Už několik dní pozorují nad USA čínský – údajně špionážní – balón, další se objevil v Jižní Americe (videa)
RSS

Už několik dní pozorují nad USA čínský – údajně špionážní – balón, další se objevil v Jižní Americe (videa)

Od čtvrtka sledují na různých místech USA cosi, co je popsané jako balón či vzducholoď. Každopádně se to velikostí rovná spíš vzducholodi, nicméně nyní sílí dohady, zda jde o čínské špionážní zařízení či něco jiného, tedy balón meteorologický, jak tvrdí Čína. Navíc stejný balón hlásili již dříve i z dalších zemí a souběžně s USA je vidět další balón nad Jižní Amerikou…
Americké ministerstvo obrany ve čtvrtek oznámilo, že monitoruje podezřelý čínský špionážní balón vznášející se nad státem Montana více než dva dny.
Montana je jednou ze tří lokalit, kde jsou umístěny americké jaderné rakety. Zde konkrétně na letecké základně Malmstrom.
Lety byly dočasně uzemněny ve středu poté, co si mnozí všimli UFO.
Balón má údajně velikost tří školních autobusů.
NBC News  oznámily, že ministr obrany Lloyd Austin, předseda sboru náčelníků štábů generál Mark Miley a další velitelé přezkoumali hrozbu „čínského stratosférického balónu“ a představili několik možností Joe Bidenovi.
Po vyhodnocení hrozby se americká armáda spolu s Bílým domem rozhodly balón nesestřelit. Trosky ze zařízení by mohly zranit civilisty.
V pátek byl čínský špionážní balón  spatřen nad metrem v St. Louis, míle od letecké základny Scott.
Senátor za stát Missouri Nick Schroer na Twitteru  sdílel  dopis guvernérovi státu Missouri, v němž požaduje, aby byl čínský špionážní balón sestřelen na ochranu obyvatel Missouri.
Investigativní novinář nyní zveřejnil vlákno na Twitteru, které podrobně popisuje, že v minulosti došlo k pozorování průzkumných balónů a vzducholodí nad Havají, Japonskem, Indií a Filipínami.
Japonští představitelé řekli: „Nemáme absolutně ponětí, co to je. Může to být nějaký druh zařízení pro monitorování počasí, ale rozhodně to není naše.“

4) Japanese officials confirmed that the balloon was "equipped with a cross part hanging beneath it as well as two propellers," but were unable to determine the purpose or owner of the balloon. https://t.co/iTzsCqGj4y pic.twitter.com/u99ZHXmSHj
— kanekoa.substack.com (@KanekoaTheGreat) February 3, 2023

Japonští úředníci potvrdili, že balón byl „vybaven křížovou částí visící pod ním, stejně jako dvěma vrtulemi“, ale nebyli schopni určit účel nebo vlastníka balónu.
Stejný typ průzkumného balónu byl spatřen nad Port Blair v Indii 6. ledna 2022. Indičtí úředníci nevěděli nic o jeho původu.
„Zvětšená fotografie ukázala asi osm tmavých panelových zařízení/objektů připojených k letícímu objektu.“

Letectvo vyslalo F-22 k průzkumu stejného typu průzkumného balónu u pobřeží Havaje 16. února 2022. Let Air Canada spatřil balón při přiblížení k Honolulu.

Indo-tichomořské velitelství vizuálně potvrdilo, že se jedná o „bezpilotní balón bez pozorovatelných identifikačních značek“ vznášející se ve vzduchu poblíž ostrova Kauai.

11) Hawaii news reported:
"Kauai residents said it looked like jets shot it down, and some heard loud booms. But, the military said it did not fire at the balloon." https://t.co/XdB8Rhf4SA pic.twitter.com/Pv0jEqa4tV
— kanekoa.substack.com (@KanekoaTheGreat) February 3, 2023

Pacific Missile Range Facility na západním pobřeží Kauai je jedním z nejmodernějších testovacích míst americké armády. Námořnictvo ji popisuje jako „největší přístrojovou multienvironmentální střelnici na světě schopnou podporovat povrchové, podpovrchové, vzdušné a vesmírné operace.“
F-22 USAF zachytily „bezpilotní balón ve velké výšce“ plovoucí severně od Pacifického raketového dostřeliště Kauai.
Hawaii News hlásily: „Obyvatelé Kauai říkali, že to vypadalo, jako by to sestřelila letadla, a někteří slyšeli hlasité rány. Ale armáda řekla, že na balón nestřílela.“
Nad filipínským Pangasinanem byla 18. prosince 2022 spatřena výšková průzkumná vzducholoď. Snímky vzducholodi – pořízené asi 62 mil od zálivu Subic na severu Filipín – byly nejprve zveřejněny na Facebooku a poté na Redditu.

14) Brazilian media reported that the airship seemed to turn "transparent" and had broad similarities to high-altitude airships that Chinese companies are known to have been working on.
The US and other nations have also developed similar airships. https://t.co/dUWlx5m0dS pic.twitter.com/BnoWhPTsZd
— kanekoa.substack.com (@KanekoaTheGreat) February 3, 2023

Čínská státní média oznámila: „Neexistují žádné důkazy, že vzducholoď byla z Číny, i když její konstrukce se zdá být podobná typům vystaveným na letecké přehlídce v Zhuhai.“
Brazilská média uvedla, že vzducholoď se zdála být „průhledná“ a měla velkou podobnost s výškovými vzducholoděmi, o kterých je známo, že na nich čínské společnosti pracovaly. USA a další země také vyvinuly podobné vzducholodě.
Satelitní snímek zachycující čínskou vzducholoď na Spratlyových ostrovech v Jihočínském moři v roce 2019. Americká vojenská vzducholoď v Baltimoru v Marylandu v roce 2014:

Současný čínský špionážní balón létající nad USA létá nad „citlivými místy“, jako je letecká základna Malmstrom, která obsahuje více než 100 sil mezikontinentálních balistických raket s jadernými hlavicemi.
Červená symbolizuje aktivní raketová pole. Černá je deaktivována. Meteorolog Dan Satterfield (@wildweatherdan) zjistil kurz balónu a vystopoval ho do střední Číny.

V pátek byl nad Latinskou Amerikou  spatřen  další čínský špionážní balón.
„Vidíme zprávy o balónu letícím nad Latinskou Amerikou. Nyní vyhodnocujeme, že je to další čínský sledovací balón,“ uvedl v  prohlášení  pro CNN tiskový mluvčí brigádní generál Patrick Ryder.
Není jasné, kde v Latinské Americe byl balón spatřen. Pentagon uvedl, že nevěří, že špionážní balón nad Latinskou Amerikou dorazí do Spojených států.
V pátek ministr zahraničí Antony Blinken  zrušil  plánovanou cestu do Pekingu na tento víkend v reakci na to, že Čína tento týden vyslala velký sledovací balón nad severozápad Spojených států.
Podle amerického představitele se Blinken a Joe Biden dohodli, že bude nejlepší cestu prozatím zrušit.
Blinkenovo zrušení přichází poté, co prezident Trump vyzval Bidenovu administrativu, aby balón sestřelila. Joe Biden se místo toho rozhodl nechat balón pokračovat v průletem nad USA.
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí vydal v pátek pozdě večer po odložení Blinkenovy návštěvy Číny prohlášení:
Pokud jde o čínskou bezpilotní vzducholoď, která zabloudila do amerického vzdušného prostoru kvůli vyšší moci, Čína zkontrolovala a poskytla USA zpětnou vazbu. Vzducholoď je civilní biomasa, používaná pro meteorologický a další vědecký výzkum.
Vzducholoď byla zasažena západním větrným pásem a odchýlila se od své plánované trasy kvůli svým vlastním omezeným kontrolním schopnostem. Byla to nehoda způsobená vyšší mocí a fakta jsou velmi jasná.
Čína vždy striktně dodržovala mezinárodní právo a respektovala suverenitu všech zemí a územní celistvost a nikdy to neměla v úmyslu. Nikdy nenarušila území a vzdušný prostor žádného suverénního státu. Někteří politici a média ve Spojených státech využili této záležitosti k útoku a diskreditaci Číny. Čína je rozhodně proti.
Udržování kontaktů a komunikace na všech úrovních je důležitým konsensem dosaženým hlavami států Číny a Spojených států. Jednou z povinností diplomatických týmů obou zemí je řádně řídit a kontrolovat bilaterální vztahy, zejména řešit některé nehody v klidu a stabilně. Je věcí USA zveřejňovat relevantní informace a my to respektujeme.
Mezitím  se balón pohybuje napříč Spojenými státy…
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Už několik dní pozorují nad USA čínský – údajně špionážní – balón, další se objevil v Jižní Americe (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden