Severní Korea varuje před „nejtvrdší reakcí“ po oznámení cvičení USA a Jižní Koreje
RSS

Severní Korea varuje před „nejtvrdší reakcí“ po oznámení cvičení USA a Jižní Koreje

Severní Korea ve čtvrtek reagovala na oznámení USA a Jižní Koreje o rozšíření společných vojenských cvičení a varovala, že tyto kroky směřují k „extrémní červené linii“ a vyvolají „nejtvrdší reakci“. (Foto: Flickr)„Vojenská a politická situace na Korejském poloostrově a v regionu dosáhla extrémně nebezpečné fáze v důsledku bezohledných vojenských konfrontací a nepřátelských činů USA a jejich vazalských sil,“ uvedl v prohlášení mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí.
Blinken: Severní Korea připravuje první jaderný test za posledních pět let
Kromě zvýšení rozsahu nadcházejících vojenských cvičení ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že USA na Korejském poloostrově rozmístí více „strategických prostředků“, včetně bombardérů a stíhaček.„Pokud budou USA pokračovat v zavádění strategických prostředků na Korejský poloostrov a do jeho okolí, KLDR bezpodmínečně upřesní své odstrašující aktivity podle jejich povahy,“ uvádí se v severokorejském prohlášení.
Harrisová omylem vyzdvihovala silné spojenectví se Severokorejskou republikou
Pchjongjang uvedl, že bude reagovat podle zásady „atomovka za atomovku a totální konfrontace za totální konfrontaci“.V roce 2022 Severní Korea provedla rekordní počet raketových testů, zatímco USA a Jižní Korea začaly poprvé od roku 2017 pořádat rozsáhlá společná cvičení.
Severní Korea nařídila společnostem v Rusku, aby vybraly personál, který pošlou na Ukrajinu
Plány USA a Jižní Koreje na zvýšení těchto válečných her v letošním roce téměř zaručeně vyprovokují další zbrojní testy a Bidenova administrativa nejeví zájem ustoupit.Bílý dům prohlásil, že nemá vůči Severní Koreji žádné „nepřátelské úmysly“ , a trval na tom, že usiluje o „seriózní a trvalou diplomacii“ . Pchjongjang však prohlásil, že dialog s USA nevede, dokud bude provádět „nepřátelskou politiku“ a nadále zvyšovat svou vojenskou aktivitu v regionu.Zdroj: antiwar.com
Článek Severní Korea varuje před „nejtvrdší reakcí“ po oznámení cvičení USA a Jižní Koreje se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden