Příkladná kandidátka na vstup do EU Ukrajina: Policejní šéfové fungují jako kuplíři
RSS

Příkladná kandidátka na vstup do EU Ukrajina: Policejní šéfové fungují jako kuplíři

Pro kandidaturu na vstup do EU  – a s tím vzdání se jakékoli národní suverenity – musí státy, které mají zájem pod kuratelou 4. říše stanout, splnit mnohé požadavky.
To ovšem neplatí pro Ukrajinu, která má v tomto směru poněkud zvláštní privilegia. U žhavého kandidáta nevadí všudypřítomná korupce či adorace nacismu. A zdá se, že i v dalších oblastech se hlavouni EU koukají raději jinam…
Stojí za to sledovat stránky sociálních médií ukrajinské vnitřní bezpečnostní služby, protože někdy odhalují docela zajímavá fakta. Zpronevěra, úplatkářství, pašování, padělání, loupeže a od vypuknutí války i kolaborace s Rusy – neuplyne den, aby se neobjevil nějaký takový případ. V souladu s tím prý vysoce postavení ukrajinští policisté vedli kuplířský gang.
Nedávno se série skandálů dostala i do nejvyššího vedení orgánů činných v trestním řízení: Bylo odhaleno, že  kyjevská centrální policejní stanice provozovala gang prostitutek .
Vnitřní bezpečnostní služba Ukrajiny (SZBU) odhalila, že vedení takzvaného oddělení migrační policie (oddělení policie, které se zabývá otázkami migrace) krylo provozování prostitutek v hlavním městě a dalších oblastech země.
Podle jejich tiskové zprávy vysocí policisté pomáhali při provozu zločinecké organizace, která zaměstnávala zranitelné ženy ve věku od 18 do 30 let jako prostitutky a rekrutovala nové dívky pro „intimní a eskortní práci.“ Podle jejich informací operovali po celé Ukrajině a dokonce posílali dívky do zahraničí.
Žádali o 500 až 10 000 dolarů za jednu noc a jejich měsíční příjem přesáhl padesát milionů hřiven.
Západní mainstreamová média se snaží skrýt obzvláště nechutné detaily o nadějném kandidátovi EU. To platí i pro projednávaný případ.
Pokračuje i korupční kauza, během níž vyšlo najevo, že několik úředníků profitovalo také z výzbroje a zásob určených pro vojáky. Zakarpatský týdeník Kárpáti Igaz Szó informoval o nejnovějším skandálu, do něhož byli zapleteni Bohdan Chmelnický, šéf ředitelství pro státní zakázky a Vjačeslav Sapovalov, nedávno propuštěný náměstek ministra obrany.
První z nich je obviněn z toho, že pro armádu nakoupil 5 700 neprůstřelných vest v hodnotě více než sto milionů hřiven, a druhý z toho, že zmeškal nákup osobních ochranných prostředků v hodnotě jedné miliardy hřiven. A kdo ví, jací další kostlivci vypadnou ze skříně během vyšetřování. Celou aféru odhalil investigativní novinář, který zjistil, že ministerstvo obrany podepsalo smlouvu o zásobování ozbrojených sil za mnohem vyšší cenu.
Srovnání cen například odhalilo, že zatímco cena vajec byla stanovena na 17 hřiven, jsou k dispozici v potravinářských řetězcích za necelých sedm hřiven.


Před několika dny byl propuštěn i šéf ukrajinské státní celní služby a jeho první náměstek. Současně došlo k domovní prohlídce u státní daňové služby, stejně jako u oligarchy Ihora Kolomojského v souvislosti s ropnou společností Ukrnafta, stejně jako v domech dalších politiků.Na základě příspěvků SZBU, které byly pravděpodobně zveřejněny za účelem odstrašení, často útočí na ty, kteří se snaží podkopat různé balíčky pomoci. S blížícím se prvním výročím vypuknutí války se stále častěji objevují zprávy, že cílem jsou Ukrajinci kolaborující s Rusy.

Může jít i o jedince, kteří obchodovali s Rusy nebo proruskými Ukrajinci, obcházeli sankce, ale také  předávali informace.
Mykola Khavroniuk z ukrajinského think-tanku Center for Political and Legal Reform uvádí, že doufá, že protikorupční kampaň není podvod, což naznačuje, že to mohla být pro EU jen zástěrka .
Oleksandr Lemenov, ředitel ukrajinské protikorupční organizace  Státní hlídka , potvrdil, že tyto akce byly většinou zinscenované. Řekl, že nevěří, že tyto případy povedou k odsouzení.

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Příkladná kandidátka na vstup do EU Ukrajina: Policejní šéfové fungují jako kuplíři se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden