Petr Pavel zatím není prezidentem
RSS

Petr Pavel zatím není prezidentem

MILENA DOUŠKOVÁ
Prezident mě má zaujmout tak, abych vnímala co mi chce říct. Jeho jsem vnímala jen do té doby než se začal hrát na prezidenta kterým ještě není. Začíná se odkopávat a kdo chce vědět, ten ví nebo se poučí a naučí se myslet dopředu.

Pan Petr Pavel ještě není prezidentem. Tím se stává až po inauguraci a rozhodně nemůže už teď jednat za naši zemi na vlastní pěst. Tohle mě utvrdilo v přesvědčení, že posadit na hrad Generála je obrovská chyba. Ještě si ani nenacvičil podpis a už dělá tak závažné kroky, že mi běhá mráz po zádech. Proto mým prezidentem se stane jen formálně. Nikdy neuznám toho člověka jako oprávněného rozhodovat za ty, kteří ho bytostně odmítají a vědí proč. Strach z budoucnosti se zvyšuje a při pohledu na generála ve výslužbě se mi ježí vlasy na hlavě.
Všichni známe takový ten pocit, tak tohle je špatně a kolikrát ani nevíme proč to tak cítíme. Já naprosto dobře vím, proč to cítím tak intenzivně. Stačí se začíst do jeho minulosti, poslouchat jeho bývalý profesory a spolužáky a pak zkusit poslouchat jeho naučená slova. Prezident mě má zaujmout tak, abych vnímala co mi chce říct. Jeho jsem vnímala jen do té doby než se začal hrát na prezidenta kterým ještě není. Začíná se odkopávat a kdo chce vědět, ten ví nebo se poučí a naučí se myslet dopředu.
Tchaj-wan kontra Čína.  Pan Pavel si vybral a okamžitě ví, že může bojovat proti obří Číně. Já mám pocit, že by nás umlátili čepicemi a ani by se nemuseli moc snažit.
Ukrajina kontra Rusko.  Jasně, Ukrajina nadevše. I nad bezpečností vlastní země. Platí to stejné. Jestli budeme neustále dráždit Rusko, dostaneme po hubě a co zbude po ČR? Myslím, že jen prázdné místo na mapě o které se popere zbytek co přežije.

Dva názory které mi jsou velmi blízké
Ondřej Hejma:  Bohužel 3 359 151 voličů Pavla nepochopilo o co tu jde. Kolář, lobista zbrojařských firem USA. A taky představitel nadace Holečkových, což je majitel další zbrojařské firmy Česká Zbrojovka Uherský Brod. Samozřejmě není sám. A proto to neutuchající nadšení pro pokračování válečného konfliktu na Ukrajině co nejdéle, jedině tak se může ekonomika USÁků dostat z těch největších sraček. A toto podporuje a financuje z našich daní zločinecká vláda „fialového hnusu“. To jste si zvolili zástupce. Styďte se před svými dětmi a vnuky!
Matěj Stropnický:  prezident Eskalátor. Petr Pavel, „světový diplomat“, ještě nesložil slib a už stihl naštvat Čínu (potlesk v liberálních kruzích). Vzápětí oznámil, že Ukrajina patří do NATO (liberální kruhy vstávají nadšením ze židlí), pokračoval tím, že pro něj nejsou tabu ani dodávky stíhaček, (přitom to včera odmítl i prezident Biden, liberální kruhy skandují střídavě diplomat a hrdina) a uzavřel, že vlastně pro zbrojní dodávky z jeho pohledu neexistují „téměř žádné limity“ (první řady omdlévají blahem, zvláště „novináři“). Naštěstí neumí tu válku vyeskalovat sám. Bude na ni ale tlačit a zřejmě bude eskalátorem-průzkumníkem i tehdy, když budou Spojené státy ještě zdrženlivé. Billboardy nelhaly.

 
MILENA DOUŠKOVÁ
The post Petr Pavel zatím není prezidentem first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden