Rusové opravdu skoupili všecko zlato a stříbro, co v jejich bankách bylo. Údajně toto množství tvořilo více než 50 metrických tun fyzického zlata – a to jsou obrovské peníze. K tomu je rovněž nutno připočíst nesmírné množství těchto kovů, které skoupila Čína.
Tímto tahem Rusko odstranilo veškerou závislost na americkém dolaru jako rezervní měně. Také tím posunuli rubl mezi tržní zboží na úroveň zlata a stříbra a upevnili postoj Ruska ve vztahu s ostatními BRICS národy. Dnes mohou Rusové vytvořit svoji vlastní rezervní měnu, podloženou drahými kovy a hodnotami jako je ropa a snadno tím nahradit dolar.
To je ten skutečný důvod, proč NATO a Západ podléhají panice. Zde nejde o ruskou invazi na Ukrajinu; zde se jedná o velké peníze a o obrovské změny ve světovém sestavení, kdy Amerika přestává být světový finanční vedoucí, protože přišli o hodnotu dolaru.
Stalo se to už v historii
Nesmíme zapomínat, že Muammar Gadaffi byl zavražděn těsně poté, když chtěl vytvořit novou, celo-africkou měnu, podloženou zlatem. V Americe, dřívější President Roosevelt zabavil Američanům v r. 1933 všechno zlato, které vlastnili. Mít fyzické zlato bylo od té doby proti zákonu a tento příkaz nebyl nikdy zrušen!
Někdy v 1970. letech se dva bratři z Texasu jménem Hunt, oba milionáři z těžby ropy, rozhodli koupit stříbro a opravdu skoupili dvě třetiny všeho světového stříbra. Když se zjistilo, že stříbra je náhle nedostatek, Wall Street propadla panice, americký dolar začal prudce ztrácet hodnotu a cena stříbra šla ze $6 na $50 za unci (trojská unce=31,1g). Huntovi bratři byli obviněni z podvodu, protože údajně zkoušeli zničit americkou ekonomii. FED a Kongres se postarali, aby se dostali do bankrotu, museli všecko stříbro prodat a ještě zaplatili stamilionovou pokutu.
Banka JP Morgan zkusila něco podobného v r. 2020. I oni nakoupili velké množství stříbra, po odhalení se tomu přiznali a museli zaplatit stamiliony dolarů v pokutách.
Spojené státy ale nemohou povolat Rusko k soudu a přinutit je vyhlásit bankrot, zlato a stříbro prodat a zaplatit pokutu. Takže je napadají vojensky a zkoušejí je za každou cenu zničit a s nimi i Čínu, která rovněž skoupila velké množství drahých kovů. Co se týče Číny, tam se na útok teprve chystají a vozí velké množství zbraní na Taiwan. Řežou si tím úspěšně větev, na které sedí, protože tu válku spolehlivě prohrajou, tady není jiná možnost.
V současné době je na světových trzích nedostatek zlata a stříbra a jejich ceny půjdou nahoru jak nejvýš to půjde. Úměrně tomu bude klesat hodnota amerického dolaru.
Clayton Morris, který toto video nahrál doporučuje firmu Dolly Varden Silver Company. Rady pro investory jsou na videu, 10:10.
To je ovšem jeho názor a ne můj. Já sama nedoporučuji nic, ale zároveň nic nezavrhuji, protože těmto záležitostem vůbec nerozumím. Jen jedno vím, že kupovat zlato a stříbro, nebo zlaté a stříbrné mince na eBay, nebo skrze jiné, neověřené zdroje, je vrcholně nebezpečné a ti, kteří se k něčemu takovému uchýlí, mohou o všecky peníze přijít. Tyto produkty, včetně historických mincí, jsou totiž padělky z Číny, které jsou tak mistrovsky provedeny, že jsou těžko rozeznatelné. Mnoho lidí již takto přišlo o velké množství peněz a není na to zákon, kterým by byli prodávající postižitelní. Ani některé mincovny a producenti kovů nejsou spolehliví. V dnešním světě je příliš mnoho korupce.
Když už nakupovat zlato, stříbro a mince, pak jedině ze spolehlivých zdrojů. Co jsou ty spolehlivé zdroje vám nemohu poradit, protože je neznám.
 
The post Je to nepochopitelné: mají oči a nevidí, mají uši a neslyší. Jak to, že vedení EU nezná skutečné následky jejich sankcí na Rusko? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden